بروز شده در : جمعه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۵:۴۵ بعد از ظهریکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱:۵۶ بعد از ظهر

آخرین اخبار

کد خبر: 45043
تعداد نظرات:بدون نظر
تاریخ انتشار:پنج شنبه ۱۸ آبان ۹۶ ۹:۱۲ ب.ظ

آیا کسی به فکر کنگان است؟

آیا عدالت سوزی در کنگان نهادینه شده است؟

ثلاث- مجموعه ی از وعده های سریالی برای جوانان کنگان که همچنان عملی نشده است و فقط چند نفر می روند و چند نفر دیگر جای آنان را می گیرند.

 ثلاث- عبدالمجید اورا: شعار، کف و سوت ودیگر هیچ … مثل اینکه چند فقره کنسرت وجنگ شادی و اردوهای سیاحتی و بازدید های انتزاعی و پاره ای وعده های مجازی؛ و برخی چیزهائی  که دراین چند سال شهروند کنگانی شاهد و ناظرش بوده و دلخوش به آنها بود، پیامد همه ی ماجراست.!

ظاهراً دراینجا : صداقت ، اخلاص، امانت وعدالت و رعایت حق مردم کلماتی هستند که دیگر معنا ومفهوم خود را ازدست داده اند چون دیگر نه قیاسی برای لمس دارند و نه معیاری عملی برای درک ؛  ماجرای  زمزمه تهوع آور تضعیع حقوق میزبانی که شهروند کنگانی از سالها بابت درد ورنج آن بخود می پیچد و داستان کلاف سردرگم انتظار و انتظار از این انتخابات تا آن انتخابات و انتصاب این مسئول و آن مسئول … کدام شعار و کدام برنامه می خواهد به بار بنشیند و سرانجام مردم کنگان مفهوم  همراهی را با پاداش همکاری عجین ببینند. آیا گروه و جناح سیاسی  فصل که باد درغبغب می اندازد باید فقط نشان دهد که تنها دستگاهی برای تبلیغات ستاد انتخاباتی و مهره چینی سیاسی است و یا  پیگیر رفع معضلات و برطرف کننده مشکلات  منطقه ومدافع حقوق مردم  … ؟

   برای نمونه این عبارات را منهای عباراتی که از سایت ها حذف شده است درگوگل جسجو می کنیم تا بدانیم که چه کشیده ایم

  -” روز ۲۶/۱۲/۹۳ برایم روزی بیاد ماندنی است و روزی پرافتخار برای صنعت نفت ایران. افتتاح فاز۱۲ پارس جنوبی…

فاز ۱۲ پارس جنوبی در هر ثانیه یک سکه طلا به سرمایه ملی اضافه می کند( سایت نفت وگاز پارس افتتاح پالایشگاه نهم گازی (فاز ۱۲)

– هنوز فراموش نشده و جمله ای که تیتر این یادداشت است، از زبان شخص مقام عالی دولت جاری شد: مدت‍ها از افتتاح بزرگترین پالایشگاه  گازی خاورمیانه می‌گذرد اما همچنان چشمان فرزندان شهرستان کنگان و شهرهای پیرامونی آن مانند جم و دیّر در انتظار اشتغال به عنوان حداقل خواسته مردم این مناطق و استان است!(سایت خلیج فارس)

-تیتر “خبرهای خوب روحانی برای اهالی جنوب استان بوشهر “پرتیراز کمی قبل از انتخابات ریاست جمهور ۹۶ در فضای رسانه ی شبکه های اجتماعی منتشر شد.

– و مجموعه ی از وعده های سریالی برای جوانان کنگان …

ولی همچنان اتفاقی  خاصی نمی افتد، تنها چند نفر می روند و چند نفر دیگر جای آنان را می گیرند. همه ماجرا به این ختم نمی شود، همان ایرادی که از آنها گرفتیم دوباره تکرار می شود!

بگذارید صریح بی پرده بگویم این شعارها و وعده ها وقتی ارزشمند است که مسئولان ارشد شهرستان و نماینده مجلس  بدون نگرانی از بغض و عصبانیت مقامات ذیربط در بدنه ی دولت برای عملی شدن آن بکوشند و نه توجیهی برای عملی نشدن آن بتراشند. تا کی باید به منصبی دلخوش بود و داعیه ی همراهی و هماهنگی با ما فوق و از مابهتران در سر پروراند …و وعده سر خرمن داد و همچنان جوانان این خطه سردرگم باشند.

 سروران عزیز!  پیگیری چرخه ی مطالبات از دیرهم دیرترشده است اگر که نمی توانید کاری برای مردم این شهر انجام بدهید، صادقانه موانع رابرای مردم برشمارید  … یا لا اقل بگذارید تا مسئولین امر صدای مردم و فلاکت بی شمار ناشی از صنعتی شدن بی فرجام برای میزبانان دراین منطقه  را بشنوند و ببینند و یا حداقل ایشان  از این شعارها  و تیترها پوچ و بیهوده توانمندی سازی، کارگاه کارآفرینی، توسعه مشاغل و… دست بردارند. در پایان باید پرسید با گذر زمان واقعاً عدالت سوزی در این شهرستان نهادینه شده است ؟ اگر کسی دلش به حال  مردم فراموش شده این دیار می سوزد آستین همت بالا بزند و برای احیای حقوق ایشان دست بکار عملی و پرنتیجه بزند. جلسه  ونامه نگاری و مصاحبه کافیست!

تحلیل: عبدالمجید اورا

نظرات

ارسال نظر

این خبر برای شما تهیه شده است لطفا نظرتان را بیان کنید.

یادداشت سایت

موبایل

۱۱۸ موبایل

۱۱۸ موبایل

۲۶ مهر ۹۳
بازیReal Racing 3 2.5.0

بازیReal Racing 3 2.5.0

۵ شهریور ۹۳
بازی مدرن کمبات 5

بازی مدرن کمبات 5

۵ شهریور ۹۳
نرم افزار Android Firewall

نرم افزار Android Firewall

۵ شهریور ۹۳
بازیneed for speed

بازیneed for speed

۱۱ مرداد ۹۳
ادامه...

متن