بروز شده در : جمعه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۵:۴۵ بعد از ظهردوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۳ قبل از ظهر

آخرین اخبار

کد خبر: 32641
تعداد نظرات:یک نظر
تاریخ انتشار:شنبه ۱۳ شهریور ۹۵ ۲:۲۳ ب.ظ

اعتراض فارسی‌ها به اخراج نیروهایشان از عسلویه/ استعفای یک بخشدار/ نامه سرگشاده یک مدیر نفتی به امام جمعه جم

لغو مراسم تودیع مدیر یک بانک مشهور، سخنرانی وزیر اطلاعات در مراسم رئیسعلی دلواری، تغییر نام یک اداره کل در استان، مداخله استاندار در شهرداری نخل تقی و تعیین نمایندگان استان در شوراهای خارج از مجلس برخی از شنیدنی های هفتگی خلیج فارس است.

خبرنگاران در جریان پیگیری های خبری خود به زمزمه هایی برمی خورند که میهمان کردن خوانندگان به این شنیده ها خالی از لطف نیست:

گلایه فارسی ها از اخراج نیروهای شان در پارس جنوبی

رئیس شورای هماهنگی اسلامی کار استان فارس مدعی اخراج نیروهای این استان پروژه های نفتی و گازی شده و گفته: براساس دستور  برخی مسئولان، تمامی شرکت های نفت و گاز در منطقه عسلویه در حال اخراج نیروهای غیر بومی بوشهر هستند، نیروهایی که بیشترین آنها اهل استان فارس می باشند.

مهرزاد مویدی با بیان اینکه برای نیروهای بیکار شده فارس به دلیل نبود و یا کمبود پروژه های نفتی و گازی هیچ فرصت شغلی نیست ادامه داد: چنان چه فکر عاجلی برای این مشکل نشود موج جدید بیکاری که در راه فارس است تنش آفرین خواهد شد.

مویدی ادامه داد: پروژه های عسلویه با پول بیت المال ساخته شده و مخصوص بوشهر که در انحصار یک استان خاص در بیاید. از این رو در فارس یا باید رویه بوشهر در پیش گرفته شود و پیمانکاران غیر بومی اخراج شوند و یا باید رایزنی شود که جلوی اخراج نیروهای فارس از پروژه های انرژی بوشهر گرفته شود. این مطلب در روزنامه خبرجنوب منتشر شده است.

چشم استان همسایه به نایبند استان بوشهر

استاندار فارس هفته پیش در اظهارنظری از این گفت که سازمان محیط زیست با ساخت اسکله و تاسیسات در محلی که جهت اتصال فارس به دریا پیش بینی شده مخالف است، چرا که آنجا منطقه حفاظت شده “نامی بندان” می باشد.

این در حالی است که نام صحیح این منطقه نایبند در جنوب استان بوشهر می باشد که نشان می دهد نگرانی ها درباره تلاش استان همسایه جهت جدا کردن این بخش تمامی ندارد.

در همین خصوص مدیرکل محیط زیست استان در حاشیه نشست خبری اش در هفته گذشته، گفته: به دلیل شناختی که از منطقه داشتیم، پیش بینی می شد یکی از نقاط دسترسی فارس به دریا از نایبند باشد و سال گذشته در این خصوص گزارش هایی به استانداری و سازمان مرکزی دادیم.

متاسفانه تلاش مسئولان فارس برای اتصال به دریا هر بار جو استان های بوشهر یا هرمزگان را ملتهب می کند که ادامه این رویه خلاف امنیت و آرامش موجود در مرزهای کشور است و توقع می رود دستگاههای امنیتی و حاکمیتی در این زمینه مداخله موثری داشته باشند.

تلاش دانشگاه خلیج فارس برای توسعه

دانشگاه خلیج فارس به عنوان اصلی ترین مرکز آموزشی استان از نظر فضای فیزیکی وضعیت جالبی ندارد. گفته می شود مسئولان این دانشگاه پیگیر هستند تا مجموعه آموزشی شیلات در محله خواجه ها را به این دانشگاه ملحق کنند.

درآمد ۵ ماهه گمرکات بوشهر؛ دو برابر اعتبارات استان

به گفته مدیرکل گمرک بوشهر، گمرکات استان طی ۵ ماهه سالجاری ۹۱۵ میلیاردتومان درآمد کسب کزده اند. البته همه این مبالغ روانه خزانه شده و سهمی از آن نصیب استان نمی شود.

این در شرایطی می باشد که امسال سهم اعتبارات استان از بودجه ملی ۴۲۰ میلیارد تومان پیش بینی شده که کمتر از نصف درآمد گمرکات طی فروردین تا مرداد است، هرچند همین رقم نیز به صورت کامل تخصیص نمی یابد.

ادامه اختلاف در شورای شهر برازجان

از شورای شهر برازجان خبر می رسد انتخاب هیات رئیسه آن در سال چهارم به دلیل عدم حضور ۴ تن از اعضا برگزار نشده و به امروز موکول گردیده است. پس از کشمکش بر سر اسیتضاح شهردار که با نامه فرمانداری درباره ایراد شکلی این موضوع نافرجام مانده، باید چالش انتخاب هیات رئیسه هم به شورای شهر برازجان افزود که معمولا هر ساله داستانی می شود.

تعیین تکلیف ۴ عضو شورای شهر گناوه در هفته جاری؟

شنیدیم قرار است در هفته جاری مجموعه قضایی احکام ۴ عضو اصلی شورای شهر گناوه را صادر کند تا براساس آن وضعیت ۴ عضو علی البدلی که موقتا وارد این نهاد شدند، مشخص گردد.

این پرونده از حدود ۱٫۵ سال پیش مطرح گردیده و به منظور جلوگیری از انحلال شورا، ۴ عضو علی البدل به صورت موقت ۶ ماهه وارد این نهاد شدند که زمان فعالیت شان در تیرماه خاتمه یافته است.

ظاهرا فرماندار پیگیر تعیین تکلیف وضعیت گروه اول است تا پس از آن امکان ورود قطعی علی البدل ها به شورا فراهم شود و پس از آن انتخاب هیات رئیسه در سال پایانی برگزار گردد.

انتقاد رییس شورای شهر دیر از استاندار

رییس شورای اسلامی شهر دیر در حاشیه نشست خبری اش به سخنان اخیر استاندار درباره اصلاح محدوده پارس شمالی به منظور تعیین تکلیف اراضی مردمی واکنش نشان داده است. رجب شعرانی تصریح کرد: آقای استاندار نباید به بهانه اصلاح محدوده پارس شمالی، برخی تاسیسات از محدوده این شهرستان را به شهرستانهای اطراف کوچ داده و این اقدام حقوق قانونی مردم شهرستان را ضایع کند.

اخیرا مسئولان دیر نسبت به انتقال پروژه پایگاه امداد و نجات هوایی از محدوده دوراهک به شهرستان بوشهر هم گلایه مند هستند.

مخالفت با نامگذاری “امیرمحمد” در دشتستان

در نشست شورای فرهنگ عمومی دشتستان به ریاست امام جمعه برازجان، درباره اسم «امیرمحمد» گفتگو شد و پیشنهاد گردید از نامگذاری به این نام جلوگیری شده و کسانی که این نام را دارند، برای حذف واژه ی امیر از نامشان اقدام کنند، چرا که محمد، نام پیامبر اسلام است و ایشان نیز امیر ندارد. این خبر در فکرشهر منتشر شده است.

معاون نیامد، بخشدار رفت

درحالی نگاه ها به صدور حکم معاون سیاسی فرماندار شهرستان دیر معطوف شده بود، از فرمانداری خبر می رسد محمد حسینی زاده بخشدار مرکزی دیر که ماه گذشته با حضور مدیرکل سیاسی استانداری معارفه شد، به دلایل نامعلومی از سمت خود استعفا داده است.

معاونت سیاسی فرمانداری دیر از فروردین امسال و پس از انتقال سید علی پاکنژاد به فرمانداری گناوه، بدون متصدی مانده است. این خبر به نقل از دیرنیوز می باشد.

نام افراشته در پرونده املاک نجومی

در ماجرای املاک نجومی شهرداری تهران که با تخفیف های بالا به اعضای شورا، معاونان شهرداری و برخی اشخاص خاص واگذار و به تازگی در پی نامه سازمان بازرسی خبرساز شده، نام علی افراشته استاندار سابق بوشهر و معاون اجرایی رییس مجلس دیده می شود که ملکی در اقدسیه با تخفیف ۳۰ درصدی دریافت کرده است.

در همین خصوص یکی از کانال های تلگرامی نزدیک به افراشته نوشته: طی سالهای متمادی مجلس از شهرداری تهران ساختمان هایی را خریداری کرده که ساختمان اقدسیه به متراژ ۱۲۰۵هم برای اجلاس بین المجالس بوده که طرف امضا قرارداد با شهرداری، علی افراشته معاون اجرایی مجلس است. از این رو ساختمان مذکور اداری است و کاربری شخصی ندارد.

مقاتلی مجری شهر جدید سیراف شد

طی حکمی از سوی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل شرکت عمران شهرهای جدید کشور، علی مقاتلی به عنوان مجری شهر جدید سیراف منصوب شد. وی ماه گذشته به مدیریت شهر جدید عالیشهر تعیین شده بود.

شهر جدید سیراف به منظور استقرار کارکنان پروژه های نفتی و گازی پارس جنوبی از حدود یک دهه پیش استارت خورده است. این شهر در ۲۵ کیلومتری شهرستان عسلویه و در اراضی شرقی روستاهای چاه مبارک، بستانو و سهموشمالی با افق ۱۲۰ هزار نفر طراحی گردیده، هرچند مدتهاست روند ساخت و ساز آن متوقف شده است.

در همین خصوص، مدیرعامل شهرهای جدید از ایجاد ۱۲ شهر جدید در سطح کشور با تمرکز بر سواحل خلیج فارس و دریای عمان خبر داده است.

تغییر نام یک اداره کل در استان

به زودی طرح ادغام بخش راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اجرایی می شود و تشکیلات جدید اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای آغاز بکار خواهد کرد. تا پیش از این راهداری زیرمجموعه راه و شهرسازی بود که اینکه به سازمان حملو نقل و پایانه ها منتقل می شود. در همین راستا حکم مدیریت حمیدرضا علم بر این اداره تمدید شده است.

ممنوعیت حضور زنان در صندلی جلوی اتوبوس

مدیرکل حمل و نقل و پایانه های استان ممنوعیت حضور بانوان در صندلی جلو اتوبوس را تایید کرد و گفت: این موضوع به درخواست پلیس اجرایی شده و دلیل آن رعایت شان بانوان می باشد. حمیدرضا علم این مطلب را در حاشیه نشست خبری اش اظهار داشت و گفت: اگر موردی هم رعایت نمی شود، نظارت و برخورد با آن با پلیس است.

کلنگ زنی نیروگاه ۲ و ۳ بوشهر در هفته آینده

صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی از کلنگ زنی دو نیروگاه اتمی جدید بوشهر در ٢٠ شهریور (شنبه آینده) خبر داده است.

به گفته صالحی، ١٠ میلیارد دلار برای ساخت این نیروگاه‌ها سرمایه‌گذاری می‌شود و از زمان کلنگ زنی، ۱۰ سال زمان برای اتمام آن در نظر گرفته شده است.

هم‌اکنون تنها نیروگاه اتمی کشور دربوشهر قرار دارد که  در آغاز دهه ٧٠ تکمیل آن به روس ها سپرده شد و آنها با تاخیر یازده ساله، در سال ۹۰ آن را به شبکه برق سراسری متصل کردند. نیروگاه بوشهر حدود ٢ درصد از برق مصرفی ایران را تولید می‌کند.

انتظار می رود در آستانه آغاز این دو نیروگاه، مسئولان و نمایندگان استان پیگیر ایفای تعهدات اجتماعی سازمان انرژی اتمی در قبال بوشهر و تعیین تکلیف روستاهای مجاور آن باشند.

انتقاد از وابستگی به روسها

فلاحت پیشه عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه بستن تمام قراردادهای هسته ای با روس ها حرفه ای نیست به خانه ملت گفته: آنها سابقه کارشکنی و تاخیر ۱۱ ساله در بوشهر دارند، از این رو بستن قرارداد محکم خیلی بهتر از قراردادی است که برای تأمین هزینه ۲۵۰۰ کارشناس روسی دلاربگیر بسته شود.

قطب انرژی ایران محروم از اورژانس سوانح و سوختگی

هفته پیش آتش سوزی در تصفیه مواد شیمایی فازهای ۱۵ و ۱۶ پس از حدود چهار ساعت مهار شد و خوشختانه تلفات جانی نداشت.

باید گفت، پایتخت انرژی ایران در جنوب استان بوشهر با حجم انبوه کارکنان و مخاطرات پیش روی فعالیت های گازی و نفتی، فاقد اورژانس سوانح و سوختگی می باشد.    

از شما چه پنهان، در سال ۸۹ احداث چنین مرکزی (تروماسنتر) در قالب ۶۰ تخت کلنگ زنی شد، اما با گذشت شش سال، این مرکز با حدود ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی رها شده است.

وزیر اطلاعات، سخنران مراسم رئیسعلی دلواری

حجت الاسلام محمود علوی وزیر اطلاعات به عنوان سخنران مراسم یکصدوسی یکمین سالگرد شهادت رئیسعلی دلواری تعیین شده است. این مراسم با تاخیر چند روزه از زمان اصلی اش، قرار است عصر سه شنبه آینده در سالن شهید جمادی دلوار برگزار شود.

طی  هفته های اخیر از احمدی نژاد، آیت الله آملی لاریجانی رییس قوه قضائیه، سردار جعفری فرماندار سپاه و نوبخت معاون رییس جمهور برای سخنرانی در این مراسم در فضای مجازی و رسانه ها نام برده شده بود.

انتقادات به انتصاب مدیر غیربومی در عسلویه

امام جمعه عسلویه در خطبه های نمازجمعه، با اشاره به انتصاب مدیر جدید آموزش و پرورش این شهرستان گفت: عدم پذیرش مسئولیت توسط برخی از اهالی این شهرستان، باعث حضور نیرویی غیربومی شد.

اخیرا قیصر صالحی نماینده سابق جنوب استان در پیامی در فضای مجازی، از مدیرکل آموزش و پرورش استان برای انتصاب مدیر غیربومی در این شهرستان و بی توجهی به گزینه های معرفی شده انتقاد کرده بود.

بازگشت بازرس سابق استان

غلامحسین کرمی مدیرکل سابق بازرسی استان بوشهر نیز پس از حدود شش سال تصدی همین سمت در خوزستان، در هفته جاری به جایگاه قبلی اش در بوشهر بازمی گردد.

مداخله استاندار در شهرداری نخل تقی

براساس اخبار رسانه ها، مداخله استاندار و مدیرکل حوزه ریاست وی در امور شهرداری ثروتمند نخل تقی و برخی سفارشات خاص، باعث نارضایتی زیرپوستی برخی اعضای شورا شده است.

نامه سرگشاده به امام جمعه جم توسط مدیر شرکتی که متهم به اختلاس شد

با خبر شدیم محمد صفائیان مدیرعامل شرکت عملیات غیرصنعتی پازارگاد در واکنش به اظهارات امام جمعه جم نامه ای سرگشاده برای او ارسال کرده است.

این اقدام در پی اظهارات حجت الاسلام گنجی در نشست روز خبرنگار مبنی بر اختلاس ۱۳ میلیاردی در اجرای یک دهکده گردشگری در پارس جنوبی صورت گرفت؛ اظهاراتی که نشانه های آن به سوی پروژه ای رفت که توسط شرکت پازارگاد در مساحت ۱۵ هکتار  اواخر پارسال افتتاح شد.

ظاهرا در نامه مدیرعامل شرکت پازارگاد، عنوان شده: طبق اذعان بسیاری از بازدیدکنندگان، این محل سراسر نوآوری و استفاده از کالاهای مازاد پارس جنوبی است، ضمن اینکه در صورت صحت حتی یک درصد ادعای شما درباره بروز این اتفاق، آیا راه نهی از منکر اینگونه است که بدون هیچگونه تحقیقی، دو هزار نفر پرسنل را با نام بردن شرکت زیر سوال برد؟! خدا، تقوا، پل صراط، آبروی مسلمان که از خانه خدا محترم تر است در بحث شما چه جایگاهی دارد؟! 

وی در پایان خطاب به امام جمعه جم نوشته: حضرتعالی هر ارگانی که طلاح می دانید را جهت صحت و  سقم  مطالب عنوان شده  بگمارید تا حقایق بر شما روشن گردد  و  در صورت رسیدن به  خلاف  مطالب اظهار شده، گزارش کننده یا گزارش کنندگان را رسوا نمایید.

نمایندگان با تصویب مناطق آزاد، شادی را در سال آخر دولت به ۷ منطقه آزاد ببرند

دبیر مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با بیان اینکه آنچه در لایحه جدید تقدیم مجلس شده، موجب خوشحالی استان‌های مختلف گردیده، گفت: انتظار دارم نمایندگان مجلس همان‌گونه که تاکنون یاری کرده‌اند، باز هم یاری خود را از این مناطق دریغ نکنند و موجب شوند شادی و نشاطی در آستانه سال آخر دولت به این هفت منطقه بیاید که موجب رضایتمندی بیشتر دولت شود.

اکبر ترکان به شرق گفته: انتقادات به مناطق آزاد وارد است و از منتقدان می خواهیم عیوب ما را نذکر دهند، ولی عزم دولت یازدهم در مسیر اصلاح اشکالات می باشد.

تعیین نمایندگان استان در شوراهای خارج از مجلس

سکینه الماسی نماینده دیر، کنگان،جم و عسلویه به عنوان ناظر مجلس در کمیته هماهنگی اشتغال استان بوشهر انتخاب شد.نشست های این کمیته به دبیری معاونت اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری (زرین فر) برگزار می شود.

همچنین حجت الاسلام خدری بعنوان نماینده استان در شورای فرهنگ عمومی بوشهر انتخاب شد. این شورا به ریاست نماینده ولی فقیه و دبیری اداره ارشاد استان ها فعالیت می کند.

پیش از این خدری و سعادت نمایندگان استان در شورای حل اختلاف استان (رسیدگی به شوراهای اسلامی شهر) انتخاب شدند.
همچنین سعادت و شهریاری هم  عضو ناظر شورای برنامه ریزی استان شدند.

شاید مهمتر از اینها، تعیین ۲ نماینده استان در هیات نظارت انتخابات شوراهای شهر و روستا است که مرجع رسیدگی به اعتراض نامزدهای ردصلاحیت شده و تایید نهایی انتخابات می باشد که افراد آن در آذرماه مشخص می گردد.

فرق مدیران ما و خوزستان!

زنگنه در سفر به خوزستان از حاشیه نشین‌های اهواز بازدید کرد تا قول بهسازی این مناطق و مشارکت در طرح فاضلاب آن دهد. وی همچنین از موافقت خود برای افزایش ۲ به ۳ درصدی سهم این استان از درآمدهای نفتی سخن گفته و خواستار پیگیری برای تصویب و ابلاغ این موضوع در مجلس شد.

اما دو هفته پیش، در جریان حضور ۶ ساعته زنگنه در بوشهر وی را به جلساتی بردند که بازدهی خاصی برای استان نداشت.

پتروشیمی دشتستان تاییدیه زیست محیطی ندارد

مدیرکل محیط زیست استان با بیان اینکه بررسی پتروشیمی دشتستان هنوز مجوز زیست محیطی ندارد و در مراحل استعلام است، گفته: بدون تعارف و هیچ گونه ملاحظه ای، همه جوانب این موضوع را در نظر خواهیم گرفت.

این در شرایطی است که چندی پیش استاندار از کلنگ زنی پتروشیمی مذکور بعد از ماه رمضان خبر داد که البته با گذشت حدود دو ماه، خبری از تحققآن نیست.

واکنش مدیر کشوری به خرابی بنزین در استان بوشهر

با گذشت یکماه از انتشار خبرهایی درباره عرضه بنزین بی کیفیت در بوشهر و خسارت به خودروها، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران به ایسنا گفت: ما نیز خبرهای بنزین آلوده در جنوب مثل بوشهر را در برخی سایت‌ها خوانده‌ایم اما هیچ گزارشی رسمی در این خصوص نداشته ایم.

این موضوع نشان دهنده ضعف استان خصوصا نمایندگان در انتقال واقعیت ها به مسئولان کشوری می باشد.

تودیع یک مدیر بانک در بوشهر لغو شد

شنیده می شود قرار بوده امروز (شنبه) مدیر یکی از بانک های معروف بوشهر تودیع شود که ه دلایل نامعلومی لغو گردیده و پلاکاردها نیز از این محل جمع آوری شدند. مدیر این بانک از چهره های نزدیک به طیف احمدی نژاد است.

 

منبع:خلیج فارس

نظرات

  1. محمد says:

    استان بوشهر بیکار زیادی دارد.آنوقت استان فارس به بیکار شدن جوانان خود در عسلویه اعتراض میکند.

ارسال نظر

این خبر برای شما تهیه شده است لطفا نظرتان را بیان کنید.

یادداشت سایت

موبایل

۱۱۸ موبایل

۱۱۸ موبایل

۲۶ مهر ۹۳
بازیReal Racing 3 2.5.0

بازیReal Racing 3 2.5.0

۵ شهریور ۹۳
بازی مدرن کمبات 5

بازی مدرن کمبات 5

۵ شهریور ۹۳
نرم افزار Android Firewall

نرم افزار Android Firewall

۵ شهریور ۹۳
بازیneed for speed

بازیneed for speed

۱۱ مرداد ۹۳
ادامه...

متن