بروز شده در : یکشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱:۱۷ بعد از ظهر
بخش پزشکی

آخرین اخبار

کد خبر: 37973
تعداد نظرات:۳ دیدگاه
تاریخ انتشار:دوشنبه ۱۳ دی ۹۵ ۹:۲۶ ب.ظ

بی توجهی به محیط زیست؛

زباله‌ها در شهر جولان می‌دهند

ثلاث – رقیه یوسفی : در کوچه و خیابان‌های شهر کنگان، زباله‌ها چنان جولان می‌دهند که شهر را به‌سان روستایی دور افتاده و جدا از جامعه مدنی نشان می‌دهد.

ثلاث – رقیه یوسفی: انسان با روش‌های مختلفی زباله تولید می‌کند و با افزایش جمعیت به‌طور فزاینده‌ای تولید زباله رو به افزایش است که این موضوع بحران‌های زیست‌محیطی را در پی دارد.

یکی از موارد مهم در زمینه حفظ و ارتقای سلامت افراد و جامعه بشری، جمع‌آوری و دفع زباله است. پراکندگی زباله‌ها بخصوص زباله‌های بیمارستانی از یک‌سو و تداوم گرما و رطوبت محیط و همچنین طولانی شدن زمان برداشت زباله‌ها از معابر و اماکن عمومی از سوی دیگر از جمله عوامل تسریع کننده تکثیر و رشد باکتری‌ها و انگل‌ها و منشأ بسیاری از بیماری‌های خطرناک است. جمع‌آوری زباله‌ها جزو قدیمی‌ترین خدمات شهرداری می‌باشد و با توجه به شرایط ویژه هر شهر، برنامه‌ریزی خاص خود را می‌طلبد.

بهترین روش برای جمع‌آوری زباله‌ها به‌طور روزانه است و بهترین زمان برای جمع‌آوری ساعاتی از شبانه‌روز است که شهر خلوت‌تر باشد. حمل و نقل زباله‌ها توسط کامیون‌های مخصوص جمع‌آوری و انتقال زباله انجام می‌شود و مکان دفع زباله‌ها باید منطبق با ضوابط زیست‌محیطی باشد.

در کوچه و خیابان‌های شهر کنگان، زباله‌ها چنان جولان می‌دهند که شهر را به‌سان روستایی دور افتاده و جدا از جامعه مدنی نشان می‌دهد. این در حالی است که در بسیاری از شهرها طرح جمع‌آوری مکانیزه پسماند و بازیافت آن‌ها در دستور کار قرار دارد. این مسئله علاوه بر مخدوش کردن چهره شهر، سلامت شهروندان را تحت‌الشعاع قرار داده است و نیازمند پیگیری و اقدام فوری است. در این شهر زباله‌ها در هر گوشه و کناری خودنمایی می‌کنند و شهروندان تا زمانی که تغییری در نگرش و عملکرد خود ایجاد نکنند نباید منتظر هیچ معجزه‌ای باشند.

رقیه یوسفی

مقطع دکتری، رشته عمران- مدیریت منابع آب

salasnews-photo_2017-01-01_22-16-42221-01 salasnews-photo_2017-01-01_22-17-13-02 salasnews-photo_2017-01-01_22-29-08-03 salasnews-photo_2017-01-01_22-30-42-04

نظرات

 1. حمید says:

  با سلام خدمت ثلاث

  دلمون از کنگون خون شد. یه سونامی بیاد کنگون با خودش ببره راحت بشیم از این دنیا و اون دنیا که هیچی غیر بدبختی داخلش نیست.

 2. ناشناس says:

  خانم یوسفی میخوای کاندید شورا بشی ها ؟؟رای ندمت کجاش کنگون مثل روستای دور افتاده شده.ثلاث تو هم از بس کمبود خبر داری همه مطلبی درج می کنی

 3. وبگرد says:

  با سلام
  تشکر از حانم یوسفی محترم و ثلاث بخاطر توجه و پیگیری این موضوع مهم..
  متاسفانه ماه هاست که شهرداری کنگان کاملا به جمع آوری زباله ها بی تفاوت شده و پیگیری های بسیاری هم انجام دادیم که متاسفانه بی نتیجه بوده است.
  مشکلات متعددی در این رابطه وجود دارد که حتی به کارگران زحمتکش ماشینهای حمل زباله هم تذکر دادیم که صد افسوس توجهی نمی کنند،بعنوان مثال فشرده کردن زباله ها درب منازل مردم که همراه است با خروج سیلی از شیرابه متعفن و عفونی که حامل صدها نوع بیماریست و بوی چندش آور آن چندین روز تمام ساکنان محله و رهگذران را آزار میدهد و جالب اینکه فشرده سازی و خروج شیرابه کثیف پشت سرهم و هر چند ده متر یکبار تکرار میشود،نکته دوم طریقه خالی کردم محفظه های فلزی حمل زباله است که پس از خالی کردم محتویات آن به درون خودروی حمل زباله،هنگام پایین آمدن با شدت تمام به زمین کوبیده میشود و چرخهای آن له یا کج میشود و همین عامل باعث واژگون شدن آن کف کوچه ها و جولان سگ و گربه در کوچه میشود.
  مورد دیگر عدم حضور خودروهای حمل زباله راس ساعت مقرر است،بعنوان مثال در محله ما معمولا روزهای فرد هفته و ساعت ۸ تا ۹ صبح اقدام به جمع آوری زباله میشد اما اکنون چندین و چند بار مشاهده شده که حدود ساعت ۱۲ ظهر برای حمل زباله مراجعه میکنند و بدبختانه از بس عجله دارند یک در میان زباله ها را جمع میکنند و بقیه همچنان درب منازل باقی میماند و مکررا هم مشاهده شده که چندین روز برای جمع آوری مراجعه نمیکنند.
  امیدوارم هرچه سریعتر این وضعیت نابهنجار و شرم آور ساماندهی شود.

ارسال نظر

این خبر برای شما تهیه شده است لطفا نظرتان را بیان کنید.

یادداشت سایت

دیدگاه کاربران

موبایل

۱۱۸ موبایل

۱۱۸ موبایل

۲۶ مهر ۹۳
بازیReal Racing 3 2.5.0

بازیReal Racing 3 2.5.0

۵ شهریور ۹۳
بازی مدرن کمبات 5

بازی مدرن کمبات 5

۵ شهریور ۹۳
نرم افزار Android Firewall

نرم افزار Android Firewall

۵ شهریور ۹۳
بازیneed for speed

بازیneed for speed

۱۱ مرداد ۹۳
نسخه جدیدViber

نسخه جدیدViber

۱۱ مرداد ۹۳
مسیریابSygic GPS

مسیریابSygic GPS

۱۱ مرداد ۹۳
ادامه...

متن

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE