بروز شده در : جمعه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۵:۴۵ بعد از ظهرسه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۳:۰۱ بعد از ظهر

آخرین اخبار

کد خبر: 12742
تعداد نظرات:۵ دیدگاه
تاریخ انتشار:یکشنبه ۲۶ بهمن ۹۳ ۱۲:۰۴ ب.ظ

انتخابات مجلس دهم در جنوب استان/

خطوط موازی انتخاباتی که همدیگر را قطع می کنند!

ثلاث – عبدالمجید اورا: اما برای تحقق اهداف منطقه و مردم ما و تمرکز بر این مفهوم که همه ی ما مدعی هستیم که حتی اگر بر روی دو خط موازی حرکت می کنیم؛ برای مردم می خواهیم کارکنیم. چقدر آمادگی داریم که ظرفیت ها ی مقابل را جمع و جذب کنیم و سخت تر از آن قابلیت های یکدیگر را قطع و نفی نکنیم.

انتخابات مجلس در پیش است؛زمانی نه چندان زیاد. مقداری بیش از  یکسال به این رقابت نفسگیر نمانده است .

 آرایش گروههای سیاسی و جناحی قاعدتا در صدد پیروزی و کسب تعداد کرسی بیشتر در مجلس دهم هستند ولی طبق روال معمول گذشته تاثیر نتیجه انتخابات های قبل از آن، یعنی ریاست جمهوری و شورا بر انتخابات مجلس پیشرو چشمگیر نخواهد بود و این روند بویژه در مناطقی که برگزاری انتخابات همزمان از مرکز (پایتخت دورتر می شود بیشتر محسوس و ملموس است.
اما در حوزه جنوبی استان بوشهر، (حوزه دیر،کنگان،جم وریز و عسلویه)  موتور محرکه اصلی رقابت در این دوره حضور نیروهای جدید است و سوخت آن احیاناً مطالبات فراموش شده و یا ابتر مانده .
قشر بندی کاندیداها و نحوه ی جذب آراء و مشارکت مردم همچنان همانند گذشته تارپودی سنتی خواهد داشت و تابع متغیرات اختصاصی فعلی منطقه است به عبارت دیگر جزر و مد شعارها و درهمان ۴۸ ساعت آخرین روزهای تبلیغات بر پایه ی  موج انتخاب همین نام (که بیشتر)  می شنویم؛  فرو خواهد نشست.
لیست نامزد ها ی احتمالی چندماه پیش از این در برخی سایت ها یا بسته های خبری و نظرات کاربران منتشر شد و ممکن است افرادی جدید به این جمع اضافه و یا نهایتا تعدادی از این لیست کنار بروند.
اما آنچه مهم است اینست که مردم  و منطقه همواره هستند و این کاندیداها و نمایندگان هستند که می آیند و می روند و چه نیکوست که آثر ماندگاری در این حضور مثبت که جلوه گاه عصاره و اراده مردم است ثبت و ضبط شود.
و این بار می توان گفت که شاید سنگ مفت باشد اما گنجشک مفت نیست.  چون نتیجه ی یک انتخاب خوب و یا عکس آن در این مرحله بیش از همیشه برای مردم واضح و روشن شده است.
“انتخابات”  و”انتخاب” ذاتا  هدف نیست، بلکه  وسیله ی برای ارائه توانمندیهای فرد منتخب و فرصتی برای خدمت به عموم  و تحقق اهداف منطقه ای که سازکار آن بارها و بارها در ستادهای مختلف انتخاباتی که فعالیت داشته ام و هر دوره آن را به روز کرده ام  گفته  و شنیده ام و در مطالب آینده نیز به آن خواهم پرداخت .
و این مقدمه را تنها برای  معطوف نمودن  عنایت کاندیداهای احتمالی  به نکاتی که به ذهنم رسید به رشته ی تحریر در آورده ام.
وقتی هدف خدمت صادقانه به مردم در راس تحرک انتخاباتی است ضرورتاً رفتاری که تناسب با حقیقتی که بر زبان می آوریم مورد انتظار است و گاهی می طلبد که از مجرد  مطرح شدن خود و اهداف آنی و مقطعی خویش صرفنظر کرده( با  وجود فرد و یا افرادیکه می توانند فکر کلان و اصلی ما مبنی بر منافع مردم و مصالح  منطقه با رعایت جوانب و ظرافت موضوع دنبال کنند ) ترجیحاً  ادعای خود را کنار بگذاریم .
چون از  جهتی، تبلیغات انتخاباتی  موفق، با  شروع  فعالیت حقیقی خود  می تواند نشان  دهنده   تحقق پیروزی درانتخابات باشد، و یک کاندید؛ (ستاد انتخاباتی  موفق)، ستاد یا کاندیدی ی محسوب می شود که در  شرایطی معین و “وقتی”  محدود؛ خود و انتخاب کنندگان را بازشناخته  و پیام  قانع کننده عملی و شفاهی خود را به سمع و نظر افکارعمومی رسانده باشد  و  براساس طرحی معقول وصول به عمق ذهن انتخاب کنندگان را تجربه و محقق کرده باشد.

 تبلیغات انتخابانی تنها جمع آوری عده ای به زیر یک سقف یا به نمایش درآوردن زمینه ها، بنرها و پلاکارد ها در خیابان و میدان و رسانه ها نیست ، بلکه تدارک ضمانت قوی و عملگرایانه،  برای اجرای خواست عموم است، و این فرایند اکنون بصورت دانش و هنر و فن  انتخابات و نمایندگی سیاسی مطرح است که روش ها  و ابزار و خلاقیت های اختصاصی بخود  را  امروزه بیش از هر زمان دیگری مطرح کرده است .

شکی نیست که این امر  محتاج  درک  علمی و حقوقی بر اساس ضرورتها و نیازمندیها و اهداف اجتماعی بصورتی  علمی، نه تنها برای پیروزی در انتخابات بلکه بر ضمانت ایجاد احساس پیروزی در همه مردم بر پایه حمایت از مشارکت هوشیارانه در رای گیری و پس از انتخابات نهفته است .
اداره بانک اهداف و شناسائی ضرورتهای منطقه با تحلیل کارشناسی و بدور  از ادعاهای فوری و خلق الساعه و یا الزاماً بر پایه حسب و نسب ، مال و منال نسبی از همین حالا اهتمام ویژه ای می خواهد .
انتخابات وصل کردن مردم به یکدیگر و اتصال آنها با رویاهای بزرگشان است نه سکوئی برای پرتاب فرد و یا بالا رفتن از دوشی که بعداً قابل فراموشی است.

تحرک هدفمند و حضوری تعریف شده با تفکری واضح، ساده و بدون ابهام ، بستر بسیار مساعدی را برای دریافت اقبال عمومی گسترده ایجاد می کند. بخصوص اگر به دور از هرگونه هیاهو؛  پی بردن به سابقه ، وزن و نیت ها در دوره ی فعلی چندان سخت نیست.
پروسه تبلیغات انتخاباتی با وجود نمونه های کاری میدانی و نظریات روانشناسی اجتماعی و فنون سیاست، رسانه و اطلاع رسانی و اشراف بر چرخه های قانونی کار نمایندگی، راه خود را بازیافته و نتایج خود را نشان داده  است.

اما برای تحقق اهداف منطقه و مردم ما و تمرکز بر این مفهوم که همه ی ما مدعی هستیم که حتی اگر بر روی دو خط موازی حرکت می کنیم؛ برای مردم می خواهیم کارکنیم.  چقدر آمادگی داریم که ظرفیت ها ی مقابل را جمع و جذب کنیم و سخت تر از آن قابلیت های یکدیگر را قطع و نفی نکنیم.
نظر به تعبیر هدفمان و نقد برداشتمان از خود، تمرین “هم عرضی کار کردن” در فضای انتخابات برای رسیدن به  اغراض “هم طول ” پس از انتخابات  چقدر باب تحملش را گشوده ایم و چقدر بر اثر  آن به شکل دهی  و استنتاج و تأثیر مشارکت ارزشمند مردم  ارج گذاشته ایم و اینک وقت آن فرا رسیده است که با  رشد دیدگاه انتخاباتی و دیدن عمق کار و اطراف همه جانبه ی موجود ، توانمندی و برد خویش را در توسعه ی اهداف اجتماعی و حجم کارائی خود و رقیبان، بررسی و مطالعه ی جدی جدیدی داشته باشیم .

عبدالمجید اورا

نظرات

 1. امید says:

  اگر حاج قاسم ابراهیمی بیایند وباهمت مردم فهیم ،نماینده دوره دهم مجلس درحوزه کنگان،دیر،جم وعسلویه شوندکنگان پایتخت واقعی ایران میشود،بازحمات مخلصانه ایشان مشکل قعطی آب،بیمارستان،بیکاری جوانان وغیره حل میشود”دست در دست هم دهیم به مهر، کنگان ودیروجم وعسلویه راباحاج قاسم ابراهیمی کنیم آباد وسربلند”

 2. 123 says:

  فرماندار کنگان ازالان استارت انتخابات رازده ، درمصاحبه با رادیوبوشهر اعلام کرد ما درحال برنامه ریزی برای انتخابات هستیم ؛ البته می خواست بگه آمادگی برای راهپیمایی ۲۲بهمن ولی از بس که تو فکر انتخابات هستش تپق زد وآنچه تودلش بود گفت ، اینها هم تو فکر انتخابات هستن وتو فکر کارکردن برای مردم نیستن

 3. امید says:

  ثلاث جان از اینکه پیام اینجانب را نگذاشتی ؟؟؟تعجب کردم !!!!!!!!

 4. امید says:

  ثلاث جان از اینکه نظر اینجانب را گذاشتی سپاسگذارم.

ارسال نظر

این خبر برای شما تهیه شده است لطفا نظرتان را بیان کنید.

یادداشت سایت

موبایل

۱۱۸ موبایل

۱۱۸ موبایل

۲۶ مهر ۹۳
بازیReal Racing 3 2.5.0

بازیReal Racing 3 2.5.0

۵ شهریور ۹۳
بازی مدرن کمبات 5

بازی مدرن کمبات 5

۵ شهریور ۹۳
نرم افزار Android Firewall

نرم افزار Android Firewall

۵ شهریور ۹۳
بازیneed for speed

بازیneed for speed

۱۱ مرداد ۹۳
ادامه...

متن