بروز شده در : جمعه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۵:۴۵ بعد از ظهرچهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲:۳۳ بعد از ظهر
پیشگامان جنوب

آخرین اخبار

کد خبر: 24617
تعداد نظرات:یک نظر
تاریخ انتشار:پنج شنبه ۲۴ دی ۹۴ ۱۲:۲۰ ب.ظ

در راستای اجرای طرح محیط یار

اشاعه و ترویج فرهنگ زیست محیطی در مدارس و خانواده ها بسیار موثر باشد

اختصاصی ثلاث- نخستین جلسه موسسه فرهنگی، اجتماعی مهر اندیش با نهادهای اجرایی در راستای یک طرح محیط زیستی برگزار شد.

به گزارش ثلاث، نخستین جلسه موسسه فرهنگی، اجتماعی مهر اندیش با نهادهای اجرایی برگزار شد.

در این نشست که در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، معاون سیاسی فرماندار شهرستان، رئیس اداره محیط زیست شهرستان، رئیس اداره ورزش و جوانان، معاون اداره آموزش و پرورش، تنی چند از اعضای موسسه مهر اندیش و اصحاب رسانه شهرستان( سایت های ثلاث، زووم و کنگان نیوز) حضور داشتند.

 

علی فخاری مدیر مسئول موسسه مهر اندیش در جلسه هم اندیشی با برخی از مسئولین گفت: ماموریت و لزوم تشریح اهداف موسسه ما که رویکردش فرهنگی، اجتماعی وآموزشی است به دور از فعالیت های سیاسی با رنگ و بوی فرهنگی و اجتماعی می باشد.

وی افزود: هدف از اجرای طرح محیط یار در شهرستان کنگان، ارتقاء فرهنگ برای نهادینه کردن الگوی صحیح تولید و مصرف، آموزش عمومی افراد، اطلاع یافتن سازمان از تخریب محیط زیست و تخلفات صورت گرفته، تبلیغ واشاعه فرهنگ حفاظت از محیط زیست می باشد.

مدیر موسسه مهر اندیش در ادامه خطرنشان کرد: امیدوارم با عنایت و لطف خداوند متعال و مساعدت و همکاری دستگاه های اجرایی ( فرمانداری، شهرداری ها و شوراهای اسلامی، اداره حفاظت محیط زیست، آموزش وپرورش و..)بتوانیم خدمتی ناچیز در عرصه محیط زیست شهرستان در گام نخست مان برداریم.

احمد ازریار رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کنگان در این جلسه گفت: طرح محیط یار در راستای نهادینه کردن فرهنگ محیط زیست و اشاعه و ارتقا آن در عموم جامعه خصوصا دانش آموزان به عنوان قشر موثر و تاثیرگذار توسط دفتر آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست مطرح گردیده است .این طرح در تهران و برخی استانهای کشور اجرا شده است .

وی خاطرنشان کرد: اداره حفاظت محیط زیست کنگان قصد دارد تا با استفاده از ظرفیت و توان موسسه مهر اندیش کنگان به عنوان همکار و حمایت سایر دستگاههای شهرستانی از جمله فرمانداری، اداره آموزش و پرورش، شهرداری و شورای اسلامی و دیگر نهادهای مرتبط این طرح را در شهرستان اجرایی نماید .

آذریار عنوان کرد: آموزش دانش آموزان به عنوان جامعه هدف این طرح می تواند در اشاعه و ترویج فرهنگ زیست محیطی در مدارس و خانواده ها بسیار موثر باشد.

ابراهیم محمد پور معاون اداره آموزش و پرورش شهرستان کنگان در این نشست گفت: هر حرکتی که به سمت آموزش صحیح باشد، ما از آن حمایت می کنیم.

وی ضمن اعلام آمادگی کامل اداره آموزش و پرورش شهرستان برای همکاری با این طرح و این موسسه در راستای این برنامه، افزود: می توانیم سازمان های دانش آموزی خود که توان همکاری را دارند در اختیار این طرح و این برنامه قرار دهیم تا از این ظرفیت نیز استفاده شود.

معاون آموزش و پرورش شهرستان کنگان پیشنهاد داد: باید از آموزش های خشک شفایی خارج شد و به سمت آموزش های دیداری و ملموس رفت تا موفقیت بیشتری حاصل شود.

بحرینی نژاد رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان کنگان نیز در این جلسه اظهار داشت: امیدوارم این موسسات در آینده بتوانند مطالبات اجتماعی شهرستان در زمینه اجتماعی به خصوص زیست محیطی پیگیری نمایند.

وی ضمن اعلام همکاری خود با موسسه مهر اندیش افزود: NGO ها و موسسات، نقش موثری در پیگیری مطالبات اجتماعی دارند.

احمد خاکنژاد معاون سیاسی فرماندار شهرستان کنگان نیز در این نشست گفت: با یک هدفگذاری مشخص، ابتدا باید تیم موسسه توسط متخصصین محیط زیست آموزش داده شوند تا در این زمینه به مرحله خود اکتفا برسند.

وی افزود: جامعه هدف ما در این طرح آموزش و پرورش و مقطع تحصیلی متوسطه اول است.

خاکنژاد ادامه داد: باید ابزارهای مورد نیاز را برای اجرای این طرح مشخص کنیم تا به تناسب آن از نهادهای مرتبط کمک و حمایت بگیریم.

معاون سیاسی فرماندار شهرستان کنگان تاکید کرد: شهرداری ها یکی از نهادهایی هستند که انتظار می رود از این طرح حمایت کنند.

خاکنژاد تاکید کرد: باید زمینه را برای حضور بیشتر و موثرتر تشکل های غیر دولتی بیشتر کنیم. هزینه پروژه های کوچک را می توان به تشکل ها سپرد تا آن را انجام دهند حتی اگر در ابتدا با اشکالاتی مواجه باشند.

 

رسانه های شهرستان از جمله ثلاث و زووم و کنگان نیوز نیز جهت حمایت از این طرح در شهرستان اعلام حمایت نمودند. تمام موسساتی که در راستای مطالبات منطقه گام برمی دارند مورد حمایت رسانه های مذکور قرار خواهند گرفت.

 

عکس ها با موبایل گرفته شده است

 

عکس: روح الله قاسمی

IMG-20160113-WA0010 IMG-20160113-WA0011 IMG-20160113-WA0012 IMG-20160113-WA0013

 

 

//

نظرات

 1. روح اله صفایی says:

  با سلام
  خیلی جالبه که دوستان فرمانداری وعده های خودشون رو عمل نمیکنند ولی چطوری از طرح های کپی شده بدون ذکر منبع حمایت میکنند .
  جوانان کنگانی یک سال تمام درمسئله محیط زیست کنگان ورود کرده و به بصورت کارشناسی کار کردند و طرح هایی را اجرا کردند
  اما از دید کندبین برخی مسئولین پنهان ماند.
  حالا سوال ها اینجاست ؟
  ۱- کسی که تخصص محیط زیستی ندارد به فرماندار که وی هم تخصص محیط زیستی ندارد طرحی ارائه میدهد و بدون هیچ پروسه ای در دستور کار قرار میگیرد ؛ آقای فرماندار شهر کارشناس های زبده دارد، ابتدا بگذارید انها نظر دهند ؟
  ۲- از چه رفرنس های برای آموزش استفاده خواهد شد ؟
  ۳- مدرسین چه کسانی هستند ؟
  ۴- پیش بینی زمان اجرای طرح با قدرت هضم جامعه شهری در خصوص محیط زیست چقدر است ؟ (اشاره میکنم به دوسال پیش که نام محیط زیست نام غریبه ای برای مردم بود)
  ۵- هدف طرح و جامعه هدف چه طیفی است ؟
  چرا وقتی شهر موسسه تخصصی محیط زیستی دارد و برنامه های خود را طبق پلان از پیش تعیین شده پیش میبرد ، یک سری کارهای طاقت فرسا و یهویی در پیش می اندازند که لزوم معرفی اصول محیط زیست نسبت به نام محیط زیست را در برمیگیرد .
  ۶- ضمنا اقای اذریار طبق برنامه هماهنگ استانداری با سازمان محیط زیست
  از سری برنامه های امید اجتماعی ، آموزش شهروند سبز بود
  که شهرستان های کنگان و عسلویه نیز نماینده داشتند . لذا دلیل حضور این افراد در دوره های اموزشی چه بود ؟
  پس دلیل عدم انجام این طرح (محیط یار محیط زیست ) هم پوشانی توسط طرح شهروند سبز بود .

ارسال نظر

این خبر برای شما تهیه شده است لطفا نظرتان را بیان کنید.

یادداشت سایت

موبایل

۱۱۸ موبایل

۱۱۸ موبایل

۲۶ مهر ۹۳
بازیReal Racing 3 2.5.0

بازیReal Racing 3 2.5.0

۵ شهریور ۹۳
بازی مدرن کمبات 5

بازی مدرن کمبات 5

۵ شهریور ۹۳
نرم افزار Android Firewall

نرم افزار Android Firewall

۵ شهریور ۹۳
بازیneed for speed

بازیneed for speed

۱۱ مرداد ۹۳
ادامه...

متن