بروز شده در : جمعه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۵:۴۵ بعد از ظهرسه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۴:۲۸ بعد از ظهر

آخرین اخبار

کد خبر: 7567
تعداد نظرات:۳ دیدگاه
تاریخ انتشار:شنبه ۱۷ آبان ۹۳ ۹:۴۱ ب.ظ

یاداشت یک معلم :

۱۰ نکته که می‌تواند در موفقیت تحصیلی فرزندانمان تاثیرگذار باشد

ثلاث – عبدالمجید اورا: هر پدر و مادری سعی و آرزو دارند که فرزندانی موفق در مدرسه داشته باشند و حتی از سایرین برتر باشند.

برخی از اولیاء دانش آموزان برای رسیدن به این هدف گاهی زود هنگام به معلم یا دبیر خصوصی مراجعه می کنند و همین شتاب زدگی در دستیابی به هدف، منجر به “زده”  شدن دانش آموز نسبت به درس و مدرسه می شود.
لذا می توان با بررسی پیشنهادات زیر از سوی اولیاء گام های موثرتری برای بهبود کیفیت تحصیلی فرزندان برداریم
توجه داشته باشیم که موضوع اعلام وضعیت آموزشی در هر ماده درسی و یا کل سال تحصیلی در مقطع ابتدائی بشکل توصیفی؛ سالهاست که در سیستم های موفق تعلیم وتربیتی دربسیاری از کشورها  روند مفید ومطلوبی داشته است پس به این روند باید خوشبین بود.
بر همین اساس می بایست از آغاز اولین مراحل درسی (آموزشی)، با برنامه ریزی همگام با دانش آموز و معلم مربوطه و مدرسه هماهنگی های مستمر و مداومی را داشته باشیم؛ بخصوص اینکه عدم مراجعه به نحوه ی کار معلم و یادگیری دانش آموز می تواند با ایجاد خلاء مراقبت و ارتباط  ناکامی های تحصیلی را رقم بزند تا از  بازخواست های پایان فصل آموزشی بی اثر،  کم ارزش و بی مقدار دور شویم .

برخی نکات که می تواند در موفقیت تحصیلی فرزندانمان تاثیرگذار باشد بشرح زیر است  :

۱ – لازم است که در همه اوقات والدین احترام همدیگر را نزد بچه ها محفوظ دارند این امر موجب می شود که آنها در کسب صفت مرزبندی حرمت ها و احترام  گذاشتن به دیگران و افزایش اعتبارشخصیتی در خانواده بعنوان جامعه اول  در مکان  دیگر نیز در خود  احساس مفیدبودن داشته باشند.

۲ –  ستایش و برشمردن ارزش مدرسه و معلم ها  برای کودکان اولین گام برای  تامین موفقیت در تعلیم وتربیت محسوب می شود این امر با نصیحت کردن فرق دارد.

۳ -رقابت سازنده میان فرزند شما و دیگر همسالان  امری طبیعی و اساسی است، کمک به وی درجا نماندن از کورس رقابت‌های سالم اعتماد بنفس فرزندان را تقویت می کند.

۴ – عدم توجه یکسان به فرزندان می تواند عدم موفقیت را در پیگیری امور آموزشی وپرورشی بدنبال داشته باشد.

۵ – هیچگاه ، بخاطر بروز یک ضعف و یا حتی بیشتر  در مواد درسی فرزندتان را سرزنش نکنید و بهتر است به علت و موانع پرداخته و به راه های  برطرف ساختن آن فکر کنید و این مطلب را در ذهن او تقویت کنید که قادر است موفق شود از این مرحله  عبور کند. در این مسیر می توانید از معلم و مدرسه کمک بگیرید

۶ – همکاری با معلم مربوطه و ثبت فعالیتها و یاداشت مراحل واحد های کاری در دفتری با همین عنوان یا فرم های تعبیه شده در ارتباط معلم و  ولی دانش آموز کمک شایانی برای موفقیت  بچه ها محسوب می شود .

۷ – تعامل دوره ای در یک جدول زمانبندی شده، با معلم و مدرسه می تواند شما را بصورت تدریجی درجریان میزان پیشرفت درسی فرزندتان قرار دهد.
۸-صرف صبحانه در منزل و ناچاراً در مدرسه علاوه بر تامین انرژی مورد نیاز از نظر روحی و روانی نیز برای یک دانش آموز یک مورد لازم و ضروری بشمار می آید
۹- وقت شادی بخش ورزش و بازی و نحوه ی استفاده از اوقات فراغت و استراحت بچه ها را دوباره بررسی کرده و  تحت تاثیر برنامه های اعلام نشده قبلی قرار ندهیم. به آنها در برنامه ی روزانه و هفتگی مشورت بدهیم.
۱۰- بچه ها را حتی الامکان در انجام کارهای گروهی مدرسه و کلاس و منزل مشارکت داده و برایشان نقش تعریف کنیم. ممکن است معلم در هرکلاسی برای دانش آموزان حداقل در یک درس عنوان سرگروهی اختصاص داده باشد از آن بعنوان مبنای رشد و ارتقاء در یک موضوع اختصاصی و حتی تعمیم دهی استفاده کنیم.

نظرات

  1. h.danesh says:

    سلام
    تعزیه خطبه خون که در شهر ابدان برگزار شد با استقبال بی نظیری رو به رو شد.در همین راستا خبرگرزاری کافه استار به ادرس:gnp2009.irبا کوچکترین عضو این تعزیه مصاحبه صوتی انجام داد.
    تشکر.دستیار کارگردان

  2. دینا says:

    سلام آقای دانش….ای آدرس سایتی ک دادین بالا نمیاد…..‌امکانش هست دقیق بنویسین ؟؟/////

ارسال نظر

این خبر برای شما تهیه شده است لطفا نظرتان را بیان کنید.

یادداشت سایت

دیدگاه کاربران

موبایل

۱۱۸ موبایل

۱۱۸ موبایل

۲۶ مهر ۹۳
بازیReal Racing 3 2.5.0

بازیReal Racing 3 2.5.0

۵ شهریور ۹۳
بازی مدرن کمبات 5

بازی مدرن کمبات 5

۵ شهریور ۹۳
نرم افزار Android Firewall

نرم افزار Android Firewall

۵ شهریور ۹۳
بازیneed for speed

بازیneed for speed

۱۱ مرداد ۹۳
ادامه...

متن