بروز شده در : جمعه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۵:۴۵ بعد از ظهریکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱:۵۶ بعد از ظهر

آخرین اخبار

کد خبر: 37868
تعداد نظرات:بدون نظر
تاریخ انتشار:جمعه ۱۰ دی ۹۵ ۱۲:۱۳ ق.ظ

با حضور وزیر نیرو آب شیرین کن سیراف جم کلنگ زنی شد

الماسی: آبرسانی با تانکر زیبنده روستاهای پایتخت انرژی کشور نیست

ثلاث- نماینده مردم شهرستانهای کنگان، دیر، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی گفت: آبرسانی نوبتی و با تانکر به روستاهای شهرستان عسلویه و حوزه منطقه ویژه پارس جنوبی به عنوان پایتخت انرژی کشور زیبنده نیست.

۸۲۳۶۶۸۶۲-۷۱۲۸۷۳۳۲

به گزارش ثلاث، به گزارش ثلاث،به گزارش ثلاث، با حضور وزیر نیرو، استاندار بوشهر ، نماینده مردم جنوب استان بوشهردر مجلس شورای اسلامی ، مدیر عامل آب وفاضلاب روستایی ، فرماندار شهرستان کنگان و جم ومسئولین شهری ومحلی صبح امروز کلنگ آبشیرین کن سیراف- جم در شهر سیراف به زمین خورد.

سکینه الماسی روز پنجشنبه در آیین آغاز عملیات اجرایی پروژه آبشیرین کن سیراف – جم افزود: سرانه تخصیص آب برای ۲ روستای شیرینو و پرک شهرستان کنگان برای سه هزار و ۱۰۰ نفر است این درحالی است که ۱۴ هزار نفر با احتساب نیروهای شاغل در پارس جنوبی از این میزان آب استفاده می کنند.
وی بیان کرد: روزانه ۱۱ هزار مترمکعب آب در آبشیرین کن روستای شیرینو ( واقع در شهرستان کنگان) تولید می شود که در صورت مدیریت مطلوب می توان شاهد حل بخشی ازمشکلات تامین آب در روستاهای یاد شده بود.
الماسی ادامه داد: در شهرستان عسلویه هفت روستا در طول هفته ۲ تا ۳ ساعت بیشتر آب ندارند و این وضعیت می طلبد که از سوی وزارت نیرو تدبیر اساسی برای حل مشکلات این حوزه اندیشیده شود.
نماینده مردم شهرستان های عسلویه، کنگان، جم و دیر در مجلس شورای اسلامی گفت: در سالهای گذشته در حوزه محیط زیست و آب آنطور که باید و شاید رفتار نشده و همین امر باعث شده تا امروز شاهد بحران کم آبی در کشور و بویژه در استانهای جنوبی باشیم.
وی افزود: برای نمونه در شهر تاریخی سیراف که زمانی، شالیکاری در آن رونق داشته امروزه شاهد سهمیه بندی آب هستیم و این نتیجه تلخ اقدامات و برخی کم کاری ها در طول سالهایان گذشته است.
الماسی تاکید کرد: وزازت نفت برای تامین امکانات زیرساختی شهرستانهای جنوبی استان بوشهر تصمیم های مناسبی را لحاظ کرده که امیدواریم با مساعدت وزارت نیرو شاهد اقدام های بسیار مناسبی در این حوزه باشیم.
وی در ارتباط با مشکلات کشاورزان شهرستان دیر اظهارکرد: قبوض برق کشاورزان این شهرستان با تعرفه کشاورزی حساب نمی شود از این رو امیدوایم با تدابیر لازم در وزارت نیرو شاهد برطرف شدن این مشکل باشیم.
الماسی، در ارتباط با ایستگاه برق کنگان گفت: سهم اعتبارات استانی این پروژه پرداخت شده که امیدواریم با پرداخت سهم ۱۱۰ میلیارد ریالی وزارت نیرو این پروژه براساس زمانبندی به بهره برداری برسد.
عملیات اجرایی آبشیرین کن ۲۸ هزار متر مکعبی سیراف روز پنجشنبه با حضور وزیر نیرو آغاز شد.

منبع: ایرنا

نظرات

ارسال نظر

این خبر برای شما تهیه شده است لطفا نظرتان را بیان کنید.

یادداشت سایت

موبایل

۱۱۸ موبایل

۱۱۸ موبایل

۲۶ مهر ۹۳
بازیReal Racing 3 2.5.0

بازیReal Racing 3 2.5.0

۵ شهریور ۹۳
بازی مدرن کمبات 5

بازی مدرن کمبات 5

۵ شهریور ۹۳
نرم افزار Android Firewall

نرم افزار Android Firewall

۵ شهریور ۹۳
بازیneed for speed

بازیneed for speed

۱۱ مرداد ۹۳
ادامه...

متن