بروز شده در : جمعه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۵:۴۵ بعد از ظهرسه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۴:۲۸ بعد از ظهر

آخرین اخبار

کد خبر: 42239
تعداد نظرات:بدون نظر
تاریخ انتشار:سه شنبه ۱۳ تیر ۹۶ ۱۰:۱۰ ق.ظ

عضو کمیسیون انرژی مجلس خبر داد

جزئیات قرارداد توسعه فاز ۱۱ پارس‌جنوبی/ “انتقال دانش فنی” از سوی خارجی‌ها/ “توتال” موظف به استفاده از ‌‌توان تولیدی و خدماتی ایران شد

ثلاث- عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: شرکت‌ توتال موظف به استفاده از ‌‌توان تولیدی و خدماتی ایران در توسعه پارس جنوبی شد.

به گزارش ثلاث نقل از تسنیم؛ سکینه الماسی انعقاد قرارداد توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی را بزرگترین سرمایه گذاری خارجی در ایران بعد از برجام بر شمرد و اظهار داشت: این قرار داد بین سه شرکت پتروپارس ایران با سهم ۱۹٫۹ درصد، توتال فرانسه با سهم ۵۰٫۱ درصد و سی. ان.پی.سی  چین با سهم ۳۰ درصد منعقد شده است.

 نماینده دیر، کنگان، جم و عسلویه در مجلس گفت‌: این قرارداد به با مدیریت شرکت نفتی توتال فرانسه با هدف توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی به ارزش ۵۴ میلیارد دلار در طول ۲۰ سال است.

الماسی رعایت استانداردهای زیست محیطی در این قرارداد را مهم ارزیابی کرد و افزود‌: با توجه به جایگزینی گاز طبیعی به جای سوخت مایع  که منجر به کاهش احتراق سوخت‌های فسیلی می‌شود گام مثبتی در حوزه حفظ محیط زیست برداشته می‌شود.

وی انتقال دانش فنی مرتبط با این پروژه از سوی شرکت‌های خارجی را از ویژگی‌های مهم این قرارداد عنوان کرد و گفت‌: در طول مدت قرارداد شرکت‌های خارجی موظف به استفاده از توان تولیدی و خدماتی  داخل کشور به منظور ارتقا و افزایش توان داخلی است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس  افزود‌: عدم پرداختی از سوی ایران وجه ارزشمند دیگر در این قرارداد است.

 الماسی با بیان اینکه این طرح در دو بخش عمده حفاری و ساخت سکوی فشار افزایی اجرا می‌شود، تصریح کرد: قرار است کارشناسان ایرانی پس از بومی شدن دانش ساخت سکوهای تقویت فشار، از این تجربه در سایر فازهای پارس جنوبی استفاده کنند.

وی بیان کرد: در مجموع انعقاد این قرارداد از سه طرف برای ایران بسیار مهم است، یکی انتقال دانش فنی ساخت سکوهای تقویت فشار به داخل کشور،  دوم حفظ استانداردهای زیست محیطی  و سوم صحه گذاشتن بر امنیت  سرمایه‌گذاری خارجی در ایران است که اکنون فضا و فرصت برای این امر با مشاهده رغبت شرکت فرانسوی توتال مهیاست و این نکته بسیار حائز اهمیت است.

نظرات

ارسال نظر

این خبر برای شما تهیه شده است لطفا نظرتان را بیان کنید.

یادداشت سایت

دیدگاه کاربران

موبایل

۱۱۸ موبایل

۱۱۸ موبایل

۲۶ مهر ۹۳
بازیReal Racing 3 2.5.0

بازیReal Racing 3 2.5.0

۵ شهریور ۹۳
بازی مدرن کمبات 5

بازی مدرن کمبات 5

۵ شهریور ۹۳
نرم افزار Android Firewall

نرم افزار Android Firewall

۵ شهریور ۹۳
بازیneed for speed

بازیneed for speed

۱۱ مرداد ۹۳
ادامه...

متن