بروز شده در : جمعه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۵:۴۵ بعد از ظهرسه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۳:۰۱ بعد از ظهر

آخرین اخبار

کد خبر: 19176
تعداد نظرات:۴ دیدگاه
تاریخ انتشار:پنج شنبه ۲۲ مرداد ۹۴ ۱۱:۰۵ ب.ظ

حذف یک امتیاز دیگر نزدیک است

صدای لغو مصوبه ” ایجاد استودیو خبر خلیج فارس در کنگان” به گوش می رسد

اختصاصی ثلاث- خبر ایجاد دفتر صدا و سیما در دشتستان و عسلویه باعث نگرانی مردم شهرستان کنگان از احتمال لغو مصوبه سال ۸۹ مبنی بر ایجاد استودیو خبر خلیج فارس در کنگان شده است.

صدا و سیما ۱

 

اختصاصی ثلاث- مصطفی صفایی: اوایل همین هفته در نشست استاندار با مدیرکل صدا و سیما و خبرنگاران این نهاد، موضوعی مطرح گردید که باعث نگرانی مردم شهرستان کنگان شد.

در حالی که هنوز مصوبه ایجاد استودیو خبر خلیج فارس در کنگان اجرایی نشده است، صدا و سیما با همکاری استاندار قصد راه اندازی دفتر خبری صدا و سیما در عسلویه و دشتستان را دارد. آیا این مصوبه در حکم لغو مصوبه ایجاد استودیو خبر خلیج فارس در کنگان را دارد؟

خبر زیر را بخوانید:

 

خبرگزاری مهر- عصر یکشنبه در نشست استاندار با مسئولان و خبرنگاران صدا و سیمای مرکز بوشهر موارد زیر مطرح شد.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز بوشهر در این نشست با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته برای توسعه و تجهیز صدا و سیما در استان، اظهار داشت: امسال دو دفتر خبری صدا و سیما در عسلویه و دشتستان راه‌اندازی می‌شود.

سید حسین ناظر به ظرفیت بالای خبری در استان بوشهر اشاره کرد و ادامه داد: تلاش داریم تا با تهیه و تدوین برنامه‌های مختلف در بخش صدا و سیما، زمینه را برای توسعه هر چه بیشتر استان فراهم کنیم.

 

اظهارات بسیار عجیب مدیر کل صدا و سیما در بالا( روز خبرنگار) اندکی سوال برانگیز است.

معمولا اظهار نظر، قول و مصوبه را باید زمانی ابراز داشت و انجام داد که مصوبه های قبل( در خصوص موضوع مطرح شده) عملی شده باشد و با مصوبه جدید تداخلی نداشته باشد.

در خردادماه سال ۸۹ طی نشست سه جانبه مدیر کل صدا و سیمای استان( لاوری)، نماینده مردم جنوب استان بوشهر( دکتر عسکر جلالیان) و فرماندار شهرستان کنگان( عباس تبرکی)، مصوبه ای با عنوان ایجاد استودیو خبر خلیج فارس در بندر کنگان به تصویب رسید. این مصوبه با توجه به حجم بالای اخبار موجود در شهرستان به تصویب رسید و هم اکنون نیز یک نسخه از آن در کنگان موجود است.

هم اکنون شهرستان کنگان( با وجود دو بار تفکیک شدن طی ۹ سال) سومین شهرستان پرجمعیت استان محسوب می شود و اینکه ۶۰ درصد تاسیسات پارس جنوبی نیز در این شهرستان قرار دارد.

با در نظر گرفتن این نکته که فازها و صنایع منطقه پارس ۲ کنگان نیز از یکی دو سال قبل روند اجرای پروژه هایشان به صورت جدی تر در حال انجام است و تا زمان بهره برداری کامل بسیار خبرساز خواهند بود؛ به تبع آن باید منتظر رفت و آمد و حضور مداوم سران کشور به این منطقه نیز باشیم، لذا لزوم ایجاد هرچه سریعتر این استودیو خبری احساس می شود.

ایجاد شهرک ۱۰ هزار واحدی نفت، هجوم خرده فرهنگ ها و موارد دیگر را نیز باید به دلایل لزوم ایجاد هرچه سریع تر این استودیو خبر اضافه کرد.

باید این مطلب را نیز اضافه کرد که مخالف ایجاد دفتر خبری در شهرستان های عسلویه و دشتستان نیستیم، زیرا معتقدیم برای توسعه بیشتر، استان ما باید رسانه ای شود؛ با علم به اینکه  در حال حاضر موثرترین رسانه صدا و سیما است.

اما… در این خصوص احتمال می رود مصوبه های جدید صدا و سیما به نوعی حکم لغو مصوبه ایجاد استودیو خبر خلیج فارس در بندر کنگان باشد. استودیویی که مکان آن نیز توسط فرمانداری کنگان مشخص شده است.

در حالی که مردم شهرستان کنگان همچنان منتظر اجرایی شدن مصوبه استودیو خبر خلیج فارس در مرکز این شهرستان هستند، خبر فوق از زبان مدیر عامل جدید صدا و سیمای بوشهر منتشر می شود؛ خبری که از آن اندکی بوی لغو شدن مصوبه مربوط به کنگان نیز به مشام می رسد.

روند طبیعی داستان بدین شکل است که ابتدا باید مصوبه های قبلی ( استودیو خبر خلیج فارس در کنگان) را اجرایی کنند ( که مربوط به سال ۸۹ است)و سپس به سمت تعریف پروژه دیگر و اجرای آن تا پایان سال بروند.

به هر حال اگر به هر دلیلی مصوبه استودیو خبر خلیج فارس( برای بندر کنگان) لغو شود، باید منتظر اعتراضات گسترده کنگانی ها نسبت به این اقدام باشیم.

از دولت تدبیر و امید و دکتر سالاری به عنوان شخص اول استان بوشهر توقع و انتظار می رود در این موضوع ورود موثر نماید.

واقعا استان ما از مشکلات همیشگی خود به اندازه کافی صدمه خورده و می خورد و دیگر جایی برای ایجاد تنش، مناقشه، تفرقه و اعتراضات جدید ندارد، هر چند حق شهرستان کنگان طی سال های گذشته بارها مورد تعرض قرار گرفته و حتی از بین رفته است.

 

مصاحبه زیر مربوط به ۱۸ شهریور ۹۳ است که خبرنگار ثلاث و خبرگزاری مهر با کورش مسعودی معاونت خبری صدا و سیمای مرکز استان بوشهر انجام داده است:

معاونت خبری صدا و سیمای مرکز استان بوشهر در گفتگو با خبرنگار ثلاث اظهار داشت: با توجه به اینکه کنگان یک شهرستان بسیار خبر خیزی است، ولی متاسفانه هم اکنون اخبار بسیار کمی از آنجا به دستمان می رسد و توقع می رود از این شهرستان به مراتب اخبار بیشتری را دریافت کنیم.

مسعودی منش خبر داد: کارهای مربوط به ایجاد دفتر خبری در کنگان انجام شده و انشاءالله به زودی این دفتر راه اندازی می شود. این موضوع باعث می شود که در سریع ترین زمان از تصاویر مربوط به کنگان استفاده کنیم.

وی افزود: به لحاظ پخش خبر هیچ مشکلی برای ما وجود ندارد، فقط تنها مورد، سرعت انتقال و کیفیت خبر از شهرستان ها به مرکز استان است.

معاونت خبری صدا و سیمای مرکز استان بوشهر عنوان کرد: از آنجایی که استان ما یک استان طولی است و مسئله بعد مسافت مطرح است لذا حتما باید امکانات و تجهیزات فنی از جانب ما و فرمانداران برای انتقال سریع اخبار از مناطق مختلف استانی و جنوب استان مهیا شود.

 

منتظریم هرچه سریع تر تکلیف این مصوبه برای کنگان نیز مشخص شود و چنانچه به اعتباری کلان، نیازمند است، مجموعه شهرستان و استان برای این مهم بسیج شودند.

 

 

 

نظرات

 1. ناشناس says:

  چرا از سال ۸۹ تاکنون جهت اجرایی شدن آن تلاشی نشده است که الان با خبر راه اندازی دفتر خبر صدا وسیما در عسلویه و دشتستان ، مردم کمگان ناراضی شده اند و البته می دانیم که مردم کنگان نا از مصوبه قبلی اطلاع دارند و نه از خبر مذکور ناراضی هستند

 2. حرف منصفانه says:

  امیدوارم این مصوبه از دست نره
  اعتراض مردمی را در پی خواهد داشت

 3. حمید says:

  با این کارها مرکز استان بوشهر میخواهد به کل ایران اعلام کند که شهرستانی به اسم کنگان وجود ندارد و هیچ اهمیتی برای مرکز استان نداره.. و همیشه مسئولین این شهرستان و مردمان این شهر و دیار با نظر مرکز استان موافق بوده، در غیر اینصورت صد در صد اجازه چشم باز کردن به مسئولین ارشد استان نمیداند و مشت محکمی تو دهن بدخواهان این مردم و دیار میزدند.

  سهم مردم این منطقه بالاتر از اون چیزی هست که همه مسئولین ارشد کشوری در خواب میبینند.
  جناب استاندار و جناب وزیر کشور یاد بگیرید به مردم این دیار احترام بگذارید.. چرخ زمونه خیلی تند داره میچرخه..!!

 4. ناشناس says:

  کنگون اینا سی چشه بدین به بالا بالاها

ارسال نظر

این خبر برای شما تهیه شده است لطفا نظرتان را بیان کنید.

یادداشت سایت

موبایل

۱۱۸ موبایل

۱۱۸ موبایل

۲۶ مهر ۹۳
بازیReal Racing 3 2.5.0

بازیReal Racing 3 2.5.0

۵ شهریور ۹۳
بازی مدرن کمبات 5

بازی مدرن کمبات 5

۵ شهریور ۹۳
نرم افزار Android Firewall

نرم افزار Android Firewall

۵ شهریور ۹۳
بازیneed for speed

بازیneed for speed

۱۱ مرداد ۹۳
ادامه...

متن