بروز شده در : جمعه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۵:۴۵ بعد از ظهرسه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۴:۲۸ بعد از ظهر

آخرین اخبار

کد خبر: 27499
تعداد نظرات:۶ دیدگاه
تاریخ انتشار:شنبه ۴ اردیبهشت ۹۵ ۲:۰۱ ق.ظ

طی تفاهمنامه ای رسمی

دره لیر ۱۵ سال به شهرداری سیراف واگذار شد/شهردار سیراف: دره لیر را به یک مکان تفریحی و توریستی با درآمدزایی مناسب تبدیل می کنیم

اختصاصی ثلاث- طی تفاهم نامه ایی فی مابین شهرداری سیراف و اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر، با شرایطی معین، دره لیر برای مدت ۱۵ سال به شهرداری سیراف واگذار شد.

به گزارش ثلاث، پیرو سفر معاون رئیس جمهور  و ریاست محترم سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور به استان بوشهر و بازدید وی از شهر تاریخی سیراف ، جلسه ای در تاریخ ۲۸/۱۲/۱۳۹۴ به منظور بررسی مسائل و مشکلات مرتبط با این شهر با حضور امضا کنندگان ذیل در خصوص دره لیر در محل دفتر معاون امور عمرانی استانداری تشکیل گردید . پس از بحث و تبادل نظر مقرر گردید براساس ماده ۵۵ قانون شهرداری ها و رعایت ضوابط میراث فرهنگی و گردشگری در راستای توسعه بناهای گردشگری و تفریحی، تفاهم نامه ایی به شرح ذیل فی مابین شهرداری سیراف و اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر منعقد گردد .
۱-   مقرر گردید شهرداری در مدت دو سال آتی مبلغ دو میلیارد تومان اعتبار در راستای توسعه زیرساخت های  گردشگری از قبیل محوطه سازی و درخت کاری ، احداث سرویس بهداشتی و نماز خانه ، آلاچیق ، کف سازی و جدول کاری راه های قابل دسترسی و روشنایی و احداث دیوار حفاظتی در دره لیر با نظارت و مشاور طرح مورد تائید میراث فرهنگی هزینه نماید .
۲-   مشاور طرح با هماهنگی طرفین ( اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری و شهرداری سیراف تعیین میگردد و مشاور مکلف میشود ناظر مقیم در اجرای پروژه داشته باشد .
۳-   بهره برداری از مجموعه با هماهنگی و تائید سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری ، به مدت ۱۵ سال به شهرداری واگذار گردد .
۴-     اجرای تفاهم نامه منوط به تائید سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کشور و شورای اسلامی شهر سیراف می باشد .
غلامحسین حیدری شهردار سیراف پس تفاهمنامه واگذاری دره لیر به مدت معین به شهرداری سیراف، در گفتگو با خبرنگار ثلاث اظهار دشت: حال که رسما و طی این تفاهمنامه، دره لیر به مدت ۱۵ سال به شهرداری سیراف واگذار شده است، بنا داریم این مکان را به شکل یک مجموعه تفریحی- گردشگری در بیاریم تا علاوه بر بحث گردشگری و جذب گردشگر، بتوان از این راه درامدزایی مناسبی نیز به وجود بیاوریم.
وی در خصوص اهداف و برنامه های این شهرداری برای دره لیر افزود: قصد ساماندهی محدوده نامبرده را با مبلغ پیش بینی شده دو میلیارد تومان داریم.
شهردار سیراف اظهار داشت: در برنامه پیش بینی شده ما برای ساماندهی دره لیر، راه دسترسی، سازه فلزی و چوبی برای نصب پله ها، ایجاد روشنایی، سکوی استراحتگاه، سرویس بهداشتی، آبخوری و دیوار چینی رودخانه ها انجام خواهد شد.
حیدری همچنین گفت: دره لیر، یکی از ظرفیت های بسیار بزرگ تفریحی، توریستی، و درامدزایی شهر سیراف است.

 

نتیجه: در صورتی که تمام مفاد تفاهمنامه به انجام برسد، می توان منتظر چشم اندازی مثبت برای دره لیر بود. مهمترین نتیجه واگذاری این دره می تواند تبدیل این دره به یکی از زیباترین تفریحگاه های توریستی با درآمدزایی خوب برای سیراف باشد.

 
گزارش: مصطفی صفایی
عکس: علیرضا پرهیز
IMG_0824 IMG_0829 IMG_0847

نظرات

 1. ناشناس says:

  طبیعت دره لیر از اثارباستانی بسیار قشنگ تر شده

 2. ناشناس says:

  تفاهم نامه بسیار خوبی میباشد واقعا کمبودطبیعت و اسباب اسایش در کنار اثار باستانی به خوبی احساس میشد.

 3. علي says:

  تو همه کشورها اثار تاریخی منبع درامد هستن. امیدوارم در شهر ما هم همینطور شود

 4. ناشناس says:

  من قبلا أصلا به تنگ لیر نمیرفتم اما از وقتی شهردار زحمت کشیده و درخت کاشته همیشه اخر هفته با خونواده ام اونجا میرم.

 5. ناشناس says:

  جای بسیار قشنگی شده

 6. ناشناس says:

  حیف دره لیر که همش درخت و گل و گیاه شد شما برو پارک درخت و گل بکار

ارسال نظر

این خبر برای شما تهیه شده است لطفا نظرتان را بیان کنید.

یادداشت سایت

دیدگاه کاربران

موبایل

۱۱۸ موبایل

۱۱۸ موبایل

۲۶ مهر ۹۳
بازیReal Racing 3 2.5.0

بازیReal Racing 3 2.5.0

۵ شهریور ۹۳
بازی مدرن کمبات 5

بازی مدرن کمبات 5

۵ شهریور ۹۳
نرم افزار Android Firewall

نرم افزار Android Firewall

۵ شهریور ۹۳
بازیneed for speed

بازیneed for speed

۱۱ مرداد ۹۳
ادامه...

متن