بروز شده در : جمعه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۵:۴۵ بعد از ظهرچهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲:۴۸ بعد از ظهر

آخرین اخبار

کد خبر: 20833
تعداد نظرات:یک نظر
تاریخ انتشار:سه شنبه ۲۴ شهریور ۹۴ ۱۲:۴۸ ق.ظ

عدم مناسب سازی، از مشکلات معلولین برای حضور در جامعه است

ثلاث- عدم مناسب سازی اماکن مختلف شهر باعث حضور کم رنگ معلولین و افراد مسن در جامعه می شود

به گزارش ثلاث و به نقل از پرتال فرمانداری شهرستان کنگان، جلسه ای به ریاست عباس جمشیدی فرماندار و برخی از مسئولان دستگاههای  اجرایی در خصوص راهکارها و برنامه ریزی مناسب سازی محیط شهری و ساختمانهای عمومی و اداری به منظور دسترسی معلولان، در سالن اجتماعات فرمانداری تشکیل گردید.
فرماندار کنگان گفت: حمایت از معلولان و جانبازان و خدمت رسانی به آنها وظیفه دینی و انسانی است.
وی گفت: توجه به مناسب سازی اماکن مذهبی در سطح شهرستان نیاز به نظارت دقیق دستگاههای متولی می باشد.

در ابتدای جلسه سرکار خانم سهیلا کوهستانی رئیس اداره بهزیستی شهرستان کنگان به تعریف مناسب سازی و اهداف و نقش کمیته پرداخته و تصریح نمود: حمایت از حقوق معلولین قانونی است و آئین نامه اجرایی آن نیز در سال۸۳ به تصویب مجلس شورای اسلامی و هیئت محترم وزیران رسیده است.

رئیس اداره بهزیستی کنگان، عدم مناسب سازی را یکی از مشکلات معلولین برای حضور در جامعه دانست و افزود: سهولت برای دسترسی به خدمات ارائه شده توسط دستگاههای مختلف برای معلولین میسر نیست و متاسفانه به دلیل عدم مناسب سازی، بسیاری از معلولین خانه نشین شده اند که تبعات جبران ناپذیری برای آنان دارد.
کوهستانی در ادامه گفت: مناسب سازی فقط برای معلولین نیست بلکه جمعیت سالمند نیز از این مناسب سازی بهره می برند و با وجود رقم قابل توجه جمعیت معلولان در شهرستان، نیازمند تلاش و همکاری همه جانبه دستگاهها هستیم.

  • در این جلسه در خصوص راهکارها و برنامه های مناسب سازی محیط شهری و ساختمانهای عمومی و اداری به منظور دسترسی معلولان بحث و تبادل نظر شد و مقرر شد یک تیم کارشناسی برای نظارت بر اقدامات مناسب سازی سطح شهرستان نظارت نموده و گزارش تیم کارشناسی به دبیرخانه کارگروه اعلام نمایند.
  •  همچنین کلیه ادارات و دستگاههای دولتی می بایست در خصوص سرویسهای بهداشتی، رمپ ورودی و خروج برابر قانون عمل نموده و شهرداریها در زمان صدور پروانه و همچنین پایان کار و از طرفی دیگر در خصوص احداث فضاهای شهری، معابر و بویژه پیاده راهها الزامات قانونی مربوط به استاندارد سازی محیط برای معلولین و سالمندان را رعایت نمایند.

index

نظرات

  1. ناشناس says:

    بهتر این است که اول به فکر اشتغال معلولین شود. مناسب سازی شهر راهی طولانی و خواستار حمایت تمام دستگاه های دولتی مدارس مکان های عمومی را می طلبد.

ارسال نظر

این خبر برای شما تهیه شده است لطفا نظرتان را بیان کنید.

یادداشت سایت

موبایل

۱۱۸ موبایل

۱۱۸ موبایل

۲۶ مهر ۹۳
بازیReal Racing 3 2.5.0

بازیReal Racing 3 2.5.0

۵ شهریور ۹۳
بازی مدرن کمبات 5

بازی مدرن کمبات 5

۵ شهریور ۹۳
نرم افزار Android Firewall

نرم افزار Android Firewall

۵ شهریور ۹۳
بازیneed for speed

بازیneed for speed

۱۱ مرداد ۹۳
ادامه...

متن