بروز شده در : جمعه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۵:۴۵ بعد از ظهرپنج شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۴ بعد از ظهر

آخرین اخبار

کد خبر: 8536
تعداد نظرات:۷۶ دیدگاه
تاریخ انتشار:پنج شنبه ۱۳ آذر ۹۳ ۱:۱۲ ب.ظ

گزارش خبری ثلاث

تخریب نماد طبیعی فروهر در ورودی سیراف/ شهرداری:این نماد جزء آثار باستانی سیراف نیست

اختصاصی ثلاث- در جریان اجرای پروژه ورودی سیراف، مجسمه فروهر ( تندیس دختر) تخریب شد.

 ثلاث: قسمت عمده ای از مجسمه فروهر ( تندیس دختر) در ورودی سیراف تخریب شد.

ظاهرا این اتفاق در جریان توسعه شهر و ایجاد راه ورودی سیراف توسط شهرداری سیراف انجام شده است.

مدیر موسسه سیراف پارس پس از این اتفاق به خبرنگار ثلاث گفت: به دلیل توسعه خیابان ورودی سیراف مدتی است ذهن میراث دوستان مشغول اندیشه تمهیداتی برای نگهداری این اثر طبیعی یا تاریخی بوده است. حتی همگی اعضای شورا و شهردار قول عدم تخریب آن را دادند ولی متاسفانه به این وعده عمل نکردند.

محمد کنگانی افزود: بنده با نایب رییس شورا چند بار مذاکره نمودم و در جلسات مختلف از سایرین درخواست برنامه ریزی برای حفظ آن داشتم.

پیشنهادات لازم را  برای عدم تخریب این اثر به شورا داده بودیم

وی ادامه داد: پیشنهاد بنده و سایر میراث دوستان، استفاده از بستر رودخانه و استفاده از تک بلوک بجای بلوار جهت کاهش میزان پیچ بود.

مدیر موسسه سیراف پارس خاطرنشان کرد: اهمیت آثار طبیعی در همه جای دنیا برای همه واضح و مبرهن است و آیا به صرف اینکه برای توسعه باید تخریب را انجام داد،برای جامعه فرهنگی قابل قبول است؟

کنگانی اظهار داشت: درخت، کوه، جنگل، دریا همه طبیعیند؛ آیا شهردار راضی می شود درختی که چندین سال از آن نگهداری شده را تخریب کند.

وی ابراز داشت: شهردار برای نگهداری درختان جدید الغرس شبانه روز نگهبان گذاشته است؛ دلیل اهمیت به یک اثر طبیعی چیست؟

مدیر موسسه سیراف پارس گفت: متاسفانه در صدارت آقای حیدری این اولین مورد تخریبی نیست. مثل اینکه مقابله با میراث فرهنگی و طبیعی از برنامه های شهرداری و شورا است.

آثار طبیعی و تاریخی سیراف باعث ارتزاق مردم نیز می شود

کنگانی افزود: مردم،کسبه و قایق داران، اغذیه فروشی ها، سوپرمارکت و… به نوعی از این آثار و جاذبه ها ارتزاق می کنند.

وی خاطرنشان کرد: آثار تاریخی، طبیعی و ساحل زیبا موجب رونق هرمنطقه ای است و امیدوارم این افراد جوابگوی آیندگان باشند.

***

پروژه راه ورودی شهر سیراف پس از ۳۰ سال در حال اجرا است

شهردار بندر سیراف در این خصوص به ثلاث گفت: پروژه راه ورودی شهر سیراف پس از ۳۰ سال در دو فاز در ابتدای شهر اجرا می شود و نزدیک به ۱۰ میلیارد تومان برآورد کل پروژه در سال ۹۲ برای ما بوده که البته این اعتبار از سوی شرکت های فعال در منطقه اهدا شده است.

وی افزود:  طبق برآورد ما در صورت تخصیص اعتبار از طریق تملک دارایی و اعتبارات استانی و دیگر اعتبارات ؛ این پروژه نزدیک به ۵ سال کل اعتبار شهرداری را به خود اختصاص می داد و در صورت اجرای آن عملاً باید تمامی پروژه های شهرداری راکد می ماند که جا دارد از تلاش های امام جمعه محترم، اعضای شورا، فرماندار و بخشدار سابق نیز در اجرای این پروژه مهم و حیاتی برای شهر سیراف قدردانی کنم.

غلامحسین حیدری افزود: پروژه ای با این اهمیت و ضرورت نیازمند تمهیدات ویژه ای جهت جلوگیری از توقف آن است و موانع و معارض جلوی راه آن را باید تا حد ممکن از پیش رو برداشت تا مردم شریف شهر سیراف هر چه سریعتر از مزایای آن بهره مند گردند.

وی در خصوص تخریب نماد طبیعی فروهر که یکی از معارض موجود در مسیر جاده ورودی شهر سیراف بود، گفت:  با میراث فرهنگی استان که متولی امر آثار تاریخی است، هماهنگی های کامل و جامعی را انجام داده ایم و این نهاد نیز کارشناسی خبره را برای بررسی امر به سیراف اعزام کردند.

 

بنا به گفته میراث فرهنگی” این اثر یک بنای تاریخی نیست

وی گفت: پس از بررسی های آقای ابراهیمی کارمند میراث فرهنگی استان بوشهر مشخص شد که این اثر یک بنای تاریخی نیست و بر اثر بارندگی و فرسایش کوه در طول دراز مدت بوجود آمده است.

شهردار سیراف افزود: بررسی ها نشان داد، این بنا که حالت ریزشی نیز دارد بیش از ۲ الی ۳ سال دوام نخواهد داشت و پس از آن خود به خود تخریب می گردد.

حیدری با بیان اینکه مدت زمان محدودی برای اجرای این پروژه مهم و اساسی در شهر سیراف داشتیم و لازم بود بهترین تصمیم را در این خصوص بگیریم، اظهار داشت : دقیقاً پیچ جاده طبق طراحی های از قبل انجام شده روی این نماد طبیعی منطبق شده بود و در صورت محدود کردن پیچ جاده، دید رانندگان کاهش می یافت و احتمال وقوع تصادفات در این بخش نیز افزایش پیدا می کرد.

وی دغدغه شهرداری و شورای شهر سیراف را بهبود وضعیت زندگی مردم این شهر دانست و افزود: هدف ما ایجاد بهترین و با کیفیت ترین جاده ورودی برای شهر سیراف، کاهش و جلوگیری از مرگ و میر جوانان در این مسیر بوده و مطمئناً در این خصوص از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.

حیدری افزود: به عنوان یکی از متولیان بحث فرهنگ در شهر سیراف وظیفه خود می دانیم، مکان هایی از آثار باستانی شهر سیراف که به عنوان بنای تاریخی مورد تائید میراث فرهنگی استان است را با تمام وجود حراست، حفاظت، نگهداری کرده و هیچگاه به خود و دیگران اجازه تعرض به این آثار ارزشمند را نخواهیم داد، زیرا گذشته باستانی این شهر برای ما قابل احترام است.

 

گزارش: مصطفی صفایی

 

نماد طبیعی فروهر در ورودی سیراف

 

 

 

مجسمه فروهر سیراف [۶۴۰x480]

 

IMG-20141204-WA0007 [640x480] IMG-20141204-WA0008 [640x480]

 

بعد از تخریب

 

IMG-20141204-WA0010 [640x480] IMG-20141204-WA0011 [640x480] IMG-20141204-WA0012 [640x480] IMG-20141204-WA0013 [640x480] IMG-20141204-WA0016 [640x480] IMG-20141204-WA0018 [640x480]

 

 

 

 

 

//

 

نظرات

 1. دریا says:

  جناب حیدری چون جاده مذکور بلوار میباشد و یکطرفه می باشد در صورت داشتن پیچ تصادف یا حادثه ای در بر نخواهد داشت و چرا از بستر رودخانه برای تعریض استفاده نکردید؟

 2. موج says:

  اولا این پروژه ملی نیست و محلی است و ثانیا می توانستید برای جذابیت مسیر ورودی مانور بیشتری با نصب تابلو و یا بنر جهت نشان دادن این اثر طبیعی داشته باشید

 3. حسین دادا says:

  جاده یک متر بیشتر نی تصادف میشه نه به خاطر این نماده

 4. با درود فراوان
  با توجه به صحبت های شهردار اگر این پدیده همانگونه که فرمودند طبیعی هم ایجاد شده باشد می توانستند به نحو مطلوبی به عنوان جاذبه های گردشگری این منطقه مورد استفاده قرار دهند به خصوص که در کنار جاده و در دید همگان قرار میگرفت که چنین نشد متاسفانه !!!
  همانگونه که به چشم دیدم آثار باستانی کوزه ای بزرگی که مربوط به دوره قبل از اسلام بود در میانلو در کنار دفتر کار من یافت شد و رئیس حراست با تاکید میگفتم با لودر آن را صاف کنید و ارزشی ندارد که با اطلاع به میراث فرهنگی از این کار جلوگیری شد و پس از بیرون آوردن کوزه و ارسال آن میراث فرهنگی تاکید داشت که این منطقه خاک برداری نشود تا برای ادامه اکتشاف آثار باستانی اقدام شود ولی پس از مدتی وقتی به دفتر کار مراجعه کردم دیدم آن منطقه با لودر خاک برداری شد و همه آثار از بین رفت متاسفانه در این منطقه آن چنان که باید برای آثار باستانی ارزش قائل نمی شوند بخصوص مسئولینی که باید به چشم وظیفه به این فریضه بنگرند

 5. امید says:

  آخی حیف شد. آقای شهردار چرا این کار کردی برادر حالا بر اثر هرچی که بوجود اومده باشه چطور دلت اومد این کار رو بکنی؟ من بار ها دیده بودمش اهالی سیراف چندین بار در موردش بهم گفته بودن.آخه چرا؟

 6. سیراف عشق است says:

  آثار به چه معناست؟ فقط باید به آثار باستانی توجه کنیم؟ آیا آثار دست طبیعت که نشانه های خدا یکتاست بی ارزشند؟ پس چرا می گوییم خلیج فارس؟ آنهم که یک اثر طبیعی است بیایید با هم نابودش کنیم یا به خلیج عربی تبدیلش کنیم. متاسفانه اثر طبیعی ورودی شهر سیراف به دلیل آنکه به دست انسان ساخته نشده بود و خداوند آن را به وجود آورده بود به دست فراموشی سپرده شد و یادها پیوست

 7. سیراف طبیعی says:

  اقایرشهردار تا ده ها سال دیگه هم این اثر طبیعی خراب نمیشد کع شما خرابش کردید متاسفم .

 8. ناشناس says:

  شاید با رایزنی میشد با استفاده از کارشناسان مجرب میشد ازز این جاذبه طبیعی محافظت کرد که پس از سه چهار سال دیگه خراب نشه

  باستان شناسان کارشون همینه،،، حتما راهی پیدا میشد ولی شاید راه مهمتر از جاذبه باشه

  • ناشناس says:

   اگه می خواست خراب بشه تا حالا خراب شده بود
   اینها همه توجیه است برادر وقتی کارشناس نباشه وقتی شهردار آشنایی با این مسایل نداشته باشه این چیز ها داره دیگه

 9. قاسم از کنگان says:

  من چندین بار به سیراف اومدم ولی این اثر طبیعی رو ندیدم.
  وجود قلعه و قسمت گوردخمه ها چنین جاذبه ی طبیعی رو گم می کنه و به نظر من به جای تمرکز روی این قسمت که تا بحال هم اسمی ازش نبوده یه کار منطقی نیست چون مردم بیشتر از اینکه به یه تیکه کوه نیاز داشته باشن به توسعه و بهبود وضعیت معیشتی نیاز دارند.
  سیراف خیلی عقب مونده و دست های سنتی اجازه این کار رو نمیدن . اما آثار باستانی سیراف جای خود دارد.

  • ناشناس says:

   شمامعنی یه تکه کوه ویه اثرطبیعی راتشخیص نمی دهیدبعدمیای اظهارنظرمیکنی

 10. بيوار says:

  اغایون ب اصطلاح فرهنگی عایا شما میدانید چندین نفر از جوانان ما سر همون ییچ کشته شدن . فقط اغایون ادعا میکنن ک جز اثار فرهنگیه . اقای کنگانی میتونید شما بفرمایید ک همین میراث فرهنگی تا بحال چیکار کرده واسه شهر سیراف من واقعا برای همین افرادی ک میان مصاحبه میکنن واقعا متاسفم دارم

  • ناز نفست اقای کنگانی says:

   بیوار عزیز فکر کنم خیلی در مقابل فهم و شعور اقای کنگانی عاجزی که جواب سوالت رو هنوز نتونستی بگیری ازش

 11. بيوار says:

  به عرض تمام همشهری های عزیز برسانم بعضی افراد نمیتونن ببینن شهردار جدید منافعشون رو در خطر انداخته سنگ اندازی ب شورا و شهردار میکنن از همینجا ب شهرداری و شورا شهرمان خسته نباشید میگم ایشالله تمام کارشون با جدیت تمام ادامه بدن

  • موج says:

   جناب بیوارلطفامشخصات یک نفرکه دراین نقطه براثرتصادف کشته شده رانام ببریدوخواهشا اطلاعی نداریدنظرندهید

 12. ناشناس says:

  ثلاث تو هم قربون بند کیفتم تا پول داری رفیقتم هستی هر چه دوست داری نظرات به نفع شهرداره میزاری و نظرات غیر نمیزاری

 13. پرويز بردجامه says:

  با سلام و خسته نباشد خدمت دوستان و سروران گرامی به اطلاع کلیه کسانی دم از کوه فروهر میزنید ایا این رو میدونستید که فروهر ضد انقلابی بوده وما باید از اسم کسانی که ضد انقلاب بوده همیت نکنیم بیایید این نماد ضد انقلابی رو باهم از بین ببریم و ورودی شهر را درست کنیم تا کسانی که از شهرستان های اطراف میان ببینند که اینجا هم شهری وجود داره تا از اثار تاریخی که همه ی ما ان را قبول داریم دیدن کنند مثل قلعه نصوری و گوردخمه ها و مسجد جامع دیدن کنند

  • سیراف نبض بوشهر says:

   ههههههه بیچاره شاید فکر کردی نماد لیلا فروهر بوده که میگی ضد انقلابیه .برو کمی مطالعه کن بعد بیا اظهار نظر کن

  • ساحل says:

   جناب بردجامه شمامیدونیدفروهرکیه وچه ربطی به نظام وانقلاب داره … عزیزم فروهریک نماداست نه یک شخص

  • نصوری says:

   آبا و اجداد قلعه ی نصوری از همه ی شما انتقام میگیرند چون آخرین نسل نصوری را به قتل رسوندید اعتراف کنید تا همه ی مرئم بفهمند

 14. جوانان نگيه says:

  با سلام خدمت رعیس موسسه سیراف پارس جناب اقای محمد کنگانی میشه برای ما مردم شهر سیراف توضیح بدهید که الان موسسه سیراف پارس چه سودی برای سیراف داشته است خدا وکیلی والحق وال اصاف چه کارهای مفیدی انجام دادی چند سال است که این میراث فرهنگی به جز دردسر برای جوانان سیراف و ازیت کردن انها برای ساختن مسکن و ندادن اب و برق و محروم کردن جوانان سیراف از وام گرفتن بنیاد مسکن ایا تا الان میراث اقدام کرده مشکلات جوانان سیراف حل کنه میراث به جز ضربه زدن به شهر سیراف هیچ سودی دیگر نداشته و باعث نابود شدن این دیار چندصد ساله شده و الان اونهایی که دارن سنگ اندازی میکنن جلو مسولان شهر و جلو پیشرفت شهر سیراف میگیرند واقعا اینها سیرافی نیستند ویا دشمنان شهر سیراف هستند و اینها دارند سیراف را نابود میکنند و این مدت سی سال فکر منافع خودشان هستند و به اسم میراث فرهنگی کارهایشان جلو میبرند.

  • سیراف ساحل قلبم says:

   جوان نگیه عزیزم برو خواهشا سطح سوادت کمی ببر بالاتر واقعا تو حتی تو دیکته کردن کلمات عاجزی اونوقت اومدی جواب سوال میخوای و اظهار نظر میکنی ؟ هروقت سطح سوادت بردی بالاتر تشریف ببر جواب سوالت بگیر

  • محمدکنگانی says:

   اولادرگیری درساخت وسازازقبل ازانقلاب وجودداشته ونماینده میراث مرحوم علی علیخواه بوده ک هنوزهمسرش حقوقش رابخاطراشتغال درمیراث دریافت میکندوعدم پرداخت تسهیلات ربطی ب موسسه نداردحتی خانواده بنده دررآن قسمت بیش ازشماملک داردوازاین طریق متضررمیشود..ثانیابنده میتونم ب مدت حداقل یک هفته همایش ونمایشگاه ذررابطه باعملکردموسسه برگزارنمایم.موسسه سه مقام کشوری داره والکی هم به کسی جایزه وتندیس دربین بیش ازپنج هزارسازمان مردم نهادنمیدن.پس ازدیدمسِِیولین کاری صورت گرفته ودیدن آن چشم بصیرت میخواهد…
   جوان عزیز…بنده آماده مذاکره ومناظره حضوری باجنابعالی وسایردوستان هستم.
   ثالثاورودگردشگردرچندسال پیش راتاالان مقایسه کنیدمی بینیدموسسه چکارکرده است وازمغازه هاواغذیه فروشیهابپرسیدکه درآمدزاییشون بیشترشده یانه…رابعاکسی باتوسعه مخالف نیست باتخریب مخالفیم.درجایی که راه حل استفاده ازبسترررودخانه راداشت…

  • محمد says:

   آقای کنگانی از انتقادتان تشکر کرده و بابت تلاشهایی که در این چندساله برای شناساندن سیراف به ایرانیان و جهانیان کرده اید کمال قدردانی دارد.

  • ناشناس says:

   ببخش اقای کنگانی درامد مغازه دارها و اغذیه فروشی ها فقط به دلیل وجود شرکت ها میباشد من که تا حالا یه توریست از مغازه ام خرید نکرده.

 15. دینا says:

  حتما جناب شهردار؛ یه چیزی میدونه ک دست ب اینکار زده…….‌‌‌‌‌‌‌…. شماها نمیخاد زیاد جوش بیارین؛؛؛آمپرتون میزنه بالا‌.

  • شهروندسیرافی says:

   متاسفانه مشکل دردرست تشخیص دادن ودانستن ایشان است

  • ناشناس says:

   در دانایی و درایت شهردار هیچ شکی نیست اما استانه درک واقیعت بعضی ها خیلی کم میباشد.

 16. ناشناس says:

  اون زمان که کنگره سیراف گرفته شد و زحمتها کشیده شد تا سیراف شهر شد شما تو خواب ناز بودید

  • سیرافی says:

   قابل توجه میراث دوستان
   مسجد امام حسن بصری داره از بین میرا با چوب و بند گیرش دادن .آتشکده دیواراش فرسوده شده مگه این آثار ثبت ملی نیستن

 17. شروین says:

  با عرض سلام وخسته نباشید خدمت شهردار مردمی سیراف بابت حل کردن این معضل راه ورودی که واقعا باعث شده بود کسی وارد شهر نشود که حتی اثار باستانی شهر را نظاره گر باشد به امید عمل کردن به قول های دیگرتان که در ابتدای حضورتان در شهرداری به مردم سیراف داده اید

 18. همشهری says:

  با عرض سلام وخسته نباشید خدمت همه همشهریان عزیز و مسولین دلسوز سیراف.بدون شک همه ما ساکنین سیراف تلاشهای شبانه روزی و فعالیتهای مفید شهردار و اعضای محترم شورا را به خاطر داریم .به نظر من ایجاد یک راه ارتباطی با هدف توسعه سیراف بسیار مهمتر از جبهه گیری مخالفانی است که با استقرار شورا و شهرداری جدید منافعشان از دست رفته است.کاش به جای تاسف به حال این اثر به اصطلاح طبیعی که تاکنون یک ریال هم برای سیراف درامدزایی نداشته، به حال اون مادرانی تاسف میخوردیم که هنوز داغ از دست دادن عزیزانشان را که به دلیل وضعیت نامناسب راههای ورودی شهر بوده در سینه دارند

 19. ناشناس says:

  ما از موسسه سیراف پارس به خاطر معرفی سیراف کمال تشکر داریم وهم چنین در این مدتگردشگران داخلی وخارجی زیادی وارد سیراف شده اند که موجب افزایش درآمد مغازه دارها شده

 20. حمید سیرافی says:

  من از موسسه سیراف پارس چیزی دیدم که در حیطه ی کاری آنها نبود و آن هم توجه به اشتغال جوانان و معرفی آنان به شرکتهای منطقه در راستای ارتباطی که با شرکت ها داشتن این یکی از کارهای موسسه هست

 21. ناشناس says:

  ثلاث عزیز منافق نباش خدایی کار کن

 22. یک کارشناس says:

  سلام

  جالب است بدانیم که ۹۹ درصد الی بیشتر مردم خود سیراف این تصویر ندیدند به این دلیل که اولا توهم ذهنی افراد خاصی است ثانیا فرسایشی بوده و جدید درست شده و خودش به زودی تخریب میشد زیرا اگر دوسال قبل بود اسمی عکسی تابلویی چیزی در باره اش زده میشد.
  از حامیان خیالی سیراف مانند موسسه چند سوال دارم .
  اولا ایا میدانید نشان فروهر چیست بگویم بدانی مردیست مسن و دارای دو بال و یک دست راست که شاید در گردن ما ایرانیها بعنوان گردنبند باشد خوب نه تصویر خیالی شما
  ثانیا روزی که در بنگسار و بهترین اثار تاریخی شرکت توسار خانه ساخت کجا بودی
  ثالثا روزی که منطقه ویزه شهر رابن بست کرد کجا بودی
  . روزی که ۸۴ هکتار زمین باغ شیخ خریدند و بهترین باغ طبیعی تخریب شد و ازبین رفت کجا بودی

  روزی که جاده از بنو رد کردند و باغات بنو خراب شد کجا بودی
  روزی که فاضلاب به تنگ خنی وارد کردند و کشاورزی نابود شد کجا بودی
  ایا خودت میدانی غارتگر سیراف وایت هوس انگلیسی است موزه به نامش شد کجا بودی

  ……………………..
  راستی برای نگهداری مسجد جامع و مسجد امام حسن بصری و بازار چکار کردی
  راستس کنار مسجد امام حسن بصری ایرانسل انتن زده کجا بودی
  ………………….
  در پایان بگذار ید وقتمان برای دفاع از حق مردم شهرستان از صنایع نفت خرج کنیم

  سری به راه ساحلی دیر بزن از این اثار به وفور یافت میشه
  سری به تپه انتن دشتی بزن اشکال مختلف بر اساس فرسایش خاک بوجود امده
  فروهر در موزه انگلیس است بدان

 23. پری says:

  من که یک سیرافی هستم تا حالا این مجسمه رو ندیدم

 24. ناشناس says:

  لازم نبود که کنگره گرفته بشه که سیراف شهر بشه وقتی ابدون و بادوله و سنا و خیلی از دهاتهای از سیراف بدتر شهر شدن حتما سیراف هم شهر میشد

 25. گلسا says:

  اقای شهردار از اینکه به فکر توسعه و ابادی سیراف هستی متشکریم

 26. ناشناس says:

  بابا خسته شدیم از این میراث.تا حالا چه سودی برا ما داشته

 27. محسن says:

  اگه با دقت به عکس نگاه کنید متوجه خواهید شد که در قسمت گونه و چانه ترک خورده و این جنس خاک به دلیل فرسایشی بودن هیچ کاری نمیشه برایش انجام داد. به نظر بنده شهردار تصمیم درستی گرفته.خسته نباشی شهردار

 28. مروارید says:

  این تصویر فقط و فقط از یک نقطه قابل دید بود و فکر نکنم خیلی از سیرافی ها ان را دیده باشند.

 29. مرد سیراف says:

  اقای کنگانی شما که از میراث و اثار باستانی دم میزنید و اسم موزه سیراف را گذاشته اید وایت هوس ایا میدانید وایت هوس کیست و چه ظلمی به مردم ایران کرده ایشان طی مطالعات و اکتشافات خود در سیراف اکثر سکه ها و اثار را با خود به انگلیس بردن و الان در موزه انگلیس نگهداری میشود شما چرا از غارتگران حمایت میکنید تا کی ما جوانان باید قربانی این حمایت ها شویم.تا کی میخواهید مانع پیشرفت سیراف بشوید.

  • سیرافی says:

   اگر آقای وایت هوس آنها را برد که الان جاشون امنه و برای آیندگان خواهد ماند اگر اینجا مانده بود که شماها نابودش می کردید. مثل تفکری که در حال حاضر نسبت به میراث فرهنگی تان دارید. آقای وایت هوس انگلیس خیلی بیشتر از شما به شهر سیراف و آثارش تعصب و غیرت داشت رفیق

  • سعید29 says:

   آقای زن سیراف قراردادی که بین دولت ایران باکشورهای انگلیس وفرانسه و..درمورداکتشاف درمحدوده میراث فرهنگی بوده اینست که تمام آثاردرکشورهای آنهادرموزه ها نگهداری شودبدلیل جلوگیری ازنابودی آنهاچون درایران مکان مناسب برای نگهداری آنهاوجودنداشت بوتاریخ رامطالعه کن

 30. دریا دل says:

  به نظر من شهردار خیلی هم به اثار اهمیت میدهند اثار باستانی یک شهر وقتی برای مردم مهم و قابل احترام هستند که باعث پیشرفت و رونق شهر بشوند اما طی این چند سال باعث پیشرفت سیراف که نشده هیچ حتی برای جوانان ایجاد درد سر هم کرده همه ی جوانان با دست خالی و بدون گرفتن وام مسکن خانه ساختند چون بدلیل اثار باستانی پروانه ساخت صادر نمیشده.فقط عید گذشته بود که با درایت شهردار بازدید از قلعه را بلیطی کردن که چندین جوان از کنار ان درامدی هر چند ناچیز کسب کردن.چرا باید شرکتهاومنطقه ویژه و شهرستانی ها بصورت رایگان از اثار بازدید کنندچرا شما که حامی اثار هستید انها را بی ارزش میکنید.من خودم بارها طی مسافرت هایم شاهد بودم شهرهای دیگر ابشارهای خود رابلیطی کرده اند که ارزشی برابر با یک گور و دخمه ما را ندارد.خواهش میکنم به جای ضدیت از در تعامل وارد بشوید و با حفظ اثار به فکر توسعه شهر و اسایش مردم باشید.

 31. صدف says:

  چرا اسم این مجسمه بانو فروهر گذاشتن من که هرقدر تحقیق کردم چیزی دستگیرم نشد

 32. ناشناس says:

  موسسه سیراف پارس اگه ناراحت هستن بروند و فکری به حال نگهداری مسجد امام حسن بصری بکنن که ستون هایش را با بند بستن که نیافتد مسجد امام حسن بصری که تاریخچه داره اما این مجسمه چی؟

 33. ناشناس says:

  درود بر شهردار.ماجوانان راه میخواهیم فروهر برای ما اب و نان نمیشود

 34. ناشناس says:

  با تشکر از شهردار نمونه و تلاشگر شهر عزیزمون که توانستن با جسارت وتلاش های خود این پروژه بزرگ را عملی کنند که خیلی ها حتی فکر ان را دور از ذهن میدیدند چه برسد به واقیعت ان.

 35. محمد says:

  شهردار خسته نباشی

 36. ناشناس says:

  بابا جان مادرتون سنگ اندازی نکنید بذارید کار انجام بشه یه عمره اگه میخواهیم آدرس ورود ی سیراف به کسی بدیم باید بگیم از صد تا سوراخ سمبه رد بشه کمک کنید تا این کار بشه

 37. شهروند سيراف says:

  با تشکر از زحمات شهردار عزیز و زحمتکش و شوراى شهر سیراف که الحق و الانصاف زحمات بسیارى براى آبادانى شهر انجام میدهند،چرا بعضى از عزیزان سیرافى بجاى تشکر از این عزیزان دیدگاه منفى دارند و مانع پیشرفت شهرمان میشوند….با تشکر از زحمات این عزیزان ما که ممنون و متشکریم.

 38. حمید says:

  کلا در این منطقه میانه خوبی با آثار باستانی ندارند، فقط و فقط فکر منافع خود هستند.
  گذشته از اینها، آیا به نظر شما بازسازی قلعه نصوری سیراف به این شکل درست بوده ؟؟ کدوم آثار باستانی تو دنیا سفید کاری همراه با پریز برق هست ؟
  قلعه نصوری در مرکز شهر کنگان چرا تخریب شد ؟ میراث فرهنگی اون موقعه کجا بود ؟

  تا حالا به این فکر کرده اید که چرا زادروز کوروش کبیر تو تقویم ملی ایران نیست ؟

  برای ورودی شهر سیراف تنها راه خراب کردن این اثر خدادادی بود ؟؟ هیچ راه دیگری وجود نداشت یا اینکه نخواستید هزینه ای بیشتر پرداخت کنید !

  بیشتر از اینها مردم خود منطقه مقصر هستند. حتی با لودر بیان خونهاشون هم خراب کنند باز حرف نخواهند زد.

  کشوری که مرکز تمدن جهان بود، حال و روزش این شده… ای وای بر ما

 39. پدیده جنوب says:

  باسلام خدمت تمام سیرافی ها
  هویت هر کشور و استان وشهر شناسنامه اون شهر است که سیراف نه ،شناسنامه یک استان بلکه یک کشور است از جوانان سیرافی خواهشمندیم ازاین آثار که بعنوان شناسنامه شهرتون است پاسداری کنید . و کمی با فکر کردن میتوانید در کنار همین بناها جذب گردشگر کنید و همگی کنار این آثار مثل بقیه شهرها بازار خوبی داشته باشید و درامد کسب کنید.

 40. دینا says:

  والا ما یه عمره؛ از سیراف رد میشیم….میریم گله دار …ای فروهر خانومو ندیدیم…….اینایی هم ک ادعاشون میشه و هی آثار ؛ آثار میکنن؛؛؛؛فکر کنم تو این تصویر ؛ متوجه شکل فروهر خانوم شدن….اتفاقا شهردار تون خوب کاری کرده…

 41. شهروندسیرافی says:

  جناب پرویزبردجامه عزیز لطفا اطلاعات عمومیه خودت رو زیاد کن .چون فروهر یک شخص نیست یک نماده

 42. دبیر سیرافی says:

  با سلام و خسته نباشید خدمت شهردار محترم و تمامی اعضای شورا و کمال تشکر از زحمات این عزیزان٬ممنون و متشکریم از زحمات این عزیزان…متاسفانه بعضی از سیرافیها نمیدانم چرا به فکر توسعه و آبادانی شهر نیستند فقط به دنبال بهانه گیری،بیایید دست این عزیزانرا بگیریم و همیشه با هم باشیم نه فقط به دنبال یه نقطه ضعف پیدا کردن….شهر سیراف ورودی نداشت خیابانی نداشت چرا وقتی این عزیزان تمام تلاش خود را میکنند مانع میشوید و این بهانه گیری ها به دست عده معدودی است تا ذهنیت مردم را خراب کنند،ما که ممنون و متشکریم…خدا قوت

  • شهروندسیرافی says:

   عزیزان محترم راه خیلی خوبه ورودی زیبا و درست خیلی عالی ولی اگه تجربه کاری داشتن اگه اون دوتایی که عمران خوندن و دارن حقوق میگیرن از شهرداری .میتونستن بایکم فکر و فهم جاده رو از سمت راست اون رد کنن.

 43. فرهنگی says:

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شهردار عزیز و تمامی اعضای شورا جا دارد از زحمات شما تقدیر و تشکر شود که برای آبادانی شهر،مسایل آموزش و توجه به کلیه امور توجه وافر داشته اید و تلاش های شما قابل درک و ستودنی است،نمیدانم چرا عده معدودی فقط به دنبال بهانه گیری و سنگ اندازی هستند؟آیا شما از زحمات این عزیزان خبر دارید؟؟!چرا همه مانع پیشرفت شهر میشوید سیراف ورودی نداشت و باید این مشکل حل میشد و این عزیزان مجبورند راهی پیدا کنند و اکثریت اهالی سیراف از زحمات شهردار و شورا رضایت کامل دارند و این عده معدود که نظر شخصی خودشان است و ناراحتیشان از بابت دیگر به ورودی سیراف و مجسمه ربط ندهند…با تشکر از شهردار عزیز و تمامی اعضای عزیز و زحمتکش شورا،ما قدردان زحمات بی شائبه شما بوده و هستیم.

  • ناشناس says:

   لطفامغلطه نفرمایید…
   شماهستیدکه باتخریب میخواهیدبه جایی برسید..
   چه کسی تاکنون جلوی کارشهردارگرفته…؟
   پس منطقی اظهارنظرکن

  • ناشناس says:

   اگر نمیدانی چه کسی جلوی کار شهردار را گرفته به برخی ارگانهای شهرستان و استان مراجعه کن و طومارها و نامه های دروغین که تا به حال راه به هیچ جا نبردن راببین مطمنا کسی جرات قد علم کردن جلوی شهردار ندارد وانها ناچار دست به قلم میشوند.اما خدا با شهردار یار است و از کسی بیمی ندارد.

 44. پير سيراف says:

  با عرض سلام.از وقتی بوده سیراف به دو گروه تقسیم میشده که همیشه با هم در حال جنگ بودن و ی زمانی قدرت دس کنگانی ها بوده حالا هم که افتاده دس شهردار و شورا.از نظرات هم راحت میشه بفهمی.خدا وکیلی مرد باشین وبه فکر شهر و همو کاری بکنین که به صلاح شهرن………….سعدیا مرو نکونام نمیرد هرگز مرده انست که نامش به نکویی نبرند……….

  • کنگانی says:

   عزیزم..کنگانیهاازقبل ازانقلاب ازخانواده های سرشناس سیراف بودن ودنبال شهرت نمی باشن…شماحتماازخدمات زنده یادحاج حسن کنگانی اطلاع داریدکه عمرش ر ادرراه توسعه سیراف داد..پس اگردنبال قدرت ومثل بعضیاخریدملک پدری بود..زندگیش بهترازاین بود..
   بزرگوار کسی مخالف برنامه ریزی اصولی نیست.کسی مخالف تصمیمات قانونی نیست..آیاانتخاب شهرداردرجلسه سوگندشوراتوهین به شعورمردم نیست.؟ایاازبومیهای باتجربه تری برنامه خواستند//؟

  • ناشناس says:

   اشتباه شما در این هست که فکر میکنید سرشناس هستید.شاید سرشناس باشید اما در چه چیزی.واقیعت را قبول کنید شما هنوز از شهردار شدن جناب حیدری دارید میسوزید.سرشناسی شما در بخل و کینه و حسد ورزی شما ست.

 45. شهروند says:

  با عرض سلام،بنده ساکن سیراف هستم و در سیراف زندگی میکنم اما بومی این شهر نیستم،من اکثر اوقات که از همین مسیر ورودی سیراف میگذرم بچه های زحمت کش شورای سیراف رو دیدم که درگیر همین مشکل راه ورودی شهر هستند حتی چند روز قبل که از شیراز برمیگشتم ساعت چهار صبح این بندگان خدا رو دیدم که واسه همین راه ورودی سیراف دارند زحمت میکشند چرا بجای تقدیر و تشکری،خدا قوتی که بتونیم از زحمات این عزیزان تشکری بشه دنبال بهانه گیری باشید بیایید خدایی رفتار کنید و قضاوت….آیا میدانید حتی موقعی که همگی ما وقت استراحتمونه بازم این عزیزان واسه آبادانی و پیشرفت شهر دارن تلاش میکنند من بعنوان یه شهروند و یه انسان از زحمات توامی اعضای عزیز شورا و شهردار که به جد برای آبادانی شهر تلاش میکنند سپاسگذارم و دست این عزیزان بزرگوار را میبوسم.

 46. sadegh says:

  خسته نباشی دلاور…شهردار دوست داریم …

 47. شهروند says:

  هر چی داد فریاد زدمو هر چی اشک انگار صدام می پیچید به خودم بر می گشت
  یاس

 48. مریم says:

  دوستان چرا این همه تنگ نظر تشریف دارید، شهردار بنده خدا داره تمام تلاششو برای توسعه وابادانی سیراف عزیزمون انجام میده
  پس نندازید بزرگواران نندازید ،سنگو میگم

 49. sirafboy says:

  اقای شهردار از اینکه به فکر شهر هستیدممنونم و از ته دل برای شما و اعضای محترم شورای شهر سیراف آرزوی موفقیت و صبر در برابر این همه سنگ انداز که البته از سوی بعضی افراد پر میشوند تا علیه شما صحبت کنند را دارم.امیدوارم این حرف هایی که از روی قصاوت زده میشود و هیچ درایتی در پشت این حرف ها نیست شما را دل سرد نکند و همچنان به اباد کردن و توسعه این شهر ادامه دهید.با ارزوی موفقیت برای شما و همکاران عزیزتان

 50. علیرضا شجاعی says:

  اقایون سیرافی بابا ول این چیزا کنید شما از اهل کوفه هم بقران بدتر هسید،تا دیروز میگفتید ک راه نداریم شورا ایجوریه اوجوریه حالا ک این بنده خداها اومدن راه رو درست کردن دارید از ی مجسمه حرف میزنید بابا خراب شد ک شد،چ سودی به حال ما سیرافیا داشت جون عزیزتون یکم انصاف داشته باشید.همین ی دوتا مثل شماها تو سیراف هست ک هیچ پیشرفتی نمیکنه.بچهای ثلاث تو گردنتون اگه نظر مو نزارید.

  • جناب کنگانی سلام به نظر میرسد نیاز شهر سیراف به یک ورودی دارد که مسافرانی که قصد ورود به شهر دارند به راحتی وبدون سر در گمی واردو از آثار باستانی دیدن نمایند به همین خاطر ورودی نیاز بود البته باید به مبرات هم اهمیت داد

 51. ناشناس says:

  سیراف من،هویت من،میراث من چه باک که جانم را فدایت کنم…..شهردار محترم راستی حالا اون که هر چیزی بود تخریب شد ولی چرا بعد از خراب شدنش ادامه جاده ندادی؟

 52. کوروش says:

  باعرض ادب وسلام.
  جدن کل پاسخ وجواب ولنتقادو ….خواندم متاسفم اولا دریک شهربه این کوچکی اینهمه اختلاف نظرهست .والبته تنهابخاطراینه که معلومات وتجربیات باستانشناسی نداشتید این نماد را در اینترنت بروید وسرچ کنید دفینه صورت انسان.تابفهمید جریانش چیه واین گنج وخزانه ….بوده وباچه ترفندی داره حفاری میشه.بنده ان منطقه رادیده ام ومیدانم که بهترین راه رامیشدساخت .جالبه با ده میلیارد تومان !!!!بودجه چند روزدیگه خودتان اسفالت ومتعلقاتش رامتر وازیک پیمانکتر بپرسید باتخریب وکل عملیات چنده قیمت تا شاخ زده شوید.یکی میگه فروهرضدانقلابه‌.یکی میگه درودبر فلان وبیسان.یکی مخالفه ولی دلیلش اشتباهه .یکی موافقه ولی دلیلش شیرین شدنه .انصافا مردم محترم بندرسیراف .شما روی گنج نشستید کافیه دستگاههای فلزیابتون بچرخونید.اون نماد فروهر نبود.نمادچهره انسان ویک گزارش دروجود دفینه پادشاهیست .قبل از ناسزا وتوهین دراینترنت سرچ کنید (صورت در دفینه .صورت در کوه .و….)ای کاش باورمان میشد مقصود تویی ای پول کعبه وبت خانه بهانه…..

 53. محمد says:

  چرا نظرات مثبت منفی ندارد
  اکثر سایتها دارند

ارسال نظر

این خبر برای شما تهیه شده است لطفا نظرتان را بیان کنید.

یادداشت سایت

موبایل

۱۱۸ موبایل

۱۱۸ موبایل

۲۶ مهر ۹۳
بازیReal Racing 3 2.5.0

بازیReal Racing 3 2.5.0

۵ شهریور ۹۳
بازی مدرن کمبات 5

بازی مدرن کمبات 5

۵ شهریور ۹۳
نرم افزار Android Firewall

نرم افزار Android Firewall

۵ شهریور ۹۳
بازیneed for speed

بازیneed for speed

۱۱ مرداد ۹۳
ادامه...

متن