بروز شده در : جمعه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۵:۴۵ بعد از ظهرسه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۳:۰۱ بعد از ظهر

آخرین اخبار

کد خبر: 5309
تعداد نظرات:۱۷ دیدگاه
تاریخ انتشار:جمعه ۱۱ مهر ۹۳ ۴:۲۴ ب.ظ

گزارش خبری ثلاث

خداحافظی مرد ایرانجوانی و بازیکن ساز فوتبال و فوتسال کنگان/گاز برای ما بیت المال است و برای نفت تهران اسپانسر

اختصاصی ثلاث- محمد صداقت چهره نام اشنای مربیگیری و مدیریت که به گردن فوتبال و فوتسال به لحاظ شناسایی و پرورش استعدادها مخصوصا در تیم های پایه حق زیادی دارد از عرصه ورزشی با گلایه شدید خداحافظی کرد.

خداحافظی مرد بازیکن ساز فوتبال و فوتسال کنگان /مصطفی عزیزیان مدیر ایرانجوان کنگان شدبه گزارش ثلاث، فوتبال شهرستان کنگان سال هاست که شرایط خوبی را ندارد و دیگر خبری از آن نشاط سابق نوجوانان و جوانان کنگانی نیست.تیم های فوتبالی مانند ابوذر، میداف، امید، فجر، استقلال بنک و ایرانجوان و حتی والیبال کنگان از جمله تیم هایی بوده و هستند که بخاطر عدم حمایت مالی، یا انصراف داه اند یا منحل شده اند یا توفیقی حاصل نکرده و در زیر بار هزینه های تحمیلی کمر خم کرده اند.رئیس سابق هیئت فوتبال شهرستان کنگان نیز قبلا در خصوص وضعیت ورزش و فوتبال و فوتسال شهرستان کنگان هشدار داده بود.با وجود این همه صنایع و فازهای موجود، حداقل تیم های شاخص و استانی این شهرستان می توانند از اسپانسری آن ها بهره مند شوند.مصداق توقع بالا را می توان در تیم های مطرح کشوری به خوبی مشاهده کرد.آیا می توان موجودیت و موفقیت تیم های فولاد خوزستان، ذوب آهن اصفهان، سپاهان اصفهان، نفت تهران و… را بدون حمایت کارخانه های ملی و شرکت ملی نفت که درآمدشان متعلق به بیت المال است، متصور بود؟ جواب یک” نه ” بزرگ است.

چطور تیم های ذکر شده در بالا از چنین حمایت های بی دریغ برخوردارند ولی تیم های منطقه ما کاملا محرم از این داستان هستند؟

تاثیر تبلیغی یک تیم در لیگ برتر فوتبال از هزاران همایش و بروشور و جلسه و تلاش برای حضور بیشتر مسافران نوروزی و هزاران راه برای شناساندن شهرستان و استان به مردم کشور موثرتر است. حضور در لیگ برتر یعنی حضور در شبکه سه به صورت پخش مستقیم، یعنی درگیر کردن افکار عمومی کل کشور در خصوص بازی ها و شرایط این تیم، یعنی حضور در برنامه مستقیم و چند ساعته ۹۰ ، یعنی حضور در برنامه ورزش از نگاه دو، حضور در برنامه پربیننده ورزش و مردم، حضور در روزنامه ها و هفته نامه ها ی پر تیراژ…و در یک کلام، ره چند ساله را در یک سال پیمودن است.

بازیکنان دو تیم پرسپولیس و استقلال در طول هفته و ماه حتی از رئیس جمهور نیز بیشتر روی آنتن پخش مستقیم قرار می گیرند و این از مزایای فوتبال لیگ برتر در ایران است.

به هر حال نوک قلم این مطلب در خصوص خداحافظی تلخ محمد صداقت چهره نام اشنای مربیگیری و مدیریت از دنیای فوتبال شهرستان کنگان و استان است که به گردن فوتبال و فوتسال به لحاظ شناسایی و پرورش استعدادها مخصوصا در تیم های پایه حق زیادی دارد.

محمد صداقت از سال ۷۳ تا ۹۳ در عرصه فوتبال و فوتسال مربیگری کرده است.

وی ۱۵ سال مدیریت باشگاه هلال احمر سابق و ایرانجوان کنونی را نیز بر عهده داشته است.
حدود ۸ قهرمانی در سال های اول مربیگری در فوتسال شهرستان چندین مقام قهرمانی در رده های مختلف سنی در شهرستان، کسب مقامهای قهرمانی و نایب قهرمانی در فوتسال استان قسمتی از افتخارات این مدیر و مربی فوتبال شهرستان کنگان است.

تیم ایرانجوان در سال ۸۸ با اتکا به عمده بازیکنان کم سن و سال خود توانست قهرمانی بزرگسالان فوتسال استان را بدست بیاورد که در ادامه بخاطر مشکلات مالی از مسابقات کشوری انصراف داد. این تیم یکی از رویایی ترین تیم های فوتسال کنگان در سطح استان بود.

تیم فوتبال نوجوانان ایرانجوان کنگان مقام دومی و سومی استان را در کارنامه دارد.

بازیکنان بزرگی مانند مرتضی رنجبر، حسین علیپور، علی ایارده، مسلم طهماسبی، زارعی( آقای گل مسابقات فوتسال لیگ استان در سال ۸۸ ) ، احمد آشنا، و بازیکنان جوانان و نوجوانان حال حاضر محمد جواد صداقت، امید رییعه، علی اوس، حیدر صداقت ، علی سعیدیان ، محمد علی خاکنژاد، رضا روزبازار از بازیکنان ایرانجوان کنگان( هلال احمر سابق) می باشند که بعضا سابقه حضور در مسابقات کشوری را دارند.

امید ربیعه یکی از بازیکنان تیم فوتبال نوجوانان ایرانجوان کنگان است که سابقه بازی در مسابقات کشوری و آقای گلی آن مسابقات را دارد.

به زودی با این بازیکن برای تست دادن در محل کمپ تیم ملی فوتبال نوجوانان تماس گرفته می شود و در صورت موفقیت در تست مذکور، وی می تواند راهی تیم ملی فوتبال نوجوانان ایران شود.

در حال حاضر باشگاه ایرانجوان کنگان دارای بیش از ۱۰۰ بازیکن در رده های مختلف سنی نونهالان، نوجوانان، جوانان فوتبال و بزرگسالان فوتسال می باشد که بازیکنان مستعد و بزرگی در آنها حضور دارند.

محمد صداقت مدیر و صاحب امتیاز تیم بازیکن ساز و پر افتخار ایرانجوان کنگان پس از سال ها تلاش در عرصه فوتبال و فوتسال شهرستان و افتخار آفرینی در سطح استان، با ناراحتی، گلایه و دلخوری از دنیای فوتبال برای همیشه خداحافظی کرد.

 

وی در گفتگو با خبرنگار ثلاث ضمن تایید کناره گیری از فوتبال و فوتسال اظهار داشت: طی این سال ها به اندازه ظرفیت و قدرتم برای فوتبال و فوتسال شهرستان زحمت کشیده ام و خیلی وقت ها نیز از حق خانواده ام گرفته و برای این ورزش هزینه کرده ام.

صداقت می گوید: واقعا متاسفم برای جوانان مستعد این شهرستان که در کنار بزرگ ترین صنایع گازی کشور باید حتی برای هزینه و وسیله ایاب و ذهاب به صد نفر التماس و خواهش کنند.

وی بر این باور است که حضور صنایع در شهرستانی که به دلیل این حضور، شرایط زندگی مردم را سخت تر و خطرناک تر کرده ، حداقل باید به نفع ورزش و سلامتی مردم منطقه باشد.

مدیر سابق باشگاه ایرانجوان کنگان در ادامه گفتگو با ثلاث خاطرنشان کرد: متاسفانه و از شانس ورزش دوستان این شهرستان، مسئولین ما اکثرا با ورزش بیگانه هستند و این همان فاجعه ایست که سال ها بعد، به واسطه عدم توجه به ورزش، با آن دست به گریبان خواهیم شد و به اشکال مختلف، خود را نشان خواهد داد.
صداقت افزود: بنده از این وضعیت خسته شده و نیازمند برگشتن به روال عادی زندگی خود و خانواده ام هستم زیرا یک دست صدا ندارد و دیگر پایی برای دوندگی جهت احیای وضعیت قرمز فوتبال شهرستان نمانده است لذا تصمیم به انحلال ایرانجوان گرفتم که خوشبختانه مصطفی عزیزیان مرد زحمتکش فوتبال کنگان جهت جلوگیری از انحلال این باشگاه پر افتخار و ادامه مسابقات تیم نوجوانان در لیگ استان، پا پیش گذاشت و بنده نیز بدون هیچ شرطی باشگاه را بنامش خواهم کرد.
مدیر سابق ایرانجوان کنگان خاطرنشان کرد: کلا امتیاز باشگاه ایرانجوان را بدون هیچ چشمداشتی به آقای عزیزیان خواهم داد تا در ادامه مسابقات، تیم را همراهی کند و خودم از فوتبال کنار رفتم تا مسوولین راحت باشند.
وی در پایان اذعان داشت: با چیزهایی که در فوتبال استان مشاهده کرده ام و عدم وجود عزمی از جانب مسئولین در شهرستان کنگان برای جلوگیری ان، ترجیح می دهم از این فوتبال دور شوم. کنگان ستیزی سال هاست که از جانب استان در حال انجام است ولی متاسفانه مسئولین و ورزشی های ما سکوتی طولانی در قبال آن نموده اند. متاسفانه افراد ضعیفی که در ورزش کنگان توسط مرکز استان گمارده شده اند، توانایی احقاق حق ما را ندارند و به همین دلیل از افراد ضعیف در راس ورزش کنگان استفاده می شود.

صداقت همچنین گریزی به همایش پیاده روی کنگان زد و گفت: این انتقاد بزرگ به آن همایش پیاده روی کنگان وجود دارد که چطور مسئولین شهرستانی و ورزشی کنگان و استان برای ۵ ساعت ورزش( از ساعت ۷ تا ۱۲ ) همه با هم بسیج شده و میلیون ها تومان جایزه و پول جور کرده و هزینه کردند ولی برای ورزش با نشاط و ماندگاری که می تواند نوجوانان و جوانان این شهرستان را در سطح استان و کشور مطرح کند، حاضر به هزینه کردن به میزان یک دهم همایش نیستند؟ آیا بعد از ان همایش پیادره روی شاهد همایش پیاده روی دیگری در کنگان بودیم؟ پاسخ خیر است زیرا آن همه هزینه به هیچ وجه کارشناسی شده و منطقی نبود و لذا به لحاظ ورزشی هیچ چیزی عاید شهرستان نشد. آن مقدار جوایز و هزینه را حدااقل می شد برای ۲۰ همایش پیاده روی در کنگان صرف کرد.

وی با اشاره ای به اسپانسر تیم های نفت تهران، فولاد خوزستان، سپاهان اصفهان و غیره کرد و گفت: نام این تیم ها بدون هزینه های بیت المال حتی برای دو سال هم ماندگار نیست و لذا این تیم ها با پول ملی و بیت ال مال زنده و سرپا هستند و منطقه ما همچنان در ارزوی حق خود است.

 

مصطفی عزیزیان با تایید پذیرفتن مدیریت باشگاه پرافتخار ایرانجوان کنگان به خبرنگار ثلاث گفت: با توجه به اینکه ایرانجوان یکی از پر افتخارترین تیم های ما در سطح شهرستان و استان است و برای ادامه مسابقات لیگ نوجوانان استان، بنده این مسئولیت را پذیرفتم.

وی اذعان داشت: متاسفانه مسئولین شهرستانی و ورزشی ما و حتی بعضا پیشکسوتان فوتبالی این باشگاه همکاری خوبی با آقای صداقت نداشتند.

عزیزیان گفت: امیدوارم برای ارتقای فوتبال شهرستان همه دست در دست هم دهیم تا فوتبال شهرستان را به جایگاه واقعی خود برسانیم.

 

یوسف قاسم پور یکی از بازیکنان قدیمی تیم هلال احمر سابق( ایرانجوان) در گفتگو با خبرنگار ثلاث اظهار داشت: از اینکه می شنوم یکی از فعال ترین مربیان و مدیران فوتبالی کنگان قرار است از فوتبال کناره گیری کند خیلی متاسف شده ام.

وی افزود: دهه ۷۰ کلا یاداور پر شورترین لحظات زندگی فوتبالی ما با محمد صداقت است، جایی که یکی از منظم ترین و پر بازیکن ترین تیم های فوتبال کنگان هلال احمر بود.

قاسم پور گفت: ای کاش شرایطی فراهم می شد که این استعداد یاب و سازنده بازیکن می توانست در شرایطی مطلوب و با کم ترین دغدغه، فقط به فکر مسائل درون زمین فوتبال می بود نه اینکه حتی از حق خانواده اش نیز هزینه باشگاه کند.

وی ادامه داد: امیدوارم شرایطی پیش بیاید تا صداقت (که یک خانواده کاملا ورزشی هستند) از این تصمیم خود منصرف شده و مجددا کار را در کنار نوجوانان و جوانان ادامه دهد.

 

گزارش: مصطفی صفایی

 

 

 

تصاویر زیر مربوط به ایرانجوان کنگان( هلال احمر سابق) در رده های مختلف سنی است:

 

 

 

 

IMG-20141003-WA0008 IMG-20141003-WA0009 [640x480] IMG-20141003-WA0010 IMG-20141003-WA0012 [640x480] IMG-20141003-WA0013 [640x480] IMG-20141003-WA0014 [640x480] IMG-20141003-WA0015 [640x480] IMG-20141003-WA0016 [640x480] IMG-20141003-WA0017 [640x480] IMG-20141003-WA0018 [640x480] IMG-20141003-WA0019 [640x480]

 

 

 

//

نظرات

 1. فوتبالی says:

  فوتبال کنگان بعد صداقت الفاتحه

 2. ناشناس says:

  آخر چرا صداقت از این فوتبال برود مگر کنگان صاحب ندارد که از ایشون حمایت بکنند دیگر فوتبال کنگان یتیم شد
  جناب آقای خاکنژاد خواهشا شما وساطت کنید و جلوی رفتن صداقت بگیرید

 3. محمد says:

  با سلام خدمت ثلاث :ای عکسا مال کی هسه !!!!!!!!!!!!!!!!واقعا یاد ایام جوانی ما هم بودیم

 4. منتقد says:

  مگه کیه که از فوتبال کنگون بره باید فاتحش خوند؟
  تمام مشکلات کنگون حل وابیده فقط مونده ممد صداقت و ایرانجوان؟؟؟؟

 5. ناشناس says:

  مربی خوبین
  فرگوسن فوتبال کنگونن

 6. اصالت says:

  سلام… بله اکنون هم نوبت ایرانجوان رسید. ..بعد از انحلال تیمهای مطرحی چون ابوذر و امید اکنون نیز باید شاهد چنین اتفاقات بود..جا دارد که یک خسته نباشی ویژه خدمت تمام مسِِِئولین زحمتکش و همیشه در صحنه عرض کنیم که تمام تلاش خود را برای از بین بردن ورزش کنگان مینمایند و شب و روز آسایش خود را بهم زدند تا بتوانند شور و نشاط را از جوانان عزیز کنگان بگیرند….آفرین بر غیرت مثال زدنی شما…….من از روی احساس و تعصب حرف نمیزنم آقایون مسئول: انتقاد پذیر باشید ..فقط یه لحظه فکر کنید که به ولللللله کجای این مملکت چنین چیزایی مشاهده میکنید..یعنی باید مثل شهرهای دیگه باشیم و کشتار و اختشاش راه بندازیم تا شماها کاری رو انجام بدید..در آخر باید بگم که کنگان عزیزم تو محروم نیستی خودمان میخواهیم محروم باشی…

 7. فوتبالی says:

  با عرض سلام خدمت آقای ناشناس
  باید به جنابعالی گفت که بعد از سلمان تصوری که توانست نام کنگان در فوتبال استان و کشور بر زبانها جاری کنه محمد صداقت و عقیل اسدی بوده که عقیل اسدی سلامتیش و محمد صداقت دار و ندارش در این فوتبال گذاشت چه کسی می آید که تمام وقتش و پولش برای این فوتبال بگذارد پس واقعا این افراد بی نظیرند

 8. خارسله says:

  باسلام …درخصوص مطلب فوق باید عرض کنم بله دراین اتفاق غم انگیز ورزش کنگان مقصر اصلی مسولین هستند …برای همه ما مث روز روشن است که تمام مشکلات شهر یک طرف و میز وصندلی آقایان یک طرف .

 9. با عرض و سلام و خسته نباشید خدمت شما بزرگواران اگر مسءله هایی همچون بیکاری جوانان و آلوده شدن هوای کنگان توسط مشعل ها ،، حل شد اونوقت مشکل ورزش رو پیگیری کنید

 10. آقا تا حالا کسی از کنگان تویه ورزش فوتبال ترقی چشمگیری نداشته روی تحصیل جوناتون سرمایه ریزی کنید که بتونید لا اقل تا چند سال دیگه چندتا از مهندس های پارس جنوبیتون بومی باشه

 11. عالیپور says:

  باسلام.من ازنزدیک شاهد تلاشهای اقای صداقت بودم .باتوجه به اینکه شناخت چندساله ازایشان دارم وقتی خبر شنیدم ناراحت شدم .چندتا بازیکنان تیم خودمان (ذوالفقاردوراهک) رده سنی نوجوانان وجوانان پرورش یافته ایرانجوان واقای صداقت بودن.امیدوارم مسولین روی خوش نشون بدن به ایشان وحمایت کنن تا ایشان برگردن .ارزوی موفقیت دارم برای ایشان هرجا که هستن.

 12. حمید says:

  برای مسئولین شهرستان کنگان متاسفم که هیچ کدومشون اهل ورزش نیستند و یک مشت مسئول خسته و داغون داریم.. مسئولین عزیز شهرم : شما نه ورزشکار بودید و نه اهل ورزش، شما جز به فکر منافع خود، به فکر هیچ چیز دیگر نیستید.

  ………………………

  مسئولین عزیز شهرم، ورزش کنگان نابود شد.. همانطور که جوانان شهرم با بی برنامه بودن کارهای شما نابود شدند.

  مسئولین عزیز، آرزو میکنیم و از خداوند میخواهم که هیچ وقت تو زندگیتون شاد و سلامت نباشید چون سلامتی و هوای پاک هم از مردم شهرم گرفته اید.

  هوای پاک رفت ، جاذبه های شهر رفت ، جم و عسلویه رفتند ، ورزش هم تمام شد و رفت ، جوانان این دیار رفتند… تنها شما هستید و خدا… خجالت نکشید …………….

  یا حق

 13. آوین says:

  در خانه اگر کس هست یک حرف بس است .
  مسئولین که در کمال آرامش خانواده هاشون در شهرستان های دیگر زندگی میکنند واسه اینه دلشون برای مردم بومی نمی سوزه .

 14. امين16 says:

  پول پتروشیمی بیشترن……………………….

 15. ایرانجوانی says:

  اینطور که ما میبینیم صداقت داره بیشتر از اول کار میکنه …اینا همش فیلم هندی بوده…الان هم با ایرانجوان هست..ولی به قول دوستمون پول بیشتری از پتروشیمی میگیره ..به خاطر همین کمتر وقت داره به ایرانجوان برسه یا شاید میخواد چون خودش گرفتار تیم پتروشیمیه ریشه ایرانجوان با قدمت رو بسوزونه

  • عقیل says:

   متاسفم برای جنین افکاریکه شما دارید .کابری که خود را ایرانجوانی معرفی مکنید و خدمت دوستی که نوشتند مسولین خسته وداغون لطفا ادب را راعایت کنید افرادی مثل شما هستند که باعث عقب ماندگی ورزش کنگان میشود از ثلاث تشکر بابت این خبر و خسته نباشید خدمت آقای صداقت

ارسال نظر

این خبر برای شما تهیه شده است لطفا نظرتان را بیان کنید.

یادداشت سایت

موبایل

۱۱۸ موبایل

۱۱۸ موبایل

۲۶ مهر ۹۳
بازیReal Racing 3 2.5.0

بازیReal Racing 3 2.5.0

۵ شهریور ۹۳
بازی مدرن کمبات 5

بازی مدرن کمبات 5

۵ شهریور ۹۳
نرم افزار Android Firewall

نرم افزار Android Firewall

۵ شهریور ۹۳
بازیneed for speed

بازیneed for speed

۱۱ مرداد ۹۳
ادامه...

متن