بروز شده در : جمعه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۵:۴۵ بعد از ظهرپنج شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۴ بعد از ظهر

آخرین اخبار

کد خبر: 2571
تعداد نظرات:۳۳ دیدگاه
تاریخ انتشار:دوشنبه ۶ مرداد ۹۳ ۴:۵۷ ق.ظ

در نشست نماینده با مجری فاز 13 رجب/

اشتغال نیروهای کارآمد بومی در دستور کار/تناقض در آمارها مشهود است

ثلاث : یکی از دغدغه های مردم استفاده حداقلی از نیروهای بومی است و برخی از پیمانکاران به نحوی نیروهای جویای کار بومی را در شرایط سخت قرار می دهند که از جذب شدن منصرف می شوند.

مجری فاز 13 رجب سایت 2 پارس شهرستان کنگان در نشست با نماینده مردم جنوب استان بوشهر گفت : ترین نخست پروژه فاز 13 در خرداد 94 به بهره برداری خواهد رسید .

مهندس میرزایی گفت: در حال حاضر فاز 13 به عنوان یکی از پروژه های اولویت دار نفت جهت رسیدن به بهره برداری تا سال آینده مد نظر مجموعه است و انتظار داریم این امر هر چه سریعتر محقق شود.

نیروهای مورد نیاز از اداره اشتغال منطقه ویژه معرفی می شوند

وی افزود: فاز 13 در حال حاضر یکی از کیفی ترین کارهای انجام شده در مجموعه فازها است و این امر نشان از تلاش و دقت بالای مهندسان ما در اجرای آن است.

وی گفت:در حال حاضر روند کاری ما مناسب ارزیابی می شود و در صورت رفع مشکل نقدینگی و اختصاص اعتبار 2میلیارد دلار از صندوق توسعه مشکلات موجود نیز حل و فصل خواهد شد.

میرزایی اظهار داشت: ما 40 درصد از نیروهای بومی استان بوشهر را در مجموعه جذب و بکارگیری نموده و همواره از این امر دفاع کرده و تابع آن بوده ایم و همه نیروهای مورد نیاز ما از طریق اداره اشتغال منطقه ویژه جذب می شوند و همه پیمانکاران ما نیز از این امر تبعیت می کنند.

وی گفت: متاسفانه در منطقه زیرساخت های خوبی در زمینه آموزش متخصص و نیروی انسانی زبده تعریف نشده است و باید مدتها قبل از به بهره برداری رسیدن فازهای پارس جنوبی، استان بوشهر با تعریف چشم اندازی مناسب نسبت به پرورش نیروی انسانی مورد نیاز صنعت اقدام می کردند.

فاز 13 جلسه نماینده

در آمارهای اشتغال تناقض وجود دارد

نماینده جنوب استان بوشهر نیز در این نشست گفت: یکی از دغدغه های مردم منطقه استفاده حداقلی از نیروهای بومی است و برخی از پیمانکاران به نحوی نیروهای جویای کار بومی را معطل کرده و در شرایط سخت قرار می دهند که بلاخره از جذب شدن در آن شغل منصرف می شوند.

دکتر موسی احمدی گفت: متاسفانه در خصوص اشتغال نیروهای بومی آمارهایی منتشر می شود که علاوه برغیر واقعی بودن، تناقض شدیدی در انها وجود دارد.

وی با تقدیر از نگاه مثبت مجموعه وزارت نفت در خصوص توجه به حوزه پیرامونی پارس جنوبی و مردم منطقه افزود: ما در منطقه و استان نیروهای بومی تحصیلکرده، توانمند و متخصصی داریم که تعداد آنها نیز اندک نیست و مشکلات عدیده ای در بحث اشتغال در فازهای چسبیده به محل سکونتشان دارند.

ممر درآمد و راه ارتزاق مردم محدود و محصور شده است/توجیهات گذشته قابل قبول نیست

وی گفت: مردم ما عقیده دارند که شرکت های همجوار آنها جز تورم، آلودگی، آسیب های اجتماعی و … هیچ منفعتی برای آنها نداشته اند و حتی ممر درآمدی و راه ارتزاق آنها را نیز محدود و محصور کرده اند.

وی با بیان اینکه مردم ما هوشیار هستند و همه مسائل را با دقت و نگاه ریزبینانه رصد و دنبال می کنند، افزود: مردم تفاوت این طرف و آن طرف فنس را میبینند و حسرت آن همه امکانات نفتی را می خورند در عین حالی که درون فنس ها امکانات ویژه ای نظیر پارک ها ، اماکن ورزشی، رفاهی، فرهنگی، خدماتی و … وجود دارد فقط باید نظاره گر آن باشند و از وضعیت موجود به شدت گله مند هستند .

احمدی با بیان اینکه توجیهات چند سال قبل شرکت ها دیگر مورد قبول نیست و نباید به راحتی نیروهای بومی را پس زد، گفت: شاید 10 سال پیش برخی از توجیهات مجموعه نفت در خصوص نبود نیروی کار متخصص و توانمند در استان بوشهر قابل قبول بود ولی در حال حاضر این مباحث راه به جایی نخواهد برد و ما بانک اطلاعاتی کاملی از متخصصین، نیروهای بومی و افراد شایسته و توانمند را در دست داریم که می توانند بدنه نفت را تقویت کنند.

فاز 13 جلسه نماینده  نماینده فاز 13 جلسه نماینده فاز 13 جلسه نماینده فاز 13 جلسه نماینده فاز 13 جلسه نماینده فاز 13 جلسه نماینده

 

برچسب ها: , ,

نظرات

 1. شهروند says:

  باسلام، به نظر من ابتدا باید بومی و سهمیه بومی بازتعریف شود سپس مسائل دیگر پیگیری شود.
  وقتی یک تقسیمات کشوری هست چرا بومی یک تعریف دیگری دارد شما حتی در تهران که منطقه ای است امکانات براساس منطقه تعریف شده داده می شود ، خواهشمند است نماینده مجلس به اتفاق دیگر نمایندگان استان پیگیر ابطال مصوبه دولت در مورد سهمیه بومی باشند.

 2. کارگر says:

  درست گفتند جذب 40درصد نیروی بومی، چونکه طبق مصوبه دولت محمودو وزیر نفت استان فارسی وقت فیرزآباد،کازرون،لامرد،فراشبند و… بومی محسوب می شوند وبه قول دوستمون اول واژه بومی را باز تعریف کنند وبعد آمار ارایه کنند

 3. ناشناس says:

  مگه نمیگن بومی اولویت داره پس چرا بومی رو از شرکت اخراج میکنن و بچاش غیر بومی میزارن اونایی که میگن بومی اولویت داره کجان :))

  • باران عشق says:

   عزیز من فقط شعار میدن
   دنبالشون نگرد

  • زهرا says:

   گشتم نبود نگرد نیست
   من سایت رئیس جمهورهم رفتم نامه ای نوشتم ولی هیچ طوری نشد کلا داستان چیز دیگست

 4. حالا خارج از بحث سهمیه بومی جماعتو واسه چهارتا کار تو شرکتا میخان
  حراست
  آبدارچی
  کمپاس
  راننده
  حالا میخا بی سواد باشه یا تحصیلات دانشگاهی داشته باشه

 5. عامو says:

  تو ای شرکتا فقط تهرانی ادمه.بچه های ما باید تو ضل آفتاب حراست بشینن

 6. اسکندر says:

  در نوشتن خبر دقت نکردی عزیز. آقای مهخندس میرزایی رییس کارگاه و پیمانکار فاز 13 هست و (در زمان انتشار خبر)دکتر قیم از شرکت نفت و گاز پارس مجری طرح… در حال حاضر مهندس پیام معتمد سرپرست طرح به جای دکتر قیم مسئولیت دارند.

 7. اسکندر بنکی says:

  نماینده محترم هنوز فکر میکنند با این شوها(نمایش ها) می توان دردی از مردم دوا کرد.
  با این کارها هیچ اشتغالی به ارمغان نخواهند آورد .برنامه و پیگیری برنامه جهت اشتغال افراد بومی نیاز هست نه حرف و عکس و جلسه با پیمانکاران درجه 3 و 4 . اگر روزی یک فرد بومی در شرکت نفت و گاز پارس که بزرگترین کارفرمای منطقه است مسئولیت گرفت یا مورد حمایت نماینده محترم قرار گرفت ممکن آنروز امیدی به اشتغال زایی برای جوانان شهرستان هست وگرنه جلسات نمایشی و و مصوبات بدون ضمانت اجرایی فایده ای در بر ندارد…

 8. حسن یوسفی says:

  سلام
  من هم با نظر دوستان موافق هستم .۱۲ سال است که در منطقه پارس جنوبی مشغولم و به این نتیجه رسیده ام راه افزایش نیروی بومی توسعه مدیریت بومی در منطقه عسلویه و پارس جنوبی است و لا غیر
  همانطور که دوستان در بالا به درستی اشاره فرموده اند مدیران غیر بومی بیشتر نیروهای بومی را برای کارهای نگهبانی و نظافت چی و امثالهم میخواهند که متاسفانه این شایسته نیروی بومی نیست . از اقای شیخ موسی در این چند سال در این زمینه انتظار بیشتری داشتم که متاسفانه چیز خاصی ندیدم. از ثایت وزین ثلاث تشکر میکنم که حرف دل شهروندان را به خوبی نمایش میدهد . ارزوی روزهای بهتر برای مردم منطقه

 9. ناشناس says:

  خوش بحال شما که همون نگهبانی هم هست که انجام بدین بقیه مردم غیر بومی چکارکنن اینجا منابع ملی مال استان بوشهر که نیست درضمن الان به ازای هر مهندس غیربومی که کارمیکنه چند نفر نگهبا ن و خدماتی بومی مشغول هستن که اختلاف حقوق چندانی با مهندس که با زحمت زیاد تحصیل کرده ندارن / خیلی قدر نشناس هستین کاش کلا تعطیل میشدن تا شما همش نگید بومی بومی

 10. دینا says:

  آمو جان…..‌ فقط پارتی داشته باشی….‌اونم گردن کلفت………کار بهت میدن….‌‌شرکتا فقط مال شهرستانیان….‌‌ن مال ما کنگونیا و بومیا…….‌‌‌

  • شهروند says:

   تایید

  • ناشناس says:

   سلام میخواستم بدونم مگه زمان جنگ بومی بودند جنگیدن بقه مسلمان نیستن چطور اول پروژه تمام غیر بومی زحمت میکش درست میکنن فار به ثمر که رسید بومی بازی میشه مگه برای انتخابات ریس جمهوری تمام مردم ایران یکپارچه نیستن رای میدن یکم هم انصاف خوبه

  • محسن says:

   دوست عزیز آقای ناشناس .
   همه مسلمانیم و باید انصاف داشته باشیم.
   کسی نگفت تمام نیروهای پارس جنوبی بومی باشن.گفتیم!؟
   مردم ما میگن حق جذب درصد بومی رو به مردم اینجا اختصاص بدن.
   طبق قانون مصوب !
   جذب نیروی بومی به زعم خود مسئولان ۲۴ درصد هست و اکثراً هم در پست هایی نظیر آبدارچی ، حراست و … اینم بدلیل حضور نیروهای بومی در راس این سمت هاست.
   من خودم لیسانس مهندسی شیمی – گرایش گاز هستم.
   یک سال است که در به در به دنبال کار هستم.
   دو بار از اداره کار بهم زنگ زدن و گفتن بیا برای کارگر ایمنی استخدام شو یه بار هم زنگ زدن به عنوان نیروهای خدماتی .
   بنده از کار عارم نمی شه ولی حرصم میگیره وقتی میبینم یه نیروی کم سابقه تر و با مدرک پایین میاد و با پارتی ریسس و یا کارکنان شرکت به راحتی جذب می شه… این وضعیت یه ظرفیتی داره و مردم بلاخره خونشون به جوش میاد از دست این همه بی انصافی .
   تا چیری هم گفتیم پتک پروژه ملی بر سر ما می زنند.
   به گفته شما مگر جنگ این همه کشته و زخمی نداد …پس چرا هنوز تبعات جنگ دامنگیر آبادان و خرمشهر و … است .
   و کسی برای آن چاره اندیشی نمی کند. و مسلماً به قول شما وقتی این جنگ در عسلویه و کنگان پایان یابد تبعات عجیب و غریب آن فقط دامنگیر مردم خواهد بود.
   البته لازم به ذکر است که جنگ با این شرایط کنونی ما تفاوت زیادی دارد و ما نیز انتظار زیادی از مجموعه نفت نداشته ایم و به راحتی دو دهه در منطقه ما فعالیت و برداشت می کنند.
   و البته بحث ایالتی شدن مناطق یکی از مواردی است که می تواند به نفع مردم این مناطق باشد همانو گونه که در دیگر کشورها نظیر آمریکا اجرا می شود.

 11. بیکار says:

  سلام ما که گشنه ی هی میمیریم .اداره کار هم الان شیش ماهن منتظر زنگشو هسیم احتمالا یادشو رفته

 12. مشی says:

  سلام ما که گشنه ی هی میمیریم .اداره کار هم الان شیش ماهن منتظر زنگشو هسیم احتمالا یادشو رفته

 13. زهرا says:

  خدا حفظتون کنه که نیروی بومی رو میبرین واسه توالت شویی و کمپاسی و نوکری تهرونی و ترک و لر

 14. شهروندسیرافی says:

  سلام

  واقعا برا استان و مسئولانی که میتونن کاری بکنن و نمیکنن متاسفم متاسفانه کاشکی دانشگاه نمیرفتیک کاش اگه نمیرفتیم لاعقل ۴سال پیش با همون دیپلم میرفتیم سرکار .باید مسئولین بومی خجالت بکشن که من بومی با رتبه ۷۶۲ کنکور دلنشگاه دولتی درس خوندم الان باید حراست باشم و برا بابای شیرازی زنجیر .بندازم و بکشم متاسفم

 15. ناشناس says:

  تا چند وقت دیگه این فازها هم راه میفتم دیگه برو دنبال بومی وغیر بومی / چرا اینقدر شما ناشکر هستین ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 16. بنکی says:

  مقصر نماینده مجلسه و لا غیر
  شعار اصلی ایشون بکارگیری نیروهای بومی در پست مدیریتی منطقه بود
  اگه این وعده انتخاباتی محقق میشد مشکل اشتغال حل میشد
  اما حیف که …

 17. محسن says:

  با سلام
  مقصر خودمون هستیم که قط میخوایم تو شرکتها یا حراست وایسیم یا نگهبانی و .. چرا به مراکز کسب کار مثلا فنی حرفه ای نمیرویم که حرفه ای یاد بگیریم چرا نمیرویم فقط بلدیم بگیم که من میخوام حراست برم نگهبانی برم بعد میگیم مقصر نماینده و مسوولین هستند.

 18. شاکی says:

  مقصر فقط خودمونیم که میخوایم با مدرک دیپلم بریم سر کار پشت میزی چرا نریم سر کار حرفه ای جا دارد از آقای سالمی هم تشکر ویژه کنم چند بار تا حالا تماس گرفتند با اینکه من را نمیشناسند

 19. شهروند 2 says:

  نیروی بومی کارآمد کم پیدا می شود.
  چون نیروی بومی کارامد کم داریم پس جذب نیرو هم نداریم
  باید برای اشتغال گونه ای دیگر یا نوعی دیگر باید فکر کرد.
  spgc باید کنترل گردد.سازمان منتطقه ویژه نحوه جذب و کارایی را باید به گونه ای دیگر برای بومیان تعریف کند.
  و بومیان باید نمونه ای دیگر به این مساله فکر کنند.
  این راه حل مساله است.

 20. حسین says:

  کدوم نیروی بومی جوشکاره.فیتره یا آبدارچین یا نگهبان آخه تقصیر ماشهرستانیاس یکم انصاف داشته باشین

 21. زهرا says:

  نیروی بومی هم که بگیرن وقتی رییس تهرونین یعنی نوکر بودن اون نیرو ، مگه آدم حسابمون میکنن ، اول از بالا شروع کنین اون بالا سریا رو اول بومی کنین تا دلبخواهی نیرو جذب نکننبعد بیاین برسین به ابدارچی و توالت شور

 22. محمد says:

  موافقم.اول بایدگردن کلفتاش رو بومی کرد تا اونا بتونن نیرو بومی بیارن سرکار.این همه سال رفتیم زحمت کشیدیم درس خوندیم مدرک گرفتیم حالا کار گیرمون نمیات..کارای خوب برای غیربومیاست..با حقوق و مزایای عالی..ما که بومی هستیم باید بریم حراست یا کمپاسی…خیلی مسخرن..نمایندمون هم که هیچ کارن..

 23. صالح says:

  لرلرلر همش شده لر

 24. ص says:

  هر وقت رفتم اداره کار گفتن ابزاردقیق می خوان یه بار زورم گرفت گفتم ابزار دقیقم گفتن کو سابقه پس ای تش بگیره ابزار دقیق که شده بهانه راستی ابزار دقیق با سابقه سراغ ندارید

  • جلال says:

   سلام من کارم برق ابزار دقیق هستم چندوقته میرم اداره کار خبری نیست.

 25. محمد says:

  مشکل نداشتن شرکت های بومی هستن.ما از استان بوشهر پیمانکار بومی نداریم

 26. حکیم says:

  سلام بابااین قضیه بومی وغیربومی همش کشکه اوناهرکی که،دوستدارن میبرن پارتی بازیه اینجاالان پنج ماه میرم اداره کاروفرمانداری ومنطقه ویژه میگن درخواست نیرونداریم خودم هم بومی هستم وساکن خودکنگان

ارسال نظر

این خبر برای شما تهیه شده است لطفا نظرتان را بیان کنید.

یادداشت سایت

موبایل

۱۱۸ موبایل

۱۱۸ موبایل

۲۶ مهر ۹۳
بازیReal Racing 3 2.5.0

بازیReal Racing 3 2.5.0

۵ شهریور ۹۳
بازی مدرن کمبات 5

بازی مدرن کمبات 5

۵ شهریور ۹۳
نرم افزار Android Firewall

نرم افزار Android Firewall

۵ شهریور ۹۳
بازیneed for speed

بازیneed for speed

۱۱ مرداد ۹۳
ادامه...

متن