بروز شده در : جمعه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۵:۴۵ بعد از ظهرپنج شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱:۳۸ بعد از ظهر

آخرین اخبار

کد خبر: 45616
تعداد نظرات:بدون نظر
تاریخ انتشار:یکشنبه ۱۷ دی ۹۶ ۵:۰۴ ب.ظ

کوچ تنها متخصص و جراح مغز و اعصاب جنوب استان / در مرحله راه اندازی بخش نوروسرجری هستیم

 ثلاث- به دلیل نبود بودجه و تجهیزات پزشکی عمل‌های مغر و اعصاب در اطاق عمل بیمارستان کنگان، امکان رفتن تنها متخصص و جراح مغز و اعصاب جنوب استان بوشهر، وجود دارد.

به گزارش ثلاث و به نقل از خبرگزاری فارس در حالی که بیمارستان امام خمینی(ره) کنگان به عنوان یکی از قطب‌های درمانی جنوب کشور، سالانه به بیش از یک میلیون نفر مراجعه‌کننده از جنوب استان بوشهر و برخی از اهالی استان های فارس و هرمزگان می باشد، اما به دلیل بی‌توجهی‌های انجام شده، در آستانه از دست‌دادن تنها متخصص و جراح مغز و اعصاب خود است.

http://pgnews.ir/gozaresh/uploads/p1c36h7t3jpdf1q60d76d8j1fk64.jpg

این بیمارستان ۹۶ تختخوابی در سال ۱۳۸۰ به بهره برداری رسیددر در سفر سال ۱۳۹۰ رهبر انقلاب اسلامی توسعه آن در دستور کار قرار گرفت و با همراهی وزارت نفت عملی شد.

به نوشته فارس، کمبود شدید متخصیین و جراحان مغز و اعصاب در ایران و نیازمندی به این رشته فوق حساس، سبب شده که اگر استانی بتواند یک متخصص را جذب کند با چنگ و دندان او را نگه دارد تا از حضور این پزشک، به مردم ارائه خدمات کند.

حال با این شرایط و اورژانسی‌بودن اعمال جراحی مغز و اعصاب پس از هر ضربه که از یک سانحه رانندگی، تا پرت‌شدن از یک بلندی و برخورد شی سخت می‌تواند در محیط‌های عمومی و صنعتی شامل شود و ورود تیم پزشکی حداقل در ۴ ساعت اول می‌تواند به بهای مرگ و زندگی فرد مصدوم منجر شود، مشاهده می‌شود پزشکی که با همه سختی‌ها جذب شده، به دلیل نبود امکانات جراحی مغز و اعصاب در اتاق عمل بیمارستان کنگان در حال رفتن از استان است.

خواسته این پزشک متخصص هم برای تجهیز اطاق عمل بیمارستان کنگان فقط خرید یک ست ابتدایی و اولیه جراحی مغز و اعصاب به میزان ۸۰۰ میلیون تومان است که تاکنون این مبلغ نه تنها از طرف فرمانداری کنگان و دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بلکه از طرف استانداری بوشهر تامین نشده است.

البته متخصص و جراح مغز و اعصاب تمام وقت بیمارستان کنگان فرصتی ۵۰ روزه به این بیمارستان داده تا این تجهیزات خریداری و در اختیار اطاق عمل قرار داده شود که تا پایان این مهلت چند روزی دیگر باقی نمانده و منطقی است که با وجود سختی‌های فراوان برای جذب متخصص و جراح مغز و اعصاب، زمینه نگهداری و ماندگاری متخصص کنونی این بیمارستان فراهم شود.

شاید اگر این پزشک از امکانات رفاهی و حقوق آن چنانی درخواست‌هایی داشت می‌توان با یک جواب که نداریم و نمی‌شود حرفی زد که البته به دلیل کمبود این نوع تخصص در کشور، چندان هم شایسته نیست اما وقتی که برای راه‌اندازی یک دپارتمان جراحی در یک بیمارستانی که سالانه بیش از یک میلیون مراجعه‌کننده دارد این قدر شور می زند و به تکاپو افتاده باید به این پزشک آفرین گفت و به مسوولان بی‌تفاوت نهیب زد…

رئیس بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان نیز در این خصوص گفت : در سطح بندی وزارت بهداشت و درمان، به بیمارستان امام خمینی(ره) کنگان، متخصص جراح مغز و اعصاب تعلق نمی‌گیرد ولی جذب جراح مغز و اعصاب کنونی بیمارستان کنگان، بنا به نیاز مبرم جنوب استان به این پزشک و حاصل توجه و رایزنی حوزه سلامت استان، رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و رییس بیمارستان کنگان بوده است.

حیدری عنوان کرد: برای بیمارستانی که نخستین بار اقدام به جذب جراح مغز و اعصاب می‌کند، نیازمند است که خود جراح مدتی در بیمارستان حضور داشته باشد و تجهیزات مورد نیاز( ست جراحی) با نظر و تایید مستقیم وی انجام گیرد که طبیعی است برای راه‌اندازی این بخش ، چندین هفته یا دو سه ماه طول بکشد.

وی یادآور شد: هم اکنون در مرحله راه اندازی بخش نوروسرجری و راه اندازی اتاق عمل مخصوص برای این بخش هستیم که البته پیش از آن موفق به جذب متخصص جراح مغز و اعصاب بسیار با تجربه شدیم.

رئیس بیمارستان امام خمینی(ره) کنگان اظهار داشت: دکتر “رخشان فر” سابقه جراحی مغز در کانادا و جاهای دیگر را نیز دارد و ما خوشحالیم که توانسته‌ایم ایشان را به بیمارستان کنگان آورده تا از علم و تجربه وی جهت خدمت به مردم بهره بگیریم و در این راه نیازمند همراهی تمامی مسوولین هستیم.

نظرات

ارسال نظر

این خبر برای شما تهیه شده است لطفا نظرتان را بیان کنید.

یادداشت سایت

موبایل

۱۱۸ موبایل

۱۱۸ موبایل

۲۶ مهر ۹۳
بازیReal Racing 3 2.5.0

بازیReal Racing 3 2.5.0

۵ شهریور ۹۳
بازی مدرن کمبات 5

بازی مدرن کمبات 5

۵ شهریور ۹۳
نرم افزار Android Firewall

نرم افزار Android Firewall

۵ شهریور ۹۳
بازیneed for speed

بازیneed for speed

۱۱ مرداد ۹۳
ادامه...

متن