بروز شده در : جمعه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۵:۴۵ بعد از ظهرجمعه ۲۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۴ بعد از ظهر

آخرین اخبار

کد خبر: 44508
تعداد نظرات:بدون نظر
تاریخ انتشار:پنج شنبه ۱۳ مهر ۹۶ ۲:۴۲ ب.ظ

هشدار مرکز بهداشت شهرستان بوشهر؛

روغن‌زیتون پوماس دارای فرآیند نامناسب در پالایش و اسیدیته آزاد می‌باشد

ثلاث- مرکز بهداشت شهرستان بوشهر به خریداران روغن‌زیتون پوماس هشدار داد که این محصول دارای فرآیند نامناسب در پالایش و اسیدیته آزاد می‌باشد.

مرکز بهداشت شهرستان بوشهر به خریداران روغن‌زیتون پوماس هشدار داد که این محصول دارای فرآیند نامناسب در پالایش و اسیدیته آزاد می‌باشد. 

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر اعلام کرد: بازرسین بهداشت محیط و حرفه‌ای مرکز بهداشت شهرستان بوشهر مقادیر زیادی روغن‌زیتون پوماس را ضبط و توقیف کردند.
مهندس حسن فخرایی افزود: با استناد به اعلام سازمان استاندارد کشور و پیگیری وزارت بهداشت و درمان در خصوص واردات روغن‌زیتون پوماس و نظر به اینکه این محصول دارای فرآیند نامناسب در پالایش و اسیدیته آزاد بیش‌ازحد استاندارد بوده به لحاظ سلامت غذایی مشکوک تشخیص داده‌شده است.
وی تصریح کرد: به لحاظ حساسیت و امنیت مواد غذایی، بازرسین بهداشت محیط کلیه مراکز توزیع و فروش را باهدف تأمین سلامت شهروندان پایش می‌نمایند که در این راستا محصولات غذایی وارداتی مورد ارزیابی کیفی قرارگرفته و رصد می‌شوند.
مهندس حسن فخرایی ضمن تقدیر از بازرسین بهداشت محیط، اضافه کرد: برنامه طرح ضربت توقیف روغن‌زیتون پوماس POMACE در سطح شهرستان بوشهر توسط بازرسین بهداشت محیط و حرفه‌ای مرکز بهداشت شهرستان بوشهر به همراه کارشناسان ادارات صنعت، معدن تجارت، تعزیرات حکومتی و اماکن نیروی انتظامی شهرستان اجرا که مقدار ۳۸ لیتر محصول مذکور ضبط و توقیف شد و درمجموع از ابتدای اجرای برنامه تاکنون مقدار ۱۵۲ لیتر از محصول نامبرده از سطح عرضه در شهرستان جمع‌آوری گردیده است.
این مقام مسئول اظهار داشت: با توجه به اینکه عرضه مواد غذایی تابع شرایط خاص بهداشتی بوده و دراین‌ارتباط شرایط نگهداری، ترکیبات تشکیل‌دهنده، تاریخ تولید، انقضا و کد شناسه نظارتی ملاک عمل قرار می‌گیرد و در صورت رؤیت مواد غذایی تقلبی با متخلفین طبق قانون ماده ۱۳ برخورد جدی به عمل خواهد آمد.
وی خاطرنشان کرد: سامانه تلفنی ۱۹۰ جهت شکایات و اعلام مشکلات بهداشتی به‌صورت شبانه‌روزی پاسخگو می‌باشد.

نظرات

ارسال نظر

این خبر برای شما تهیه شده است لطفا نظرتان را بیان کنید.

یادداشت سایت

دیدگاه کاربران

موبایل

۱۱۸ موبایل

۱۱۸ موبایل

۲۶ مهر ۹۳
بازیReal Racing 3 2.5.0

بازیReal Racing 3 2.5.0

۵ شهریور ۹۳
بازی مدرن کمبات 5

بازی مدرن کمبات 5

۵ شهریور ۹۳
نرم افزار Android Firewall

نرم افزار Android Firewall

۵ شهریور ۹۳
بازیneed for speed

بازیneed for speed

۱۱ مرداد ۹۳
ادامه...

متن