بروز شده در : جمعه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۵:۴۵ بعد از ظهرسه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۴:۲۸ بعد از ظهر

آخرین اخبار

کد خبر: 35242
تعداد نظرات:۴ دیدگاه
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۵ آبان ۹۵ ۱۱:۰۱ ب.ظ

گفتگو با کارآفرین جوان و موفق کنگانی؛

مصاحبه با وحید کوثری نژاد طراح گرافیک دیجیتال

ثلاث : در ادامه گفتگوی ما را با یکی از جوانان خلاق و مبتکر شهرستان کنگان در حوزه طراحی گرافیک دیجیتال می خوانید. وی توانسته با ادغام پشتکار و استعدادش زیبایی هایی را خلق کند که به چشم کمتر بیننده ای خورده است.

سایت خبری ثلاث : در ادامه گفتگوی ما را با یکی از جوانان خلاق و مبتکر شهرستان کنگان در حوزه طراحی گرافیک دیجیتال را می خوانید. وی توانسته با ادغام پشتکار و استعدادش زیبایی هایی را خلق کند که تا کنون کمتر به چشم هر بیننده ای خورده است.
کار گروهی و بهره گیری از توان تیمی و همچنین مداومت و پافشاری بر علاقه اش توانسته است او را به یک فرد موفق در این خصوص مبدل سازد.

photo_2016-10-26_22-52-30-copy

۱-لطفا به طور کامل خودتان را برای مخاطبان ما معرفی کنید؟ ( بیوگرافی )

بنام خداوندی که نامش آرامش بخش دلهاست،  با عرض سلام خدمت خوانندگان خوب سایت خبری ثلاث، وحید کوثری نژاد هستم متولد بندر کنگان، ۲۶ ساله و لیسانس نرم افزار

۲-برای ما خلاصه ای از سابقه کاری خودت رو بگو؟

فعالیت حرفه ای من از سال ۱۳۸۵ در یکی از مراکز چاپ و تبلیغات شهرستان به عنوان طراح گرافیک و وب سایت شروع شد و بعد از کسب تجربیات اکنون به عنوان مدیر عامل شرکت میهن طرح گرافیک و مدیر مسئول کانون آگهی و تبلیغات نشانه فعالیت خود را ادامه و همچنین به عنوان مدیر جلوه های ویژه و بصری و تدوینگر با برخی از کارگردانان خوب کشورمون همکاری می کنم.

۳-با توجه به اینکه حوزه فعالیتی شما گسترده است لطفاً در خصوص کارهایی که انجام میدی توضیحی کوتاه بده

خب در کنار فعالیت کاری در شهرستان، دوست داشتم فعالیت کاری خود را گسترش دهم و در سال ۱۳۸۹ بعد از تاسیس شرکت میهن طرح و بعد از آن با راه اندازی اولین فروشگاه اینترنتی در حوزه تولید طرح های گرافیکی فعالیت خود را گسترش دادم. در سال ۱۳۹۲ بخش تولید مستند و تیزرهای صنعتی ، تبلیغاتی و بازرگانی و برندسازی در سطح کشور باشد را فعال کردم که خوشبختانه استقبال بسیار خوبی شد و ما توانستیم در فروشگاه اینترنتی مشتریان زیادی از سراسر شهرهای کشورمان را داشته باشیم که تاکنون به قوت خود باقیست و الان برروی سیستمی در حال کار هستیم که بتوانیم هزاران طراح را بصورت مجازی جذب و صاحب درآمد کنیم که ان شالله پس از تکمیل اطلاع رسانی می کنیم.

۴-افتخارات یا مقام هایی هم در حرفه ات داشتی؟

بله ، دوبار به عنوان مدیرعامل برتر شهرستان و استان در بین شرکت های دانش بنیان و جوایزی در حوزه طراحی گرافیک

۵-به جز طراحی گرافیک در چه بخش هایی فعالیت میکنی؟ و  به کدوم بخش از گرافیک یا بهتر بگم هنر بیشتر علاقه داری؟

 طراحی گرافیک را در حوزه تبلیغات پیش گرفتم با اینکه بیشتر من را به عنوان کسی که به فتوشاپ تسلط دارد میشناسند؛ سعی کردم بیشتر به عنوان مشاور و طراح ایده برای شرکت های که در حال برندسازی در حوزه جهانی هستند فعالیت کنم . در کنار طراحی بیشتر وقتم در حوزه فیلمسازی می گذرد یا در حال ساخت فیلم های صنعتی؛ با برخی از کارگردانان در تولید فیلمشان همکاری می کنم و به عنوان دستیار کارگردان ، مدیر فیلمبرداری و تدوین که با نرم افزارهای افترافکت ، فینال کات پرو و پریمیر و … که میدانید کار می کنم .

هنر در واقع بخش جدانشدنی از زندگی ماست هنر کاری است که من همیشه انجام می دهم، هنر جزئی از من است. از زمانی که بچه بودم به هنر علاقه زیادی داشتم. نمی توان زندگی را بدون هنر تصور کنم. طراحی دیجیتالی جایی است که علاقه و اشتیاق من در آن نهفته است. من عاشق خلق آثار هنری در فتوشاپ هستم. نمی توانم احساس واقعی خودم را با کلمات بیان کنم اما هنر و طراحی باعث می شود احساس خوبی داشته باشم. 

 

۷-از کدام سبک طراحی بیشتر لذت می بری؟

طراحی شاخه های زیادی را دارد که گرافیک دیجیتال را بیشتر می پسندم

۸-بهترین اثری که تا به حال بوجود آوردی چی بوده؟

سعی می کنم طرحهای که انجام میدهم همه خوب باشند چون جزئی از من هستن با این حال در طراحی لوگو که برای یکی از شرکت های ایرانی ( یاتا ) انجام دادم که تقریبا ۲ ماه طول کشید نتیجه خوبی حاصل شد که خستگی را از بدنمان بیرون کرد فکر کنم کار خوبی شد.

۹-معمولاً اجرای یک طرح گرافیکی خلاقانه چقدر زمان میبره؟

در واقع ما هرچه زمان بیشتری برای تحقیق برروی کارمان انجام دهیم نتیجه کار مطلوب تر میشود زمان دقیق را نمیتوان گفت زیرا بستگی به طرف مقابل دارد که چقدر زمان به شما می دهد که معمولا طرح بر اساس زمانبندی طرفین انجام می شود.

۱۰- با توجه به نیاز کار شما به خلاقیت فراوان و پیچیدگی خاص آن و همچنین فراگیر بودن فعالیت های شما چگونه انگیزه‌هاى کار کردن را در خودت نگه میداری؟

همانطور که گفتید انگیزه ما خلاقیت ماست زیرا که شما اگر طرحی را به چند طراح حرفه ای تحویل دهید هر کدام خروجی خواستی را به شما تحویل می دهد و پس از آن می بینید هر اثری یک خلاقیت خاصی بکار رفته است و این باعث می شود که طراحی هیچوقت کار خسته کننده ای نباشد و این انگیزه کارمان را بیشتر می کند.

۱۱-آیا چیزی هست که باعث ناراحتی شما در کار و حرفه تان بشود؟

هنوز فرهنگ طرح های  ایده محور در شهرمان جا نیفتاده است البته در کلان شهر به خوبی اجرا میشود که این باید کار شود و زمانبر هست و چیزی که بسیار ناراحت کننده هست که اکثریت ارزش ریالی برای تولید یک اثر ، یک طرح ، یک هنر قائل ئیستن در صورتی که در خارج از مرز ها هنر جایگاه بسیار بالای دارد و می گویند که کار هنر را نمیتوان قیمتی گذاشت با اینکه انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران هست با این حال برخی درکی از هنر ندارند و ادعای هنر را نیز دارند و ارزشی برای تولید طرح ندارند و برخی فقط فکر بازار خود هستند و چون طرحی را با فتوشاپ انجام می دهند می گویند طراح هستیم و هزینه ای از مشتری دریافت نمی کنند در صورتی که به نظر من طرح از درون فتوشاپ بیرون نمیاد از ذهن فرد طراح بیرون میاید چون فتوشاپ فقط ابزار کار هست خیلی از طراحان زبردست ممکن است ابزار کارشان فرق بکند به نظرم من طراح هزینه ایده  ، خلاقیت و … را از مشتری میگیرد نه صرفا اجرای آن توسط نرم افزار.

۱۲- چه چیزی باعث می‌شود شما لذت بیشتری از طراحی و کارهای گرافیکی ببری؟

خلاقیت و ایده پردازی در اجرای طرح این بسیار لذت بخش است.

۱۳-کدوم پروژه بیشترین حس رضایت رو بهت داده؟

همه کارها خوب بودند بیشتر در طراحی قالب وب سایت اینترنتی و لوگو یاتا و یکی از مستند های صنعتی که برای پتروشیمی ساختم حس خوبی داشت که نتیجه کار مطلوب بود

۱۴-چه چیزی وادارت میکرد که طراحی کنی ؟

شناخت هنر طراحی حسی را به انسان دست می دهد که هر وقت انجام دهی حس تازگی دارد و این تازه بودن باعث می شود که در طراحی خسته نشوی و همیشه انجام دهی.
photo_2016-10-21_10-19-31-copy

۱۵-به نظر شما چه چیزی یک طرح را خاص و عالی میکنه؟

باید ساده به طرح نگاه کنیم چون در سادگی خیلی حرف ها را می شود زد البته برخی از طرح های خودم را شلوغ کار کردم بنا به درخواست مشتری ولی خودم طرح های ساده و مفهومی را بیشتر می پسندم که این می تواند خاص باشد.

۱۶-به نظرتون بهترین طراح ایرانی و خارجی کیه ؟

به نظر من استاد مرتضی ممیز که یکی از بینظیر ها در کشور هست و اندرو کرامر از آمریکا که در زمینه طراحی و مخصوصا جلوه های بصری سینما فوق العاده و بی نظیر هست.

۱۷-بهترین طرحی که تا به حال دیدی چی بوده و متعلق به کیه؟

خب من طرح و آثار ایرانی را بیشتر می پسندم چون ریشه در درون ما دارد و مخصوصا در آثار باستانی خود می بینیم که در گذشته با نبود تکنولوژی، معماری های و طرح های بسیار زیبایی به کار رفته است و با این حال  سخت است بگوئیم کدام اثر بهترین هست الان نگاه می کنیم طراحان جوان ایرانی  زیادی را می بینیم که در جهان آثارشان ارائه می شود و این بسیار خوشایند است که من سعی می کنم از آنها چیزهای زیادی یاد بگیرم.

۱۸-آیا تاکنون زمانی پیش آمده که احساس کنید خلاقیت ندارید ؟ اون موقع چیکار کردی؟

اره زیاد ، این بخاطر کار زیاد و خستگی هست یه استراحت موقت یا سفر می تونه بازسازی خوبی در ذهن برای اجرای ایده و خلاقیت در طرح داشته باشه.

۱۹-برای آینده چه برنامه ای داری؟

خب همانطور که قبلا گفتم در حال کار برروی پروژه در تجارت الکترونیک هستیم که به آینده این کار امیدوارم باید بسیار تلاش کنیم و عجله نکنیم تا بتوانیم موفق باشیم. مزد هر کار صبوریست.

۲۰-اگر به گذشته بر می گشتید چه شغلی را انتخاب می کردی؟

همین شغل را انتخاب می کردم

۲۱-نصیحتی برای طراحان تازه کار داری؟

ابتدا، به هنرمندان تازه کار توصیه می کنم فعالیت و تلاش خود را زیاد کرده و شروع به طراحی کنند. هر چه بیشتر طراحی کنید بیشتر یاد می گیرید. سال ها زمان لازم است تا یک هنرمند حرفه ای شوید. هر کس بالاخره باید از یک نقطه شروع کند. وقتی توپ دست شما افتاد همه چیز آسان می شود. دوم، به هنرمندان و طراحان مبتدی توصیه می کنم حتما آثار خود را به صورت آنلاین به نمایش بگذارند. وب سایت هایی مثل Behance و Deviant Art بهترین مکان برای ارائه پورتفولیوی شما است و یا وب سایت ایرانی نگارخانه نیز بسیار عالیست و همچنین این وب سایت ها مکان خوبی برای آشنا شدن با هنرمندان دیگر است.

۲۲-بزرگترین آرزویی که در حرفه ات داری؟

بتوانم برای شهرم و کشورم افتخاری کسب کنم این آرزوی هر فردیست.

۲۳-چقدر زندگی شما با طراحی هاتون شباهت داره؟

زندگی بدون هنر بسیار بی‌روح و کسل کننده است. نقش هنر در زندگی این است که به مردم امید و نشاط می‌دهد. کار دیگر هنر این است که دوست داشتن زندگی را به انسان می‌فهماند و «زندگی با صفا» را به او نشان می‌دهد سعی می کنم هنر و طرح هایم را با زندگیم گره بزنم زیرا که حسی خوبی به من میدهد .

۲۴-اولین کلمه یا جمله ای که با دیدن کلمات زیر به ذهنت میرسه رو  بگو:

وحید : تنها ، یگانه ، یکتا ( یکی از القاب خداست )

کنگان: شهر گرما و ثروت

طراحی: زندگی

کارگردانی: تلاش

میهن طرح: جهان تازه

فوتوشاپ: چیزی که یاد بگیری گرسنه نمی مونی

دوست: رایانه ام

استاد: راهنمای خوب

معجزه: فتوشاپ

خلاقیت: تولید یک اثر ماندگار

۲۵-سوالی که اگر به جای ما بودید دوست داشتید از شما پرسیده بشه رو بگو و خودت هم جوابش رو بده؟

سوال خاصی نیست فقط اینکه دوران برای من بسیار کوتاه بود. بیشتر کار من شامل کسب تجربه جهت ارتقاء مهارت ها و یادگیری تکنیک های جدید است. چیزی که درمورد طراحی دوست دارم این است که در این زمینه می توانیم خلاقیت خود را آزاد بگذاریم و با این کار، امکانات نامحدودی خواهیم داشت. من مایلم در زمینه طراحی ، تبلیغات و  فیلمسازی پیشرفت داشته باشم، زیرا همیشه در جستجوی موفقیت برای شرکتم هستم و اگر خدا بخواهد آن را روزی یکی از شرکت های موفق در این زمینه در ایران می کنم. بازار ما فقط در صورتی رشد می کند که ما بخواهیم. من بسیاری از مردم را می بینیم که دوست دارند کارهایی انجام دهند ولی بدون هیچ فعالیتی در دفتر کار خود می نشینند و با این کار، تمام دنیای خود را ویران می کنند. هیچ فرمولی برای داشتن یک معامله خوب وجود ندارد ولی ما باید اشتباه کنیم، تا یاد بگیریم و رشد کنیم. در موقعیت کنونی خودمان ساکن نباشیم، این می تواند نشانه این باشد که کاری را غلط انجام می دهیم. همیشه به آینده کارتان نگاه کنید و سعی کنید چیزهای جدید را امتحان نمایید.

 

سخن آخر ؟

از شما ممنونم و از مصاحبه با شما بسیار خوشحال شدم. به تمام علاقه مندان این رشته توصیه می کنم هرگز تسلیم نشوند و حتی اگر خسته بودند و زمان کافی نداشتند، طراحی را متوقف نکنند. در حین کار در این حرفه، تنها خلق آثار جدید مهم نیست، بلکه ایجاد آثار کامل و بی عیب و نقص از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

متشکرم.
==============

گفتگو : محسن صفایی 

%d8%a8%d8%b1%d8%ae%db%8c-%d9%be%d9%88%d8%b3%d8%aa%d8%b1-%d9%87%d8%a7 %d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d8%a7%d9%be%d9%84%db%8c%da%a9%d8%b4%db%8c%d9%86-%d9%85%d9%88%d8%a8%d8%a7%db%8c%d9%84 %d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d9%86%d9%88%d8%b4%db%8c%d8%af%d9%86%db%8c %d8%b7%d8%b1%d8%ad-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d9%85%d9%84%db%8c-%d9%85%d8%b0%d9%87%d8%a8%db%8c-%d8%a2%d9%85%d8%a7%d8%af%d9%87-%d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4-%d8%af%d8%b1-%d8%b3%d8%a7%db%8c%d8%aa %d9%82%d8%a7%d9%84%d8%a8-%d9%88%d8%a8 %d9%84%d9%88%da%af%d9%88 %d9%85%d8%a7%d9%84%d8%aa%db%8c-%d9%85%d8%af%db%8c%d8%a7

اخبار مرتبط

 • مطلب مرتبطی پیدا نشد.

نظرات

 1. وبگرد says:

  آرزوی موفقیت و تندرستی برای آقای کوثری و خانواده محترم ایشان.

 2. عبدالله پیل بان says:

  ان شاءالله پیشرفت های بیشتری داشته باشی …. طرح های زیبایی بود. موفق باشی

 3. آقا وحید از نابغه های شهرمون هستن. با آرزوی موفقیت های بیش از پیش برای ایشان

 4. سعيد صفايي says:

  وحید عزیز هارمونی زیبایی بین هنر و زندگی.
  کارش خیلی بیست.
  انشاالله همیشه سالم و سلامت باشی.
  آرزوی موفقیت بیش از پیش برات دارم.

ارسال نظر

این خبر برای شما تهیه شده است لطفا نظرتان را بیان کنید.

یادداشت سایت

دیدگاه کاربران

موبایل

۱۱۸ موبایل

۱۱۸ موبایل

۲۶ مهر ۹۳
بازیReal Racing 3 2.5.0

بازیReal Racing 3 2.5.0

۵ شهریور ۹۳
بازی مدرن کمبات 5

بازی مدرن کمبات 5

۵ شهریور ۹۳
نرم افزار Android Firewall

نرم افزار Android Firewall

۵ شهریور ۹۳
بازیneed for speed

بازیneed for speed

۱۱ مرداد ۹۳
ادامه...

متن