بروز شده در : جمعه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۵:۴۵ بعد از ظهرجمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲:۱۵ بعد از ظهر

آخرین اخبار

کد خبر: 11104
تعداد نظرات:۲ دیدگاه
تاریخ انتشار:جمعه ۳ بهمن ۹۳ ۷:۱۷ ب.ظ

مرگ تدریجی سواحل؛

پرندگان و زباله های دریایی در ساحل دیر + تصاویر

ثلاث : یکی از عوامل آلودگی دریایی، زباله‌ها یا به عبارت دیگر زباله‌های دریایی هستند. ریختن زباله در دریا می‌تواند بر روی انسان‌ها و جانوران دیگر تاثیرات مخرب فراوانی داشته باشد.

ثلاث : یکی از عوامل آلودگی دریایی، زباله‌ها یا به عبارت دیگر زباله‌های دریایی هستند. ریختن زباله در دریا می‌تواند بر روی انسان‌ها و جانوران دیگر تاثیرات مخرب فراوانی داشته باشد.

متاسفانه چندی است که سواحل زیبای جنوب استان بوشهر که از دیدنی ها و جاذبه های گردشگری این مناطق نیز به شمار می رود محل دپوی زباله های مختلف تجزیه ناپذیر شده است .

خورها و رودخانه های فصلی پس از بارندگی از عوامل جابه جایی زباله های سرگردان به سمت سواحل هستند.

آثار آلودگی دریاها را حتی می‌توان در مرکزی ترین نقاط اقیانوس ها هم مشاهده کرد. گروهی از دانشمندان چندی پیش توده‌هایی از ماده‌ای قهوه‌ای تا سیاه قیرگون یا آسفالت مانند از شنریزه‌هایی را که در مرکز اقیانوس اطلس پخش شده بود، دیدند. شدت آلودگی به حدی بود که وی آن منطقه را به خروجی فاضلاب شهری شباهت داده بود.

علاوه بر انسان‌ها، رودهایی که به دریاها می‌ریزند و کشتی‌ها هم باعث تشکیل زباله‌های دریایی می‌شوند. تخمین زده‌اند که کشتی‌ها روزانه بیش از ۵۰۰ هزار تکه ظرف و کیسه‌های پلاستیکی در اقیانوس می‌ریزند. رودهایی که از شهرهای بزرگ صنعتی عبور می‌کنند، روزانه مقدار زیادی مواد زاید و زباله را به دریا می‌ریزند.

نیاز است که مردم و مسئولین ذیربط با توجه به افزایش و بحرانی شدن این وضع توجه بیشتری به محیط زیست و اکوسیستم دریایی داشته باشند و پیش از آنکه هیچ راهی برای برون رفت از این مشکلات نمانده باشد به فکر راه چاره ای بیافتند و از معضلات پیش آمده جلوگیری نمایند؛ جلوگیری از آلودگی محیط زیست در امروز متضمن محیطی پاک و فارغ از آلاینده های زیست محیطی برای زندگی سالم فرزندانمان است.

تصاویر زیر از سواحل زیبای دیر گرفته شده اند که این روزها بخش از آن در قرق زباله ها است.

عکاس ثلاث / موسی کرمی
ساحل-دیر (۱) ساحل-دیر (۲) ساحل-دیر (۳) ساحل-دیر (۴) ساحل-دیر (۵) ساحل-دیر (۶) ساحل-دیر (۷) ساحل-دیر (۸) ساحل-دیر (۹) ساحل-دیر (۱۰) ساحل-دیر (۱۱) ساحل-دیر (۱۲) ساحل-دیر (۱۳)

نظرات

  1. شکر says:

    با سلام . ما شهروندا، خودمون هم باید به طبیعت توجه خاص داشته باشیم . باید لااقل در این مورد که آشغال نریختن هست ،رعایت کنیم و به طبیعت احترام بزاریم.

  2. امید says:

    اول از همه همونطور که دوستمون گفتن باید همشهریا رعایت کنن.و در ثانی لنج ها دارها و کشتی ها هستند و حتی صاحبان قایق( جالبوت)باید رعایت کنند.بنده به عینه چندین بار شاهد مقدار خیلی زیادی گازوئیل تخلیه شده در دریا بودم که حتی دیدنش واقعا منو ناراحت میکرد.واقعا برای افراد نادری که همچین اشتباهی میکنند متاسفم.این دریا سهم ما و آیندگان ماست اگر هرکس بخواهد یه تیکه آشغال در دریا بریزد که تا چند سال آینده به جای دریای نیلگون و پاک دریایی پر از آشغال و مریضی خواهیم دید.

ارسال نظر

این خبر برای شما تهیه شده است لطفا نظرتان را بیان کنید.

یادداشت سایت

موبایل

۱۱۸ موبایل

۱۱۸ موبایل

۲۶ مهر ۹۳
بازیReal Racing 3 2.5.0

بازیReal Racing 3 2.5.0

۵ شهریور ۹۳
بازی مدرن کمبات 5

بازی مدرن کمبات 5

۵ شهریور ۹۳
نرم افزار Android Firewall

نرم افزار Android Firewall

۵ شهریور ۹۳
بازیneed for speed

بازیneed for speed

۱۱ مرداد ۹۳
ادامه...

متن