بروز شده در : جمعه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۵:۴۵ بعد از ظهرسه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۳:۰۱ بعد از ظهر

آخرین اخبار

کد خبر: 23499
تعداد نظرات:۲۵ دیدگاه
تاریخ انتشار:دوشنبه ۹ آذر ۹۴ ۳:۰۰ ب.ظ

ایجاد زندان، یک نوع تهدید؛ یک نوع فرهنگ منفی

مقبولیت عمومی ایجاد زندان در شهرستان کنگان صفر است

اختصاصی ثلاث- ایجاد زندان در شهرستانی مانند کنگان که از زیر ساخت های ضعیفی برخوردار است می تواند تبعات منفی زیادی داشته باشد.

اختصاصی ثلاث- مصطفی صفایی: اول هفته، خبری با عنوان ” مدیرکل زندانهای استان در نشست با فرماندار شهرستان کنگان خبر از ساخت زندان در کنگان داد.” منتشر شد.

پس از انتشار این خبر واکنشهای زیاد و عمدتا منفی را از شهروندان حقیقی و حقوقی کنگان شاهد بودیم که به اشکال مختلف در اختیار سایت خبری تحلیلی ثلاث قرار گرفت.

انعکاس این خبر موجی از دغدغه و نگرانی را در میان از مردم به راه انداخته است.

تبعات وجود زندان

البته در اینجا تبعات وجود زندان در منطقه ای مانند شهرستان کنگان مد نظر این نگارش است و در پست های آینده می توان به محاسن آن نیز اشاره کرد.

مطلبی که در ادامه می خوانید راجع به تبعات وجود زندان در شهرستان کنگان می باشد. بخشی از این مطلب بر گرفته از نظرات، پیشنهادات و انتقادات و تحقیقاتی است که از کاربران ثلاث، افراد حقیقی و حقوقی شهرستان و همچنین جمعی از حقوقدانان و افراد مطلع به مسئله می باشد.

طرح و پیشنهاد احداث زندان در کنگان مربوط به سال ها قبل می شود که بنا به دلایلی در دوره های فرمانداران و نمایندگان سابق انجام نشد و ظاهرا یکی از دلایل آن، تامین نشدن زمین برای این احداث زندان در منطقه بوده است؛ زمینی چندین هزار متری که اطراف ان نیز ازاد باشد.

سهل الوصول بودن و نزدیکی زندان می تواند ترس رفتن به ان را کم کند

وقتی جوانان و افراد منطقه احساس کنند چنانچه مرتکب جرمی شوند، در دسترس هستند و می توانند هر روز خانواده خود را ببینند و حتی به خانواده فشار بیاورند که ان ها را هر چه سریع تر ازاد کنند، طبیعتا آن فرد می تواند بدون دغدغه خاطر خاصی به سمت ارتکاب جرم برود؛ این موضوع بر شهرستان های اطراف نیز می تواند تاثیر منفی داشته باشد.

احتمال تشکیل گروهک های باسابقه داخل زندان و ایجاد بازار تغذیه در منطقه

می توان این را نیز متصور شد که زندانیان باسابقه با تشکیل گروهک هایی در داخل زندان، به راحتی بتوانند در شهرستان پر جمعیتی مانند کنگان که زیر ساخت های فرهنگی آن هنوز آماده نیست، بازار تغذیه ایجاد کنند و لذا اینگونه است که شهرستان آماده ورود به ابزار، لوازم و ادوات جرم می شود.

وجود زندان یک پالس منفی بزرگ برای منطقه و اعتبار آن است

زندان به خودی خود بار و پالس منفی برای هر منطقه ای است، حال اگر زندان ایجاد شود، قضاوت افکار عمومی راجع به ان این است که حتما جرائم و زندانیان آن منطقه به حدی زیاد بوده که نیاز مبرمی برای احداث زندان بوده است. این موضوع می تواند دید مناطق دیگر را نسبت به منطقه ای که زندان دارد نیز منفی کند.

بجای احداث زندان جدید، زندان های کنونی استان توسعه یابد

با وجود زندان بوشهر، برازجان و خورموج، چه ضرورتی جهت ایجاد زندانی دیگر در این استان وجود دارد؟ می توان بجای احداث یک زندان جدید، زندان های موجود در استان را توسعه داد. زندان های موجود در استان برای افکار عمومی پذیرفته شده است.

نظر دادستان در خصوص امنیت شهرستان کنگان

در شهرهایی مانند کنگان، عسلویه و… که از دیر باز، مردمان آرام، متواضع و صبوری داشته اند و عموما نسبت به جرائم بیگانه هستند، ایجاد زندان هیچ لزومی ندارد.

دلیل محکم بر صحه این ادعا، نظر دادستان شهرستان کنگان می باشد:

 

دادستان کنگان گفت: شهرستان کنگان از امن ترین نقاط استان و کشور است

http://salas.ir/?p=21557

این سخن با موضوع احداث زندان در این شهرستان اندکی تناقض دارد.

 

وضعیت امنیت شهرستان عسلویه از نگاه فرماندار این شهرستان

ایجاد زندان حتی برای مناطقی مانند شهرستان عسلویه نیز خیلی منطقی به نظر نمی رسد:

فرماندار شهرستان عسلویه گفت: امنیت شهرستان عسلویه مطلوب است/ شاخصه های امنیتی در شهرستان عسلویه قابل قبول است

http://salas.ir/?p=23488

 

ایجاد و احداث زندان در کنگان یعنی وجود زندانی هایی که در شهرستان کنگان پرونده های متعددی داشته و مسئولین را برای ساخت زندان وادار و ناچار کرده است.

به طور طبیعی زمانی به سراغ چیزی می رویم که به آن نیاز داریم، حال اگر امن ترین هستیم، پس نیازی به زندان هم نیست.

قبح رفتن به زندان نباید ریخته و شکسته شود

هم اکنون رفتن به زندان برای مردم منطقه واقعا قبیح است. فردا، پس فردایی که در اینجا زندان احداث شود، مردم کم کم به ان عادت می کنند و این موضوع به خودی خود می تواند جرم زا باشد و لذا ایجاد زندان در این شهرستان می تواند قبح رفتن به زندان را از بین ببرد.

ایجاد زندان در کنار فرهنگ مثبت منطقه، یک نوع عقب گرد است

باید در نظر داشت که ایجاد زندان در وهله نخست و قبل از همه مواردی که در بالا به ان اشاره شد می تواند به فرهنگ منطقه لطمه بزند.

هم اکنون منطقه جنوب استان و به خصوص شهرستان کنگان در حال ارتقا و توسعه مولفه های فرهنگ مثبت می باشد و نتایجی نیز حاصل شده است؛ از طرفی نیز وجود زندان می تواند فرهنگ مثبت را تحت تاثیر خود قرار دهد.

به آن میزانی که در فرهنگ مثبت پیشرفت داشته ایم، با ایجاد موضوعی مانند زندان، به نوعی عقب گرایی محض را در کنار فرهنگ مثبت قرار خواهیم داد؛ بنابراین موضوع زندان می تواند زحمات و پیشرفت های فرهنگیان و هنرمندان در زمینه فرهنگ مثبت را به شدت تحت تاثیر خود قرار دهد. حداقل یک دهه برای عادت دادن منطقه با وجود یک پالس منفی بنام زندان زمان نیاز هست و بعد از ان باید از صفر برای ایجاد فرهنگ مثبت و برند کردن نام کنگان در زمینه های مختلف فرهنگی تلاش کرد.

 

نظرات ارائه شده به ثلاث

تعدادی از نظرات شهروندان به شرح زیر می باشد:

 

–  وجود زندان درشهر برای مردم تداعی گر جرم است و از نظر روانی اثار خوبی برای مردم ندارد. با امدن زندان مطمنا مملو از زندانیانی خواهد شد که از شهرستانهای اطراف خواهند امد و خانواده زندانیان یک معضل اصلی در این زمینه هستند که با مهاجرت به اطراف محدوده زندان و زندگی در سکونتگاه­های بعضا غیر رسم،ی باعث میشود از نظر فرهنگی مشکلاتی برای بقیه افراد پیش بیاورد. تاثیر متقابل انسان و محیط زندگی بر او اثبات شده و نمی توان منکر این شد که وجود زندان در شهر تاثیری بر دیگران ندارد؛ حتی تصور وجود داشتن زندان داخل شهر در افکار عمومی اثرمنفی داشته و زندگی در اطراف کسانی که مجرم هستند به ویژه برای کودکان زمینه تاثیر منفی دارد

–  بحث احداث زندان درکنگان در دوره های گذشته نیز مطرح شد و قراربود که اعتبار هم بگذارند که کلا بنابه دلائل مختلف  فرهنگی، امنیتی، اجتماعی ، مورد قبول قرار نگرفت، امید است با نگاه توسعه نگر فرماندارمحترم، طرح مذکور دراین شهرستان انجام نگیرد.

–  شهرستان کنگان با وجود محصور شدن از همه طرف، با این وجود ایا زمینی برای احداث زندان باقی می ماند؟ حداقل زمین برای احداث زندان نیم هکتار می باشد، ضمن اینکه باید اطراف زندان تا یک محدوده و حریم مشخصی خالی از سکنه باشد. کوه، دریا، زمین های پارس جنوب و شهرستان دیر، ایا زمینی باقی مانده است و اگر باقی مانده بهتر نیست در اختیار پروژه های حیاتی تر بگذارند.

–   امیدوارم شهرداری، شورا و فرماندارای کنگان اگاهانه و منطقی نسبت به این ماجرا موضع بگیرند و منافع عمومی را مد نظر بگیرند.

–  کنگان سالیان سال است که  به علت نوع صنعت و فرصت های بی نظیر شغلی،  شاهد حضور مدیران و مهندسین خارجی و  اقوام مختلف ایرانی از طبقات مختلف اجتماعی و با نیازهای مختلف است. کنگان به زیبایی همسایگی با خلیج فارس  می بایست در زمینه صادرات و واردات  از راه دریا، و به واسطه حضور صنعت عظیم نفت گاز که پایتخت نفت و گاز است در زمینه های رونق بیش از پیش اقتصادی کشور نقشی سازنده تر داشته باشد. در طرح های توسعه شهری موهبت های طبیعی بیشتر توجه شود و در رونق صنعت گردشگری هم حرفی برای گفتن داشته باشد و این خود فرصتی است برای صادر کردن فرهنگ غنی این بندر تاریخی و لازمه این امر، همت فراهم کردن  و توسعه امکانات تفریحی، فرهنگی و هنری، علمی، و …  و متوقف کردن دلایل تهدیدهای اجتماعی و … و تبدیل شدن کنگان به یک کلان شهر با نام نیک و الگوهای خوب اجتماعی، رفتاری و فرهنگی میتوان  سازنده تر عمل کرد و به نیازهای شهر و شهروندان توجه بیشتری کرد. این امر را با اولویت بندی نیازها و لحاظ کردن در طرح های مدیریتی پیش برد. حال با یک حسابگری کوچک احساس نیاز به تاسیس زندان چقدر برای شهرستان کنگان و معضلات موجود در یکی از امن ترین نقاط استان یک فوریت و ضرورت است؟

 

– پرخاشگری و پایین آمدن آستانه تحمل مردم پدیده ای است که در جامعه  بسیار شایع شده است. با توجه به توسعه و پیشرفت‌های مختلف در سطح جامعه و بروز مشکلات جدید ازجمله ترافیک، آلودگی هوا و معضلات زیست محیطی، مشکلات اقتصادی مردم، تحمل و صبر جامعه در مواقع مختلف بسیار پایین آمده است؛ احداث زندان در شهرستانی که بنا به گفته دادستان محترم شهرستان کنگان از امن ترین نقاط استان می باشد، نه تنها هیچ مشکلی از مشکلات مردم نجیب این منطقه کم نخواهد کرد بلکه سبب افزایش نگرانی والدین ، کاهش امنیت عمومی و افزایش تن ، بویژه در جوانان به سبب جلب توجه خواهد شد.

–  رفع نیازهای شهرستان در بخش های اشتغال زایی، تجهیز اسکله های تجاری و رونق تجارت از مسیرهای دریایی و همچنین تجهیز آنها به امکانات غریق نجات و آتشنشانی، توسعه مراکز علمی، فرهنگی از جمله تاسیس استودیو های خبری، موسیقی، تاسیس سینما و سالن های نمایش و همایش، پارک بانوان، توجه بیشتر به امور ورزش و جذب امکانات در این حوزه، و…. از راهکارهای کاهش بیکاری و توسعه رونق اقتصادی، ایجاد فرصت های تفریح سالم و زمینه های صحیح ابراز شخصیت به افراد و بویژه نوجوانان و جوانان می باشد و می توان با این اقدامات این زمینه ها را ایجاد کرد.

–  با توجه به نظر روانشناسان و رفتارشناسان، زندان‌ها دانشگاه‌ بزهکاری شده‌اند، اگر ما در یکی از امن ترین نقاط استان قادر به ایجاد زمینه های بیشتر آرامش و شادی و پیشرفت و رفاه شهروندان نیستیم ، حداقل میتوان با عدم تاسیس زندان در این شهرستان، امیتاز عدم افزایش جرم و جنایت به سبب عدم  آموزش جرم و جنایت و عدم حضور مجرمین در شهرستان از این مردم دریغ کنیم و امنیت عمومی و آرامش موجود را از مردم نگیریم.

–   ما در اصل با تاسیس زندان در شهرستان کنگان به جای اجرای راهکاری میان‌مدت برای کاهش جرم، که آموزش به مردم می باشد ، دقیقأ خلاف جهت عمل کرده و از راهکار میان مدت جهت افزایش جرم و جنایت استفاده کرده ایم و با تاسیس زندان همان دانشگاه بزهکاری را در شهر تاسیس خواهیم کرد. در حالیکه میتوانیم قانونمداری را به مردم آموزش دهیم و شادی را به جامعه هدیه کنیم.

 

مطلب بالا  به هیچ وجه جهت تخریب یا دخالت در کار و روند قانونی هیچ نهادی نیست و صرفا تحقیقی با پشتوانه نظریات کارشناسان ذی ربط و آگاه به موضوع، حقوقدانان و مردم جهت ارائه به افکار عمومی و مسئولین می باشد.

 

 

نظرات

 1. ح . بنکی says:

  من نمی دانم دلایل توجیهی مسئولین برای ساخت زندان چیست ولی به نظر می رسد شهرستانی که کمترین آمار جرم را دارد نیازی به زندان ندارد .
  شهر تاریخی و زیبای برازجا ن الان متاسفانه در کشور به زندانش مشهور شده و کسی زیبایی ها و توانایی ها ی آن را نمی بیند ! کنگان نیز در صورت احداث زندان ، در اذهان عمومی کشور به عنوان شهری پر حادثه و جرم خیز مشهور خواهد شد .

 2. بسام کریمی says:

  آنچه که از آن به عنوان ندامتگاه یاد می شود را تنها می توان در شعارهای مصلحت طلبانه مصلحان غیرکارشناس اجتماعی نظاره کرد که پس از سال ها هنوز بازخورد مثبت آن را نتوانسته اند دریافت کنند.آری، حصار و میله های آهنی و دیوارهای قطور و بلند می تواند هنجارشکن های سرخود را برای مدتی از جامعه دور نگه دارد اما آیا جامعه ما از بذهکار های واقعی که در لایه های زیرین جامعه درحال ریشه زنی هستند؛ در امان می باشد؟
  حال از خود می پرسیم آیا جامعه مدنی و اجتماعی این منطقه آنقدر به انحطاط کشیده شده است که نیاز فوری به یک ندامتگاه از جمله ضرورت های اصلی و اجرایی مسئولان برشمرده می شود؟ آیا در این میان تناقضی آشکار به چشم نمی آید؟
  تایید ثبات امنیت شهری و منطقه ای از سوی مسئولان از یک طرف و ماجرای احداث یک زندان از سوی دیگر؛ یک سردرگمی عجیبی را بوجود می آورد!!! آیا احداث یک ندامتگاه به مسئولان برقراری امنیت اجتماعی و آموزگاران نظام اخلاق در این منطقه طعنه ای بی ادبانه نمی زند؟
  از دیر باز مردمان این سواحل از آرام ترین و مطیع ترین شهروندان کشور بوده و هستند. و اگر در سال های اخیر مواردی هم گزارش شده است؛ از سوی هجمه ای است که بانی و باعث آن مناطق صنعتی می باشد….
  این منطقه از کشور برخلاف صنعتی شدن سریعش نیاز به زیر ساخت های مهمتر از زندان دارد…زیر ساخت های آـموزش و سلامت و حتی راه و ترابری را فراموش نکنیم.
  این شهر و همه فرزندانش که افق نگاهشان مثبت و به آینده ای روشن دوخته شده؛ نیازی به زندان ندارد…. کمی تامل کنید

 3. مریم says:

  اینهمه شرکت های نفت و گاز و منابع در کنگان هست هرگز برای یک بار این تاسیسات به نام کنگان در صداوسیما و خبرها گفته نشد و به نام تمبک کردند اما از روی حسادت اسم کنگان نمی آورند

  حالا شاید از طریق ایجاد زندان اسمی از شهرستان در خبرها بیاد

 4. اصلاحات says:

  آقاااا

  به جای زندان تفریحگاه برای جوانان و مردم بسازید خود به خود آمار بزهکاری کم میشه

 5. خانم معلم says:

  من کاری به مذموم بودن ساخت زندان در کنگان ندارم

  فقط میخام بگم زمان قبل از انقلاب با جمعیت ۳۰ میلیونی تعداد زندانیان در کل کشور ۳۰ هزار بود اما الان با جمعیت ۸۰ میلیونی تعداد زندانیان ۲۸۰ هزار شده

  جمعیت که ده برابر نشده که تعداد زندانیان ده برابر شده پس به جای ساختن زندان به فکر از بین بردن علت های بزهکاری در جامعه باشید

 6. شهروند says:

  متن بالا درد دل همه شهروندان کنگان است. متن بالا حرف دل همه ما بود نه فقط آقای صفایی

 7. كنگان says:

  با سلام و احترام خدمت مسئولین شهرستان اینجا صدای ما نوشته میشود گاهی به قلم مصطفی صفایی و گاهی به قلم همشهریان عزیزی در قالب نظر امیدوارم صدای رسای من را هم بشنوید تاسیس و راه اندازی زندان در کنگان فقط منجر به ایجاد هرج و مرج و شاید هم اعتراضاتی در قالب گردهمایی یا راهپیمایی خواهد شد. مردم کنگان ساده دل و بی آلایشند . صنعت امد و آلودگی این مهمان ناخوانده پذیرفته شد و سالها بعد فعالان و مرم دلسوز مسئولین سابق را به ندانم کاری و کم بینشی محکوم کردند. نگذارید نسل بعد از شما که تا به حال رزومه خوبی از خود دارین محکوم کنند. مطمئنا به مخالفت ما توجه میکنید و جلوی این پروژه خواهید گرفت این منطقه بجای ساخت زندان به چند مکان تفریحی و ورزشی نیاز دارد. ریس زندان شما دلتان بگیرد یا نیاز به آرامش داشته باشید کجا میروید؟! من جوانتر بودم ساحل دریاهای روستاهای اطراف، تنگ اختروطاهری و تنبک، اما همه اینها شرکت شد و الان دلم بگیرد فقط به چند متر ساحل کنگان خیره میشود و دلم خوش است اگر احساس کنم در شهرم کنگان عزیزم مکانی ساخته شده که بزهکاران در آنجا هستند و بزهکاران در همین چند متری من بازجویی محکوم و زندان میشوند دلم بیشتر میگیرد آن وقت چند متر ساحل کنگان جوابگوی دلگیری من نخواهد بود. ریس زندان عزیز میدانم هدف شما خیر است اما خواهشا و عاجزانه تقاضا دارم کنگان نه. صورت مردمان کنگان من حیای خاصی دارد اهل ابرو هستند وقتی زندان در همین حوالی باشد به مرور همین هم از چهرهای مردم این دیار می رود ریس زندان عزیز لطفا صدای من را گوش کن و مطمئنا این صدای همه همشهریانم است. ممنونم از اینکه امنیت در این شهر آنقدر بالا بردید که مردم معترض ساخت زندانند این یعنی مردم امنیت دارند

 8. دلم گرفت says:

  با این خبر فقط دلم گرفت و برای کنگان بغض عجیبی کردم

 9. محسن says:

  چه اشکال داره بابا تا زندان بسازن
  کنگون بیشتر معروف میشه

 10. کارشناس کنگان says:

  فقط یه سوال میکنم از مسئولین
  شهری که کمترین امار جرم جنایت دارد جایزه اش زدن زندان است؟

  خواهشا جواب بدید

 11. احمدي says:

  درود بر شرف نویسنده و سایت خبری ثلاث که اینگونه از حقوق حقه مردم شهرستان های کنگان و عسلویه دفاع کرده است . آفرین باید گفت به این قلم شیوا و توانمند .
  بخدا از مردن نمی ترسیم ولی از مرگ فرهنگمان واهمه داریم … چقدر صبر و حوصله و نجابت به خرج دهیم .
  … … مگر کنگان و جنوب تبعیدگاه است … رفع تحریم کنید به جای تحمیل تبعید

  —————

  ثلاث- کاربر گرامی بخشی از نظر شما حذف شد.

 12. حرف منصفانه says:

  اماکن فرهنگی هنری و تفریحی میخواهیم نه زندان

  ایجاد زندان توهین به مردمی است که به قول دادستان محترم منطفه انان( شهرستان کنگان) از امن ترین مناطق استان و کشور است.

  شهرستان کنکان، دارای مردمی آرام است، بومیان منطفه اهل خلاف نیستن و اگر موردی هست، اکثرا متعلق به شرکت ها و غریبه هاست. باید فکری برای هجوم خرده فرهنگ ها کرد

 13. یاسین says:

  در حال حاضر با توجه به توسعه صنعتی صورت گرفته در منطقه افرادی با قومیت وفرهنگ های مختلف به این منطقه مهاجرت که متاسفانه باعث ایجاد زمینه های ناهنجاری های اجتماعی از جمله اعتیاد- سرقت -مسائل سوء اخلاقی و… شده خواهشمند است با احداث زندان باعث حضور بزهکاران بیشتر در شهرستان نشوید

 14. حرف منصفانه says:

  البته قطعا محاسنی هم این کار دارد
  ولی خب کارشناسان باید ترازوی معایب و محاسن را قاضی کنند

 15. کنگونی says:

  زندان نمیخوایمممممممممممم اشتغال جونا بومی حل کنیدددددددد

 16. محمد says:

  خداوند سرنوشت هیچ قومی را تغییر نمیدهد مگر اینکه آن قوم خودشان بخواهند این روزها شیره شهر کنگان را میکشند تا ایرانی آباد بسازند ولی متاسفانه سهم شهر کنگان دود و سهم مردم خدمت رسانی به به اصطلاح مهندسین شهر های دیگر دریغ یک جرعه آبادگری در کنگان و اشتغال مناسب برای جوانان این دیار و امروز این همه جفا به کنگان را کم دیده اند که میخواهند مجرمان شهرهای دیگر را نیز به اینجا منتقل کنند آقا کنگان چنتا سینما داره چنتا سالن آمفی تئاتر داره چنتا مرکز فرهنگی داره که شما کمربند همتتون رو بستین زندان وارد کنید مسولین محترم دوره قاجار تموم شد و شما هنوز توی اون دوره گیر افتادین میخواید با محدود کردن مردم کرسی ریاست خود رو محکم کنید که بالا سریاتون بگن به به و چه چه کسانی که مسولیت گرفتید بدانید شما باید به مردم به جامعه خدمت کنید نه به کسانی که یک پله بالاتر از شما هستند اگر که اینقدر تو فکر صندلی ریاست هستید به فکر مردم و جامعه بودید الان وضعیت جامعه ما این چنین نبود

 17. کنگان من says:

  سلام
  مسئولین محترم بجای فکرهای رنگارنگ و منفی زیادشان بهتره یکمی به فکر اشتغال مردم شهر و ایجاد فضای سبز و پارک و غیره باشن
  یا بهتره بگم به فکر آوردن امکانات و پرسنل خوب و کارآمد در بیمارستان و سایر اماکن مورد نیاز شهر باشند که شدیداً با این مشکل مواجه است
  احداث زندان در کنگان به چه درد مردم میخورد و چه سودی برای مردم دارد
  بس که مردم این منطقه خار و ذلیل هستند هر بلایی که می خواهند سرشان می آورند

  چوب خدا بی صداست

 18. کنگان من says:

  سلام
  مسئولین محترم بجای فکرهای رنگارنگ و منفی زیادشان بهتره یکمی به فکر اشتغال مردم شهر و ایجاد فضای سبز و پارک و غیره باشن
  یا بهتره بگم به فکر آوردن امکانات و پرسنل خوب و کارآمد در بیمارستان و سایر اماکن مورد نیاز شهر باشند که شدیداً با این مشکل مواجه است
  احداث زندان در کنگان به چه درد مردم میخورد و چه سودی برای مردم دارد
  بس که مردم این منطقه خار و ذلیل هستند هر بلایی که می خواهند سرشان می آورند

  چوب خدا بی صداست
  لطفاً چاپ کنید

 19. همشهري says:

  به فکر سر و سامان دادن به زیر ساخت های ضعیف شهر، عمران و آبادی، شاداب و پویا نمودن شهر،ساخت مراکز تفریحی، فضای سبز و… شهرر باشید .نه زندان!؟
  زندان چه دردی از مردم دوا می کند.ما مردم کنگان دلمون خوشه ساکن پایتخت انرزی کشور هستیم!و شهرمون عین یک روستای توسعه یافته است!اگر به غرب کنگان سری بزنیم متوجه می شویم که روستاهایی با عنوان شهرکهای فلان و فلان در کنار هم گرد آمده اند بدون هیچ گونه امکاناتی و بدون نشانی از شهریت! هر کسی با توجه به بضاعت مالی خودش خانه اش را آراسته تا شهر محیط زندگی اش زیبا و داراری امکانات به نظر برسد!

 20. دینا says:

  یه فضااای سبز تو‌ کنگون نمیزنن…..چون پولش ندارن…. اوقت افتادن دنبال مجوز زندان سی کنگون…. آخه زندان کجی دلم بنُم

 21. کنگان من says:

  زورتون میاد نظرات من را تائید کنید
  ……………………

  —————

  ثلاث- بخشی از نظر شما حذف شد

 22. النا says:

  چطور تا وقتی که اسم امکانات رفاهی و تفریحی و گردشگری بیاد وسط کسی کنگون نمیشناسه کسی نمیگه. خرش به چند من?!ولی حالا سی زندان زدن یادشون افتاده که کنگون نیاز داره بهش?!شما بودجه ی قانونی کنگون بدینش ما خومون بلدیم دزدای کنگون آدم کنیم.

 23. روح ... says:

  بیایید بجای زندان بفکر اشتغال جوانان باشید شرم کنید جلسلت وسختگیریهای درشرکتها بمنظور اشتغال بومیها ی که پارتی ندارند فکری شود

 24. ناشناس says:

  مسخره زندان خوبه چون جوانان بومی بیکارند ودست بهرکاری میزنند حداقل زندان کلاواجبترازاشتغاله چرااز روح نمیروید .

ارسال نظر

این خبر برای شما تهیه شده است لطفا نظرتان را بیان کنید.

یادداشت سایت

موبایل

۱۱۸ موبایل

۱۱۸ موبایل

۲۶ مهر ۹۳
بازیReal Racing 3 2.5.0

بازیReal Racing 3 2.5.0

۵ شهریور ۹۳
بازی مدرن کمبات 5

بازی مدرن کمبات 5

۵ شهریور ۹۳
نرم افزار Android Firewall

نرم افزار Android Firewall

۵ شهریور ۹۳
بازیneed for speed

بازیneed for speed

۱۱ مرداد ۹۳
ادامه...

متن