بروز شده در : جمعه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۵:۴۵ بعد از ظهرجمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۵ بعد از ظهر

آخرین اخبار

کد خبر: 44364
تعداد نظرات:بدون نظر
تاریخ انتشار:جمعه ۷ مهر ۹۶ ۲:۰۵ ب.ظ

امام جمعه کنگان:

شناور آتشخوار و بالگرد اطفاء حریق از نیازهای منطقه است

شناور آتش خوار و بالگرد اطفای حریق از نیازهای جدی شهرستان کنگان است / عاشورا تجلی حماسه و عرفان است / هرگونه ایذاء طبق فتاوای مراجع عظام حرام شرعی است / نباید با رها کردن ظروف یکبار مصرف در معابر موجب ایجاد زحمت برای کارگران شهرداری شد

حجت الاسلام والمسلمین محمود محمودی در اجتماع نمازگزاران عزادار این شهر با گرامیداشت ۷ مهر ، روز ایمنی و آتش نشانی و تقدیر از تلاش آتش نشان ها ، به وضعیت شهرستان کنگان اشاره و بیان کرد: بدلیل حضور صنایع عظیم نفت و گاز در این شهرستان و نیز اسکله های چندمنظوره استقرار کشتی آتش خوار برای جلوگیری از حوادث تلخی همچون آتش سوزی اسکله ضروری است.

وی گفت: در حال حاضر امکانات آتش نشانی در این خطه جوابگوی حوادث احتمالی نیست و استقرار بالگرد اطفای حریق نیز از ضروریات است.
خطیب جمعه در بخش دیگر با تسلیت تاسوعا و عاشورای حسینی عنوان نمود: عاشورا تجلی عرفان و حماسه است و قطعا عزاداران حسینی در هنگام اذان با برپایی نماز جماعت از جمله نماز ظهر عاشورا بیاد نماز امام در ظهر عاشورا اقامه کننده این واجب الهی خواهند بود.
وی ضمن تاکید بر ضرورت توجه به عزاداری های سنتی و حفظ این سبک و نیز توجه جدی بانوان به حفظ حجاب و عفاف در مراسم عزای حسینی به موضوع ایذاء اشاره و گفت: اگر خدایی ناکرده صدای طبل و سیستم صوتی و مانند آن و نیز رها کردن مواد و ظروف یکبار مصرف موجب ایذاء مومنین شود حرام شرعی است.
محمودی گفت: رها کردن ظروف یک بار مصرف و ایجاد زحمت برای کارگران شهرداری و هرگونه سد معبر و ایجاد ترافیک و مزاحمت برای دیگران مخصوصا اگر منجر به ضرر به دیگران شود اشکال شرعی داشته و خلاف سیره حسینی است.
امام جمعه با تقدیر از برنامه های برگزار شده در هفته دفاع مقدس ، به تشییع با شکوه پیکر پاک این شهید مدافع حرم اشاره و عنوان نمود: مراسم تشیییع پیکر شهید حججی نشان داد دین می تواند انسانهایی در طراز شهید محسن حججی تربیت کند.
به همه پرسی در اقلیم کردستان عراق اشاره و با بیان اینکه این همه پرسی یک طرح صهیونیستی است افزود: همه پرسی کردستان عراق می تواند عراق و خاورمیانه را با چالش جدی مواجه و حاشیه امنی برای اسرائیل ایجاد کند.

ابوذر حسین پور کنگان

نظرات

ارسال نظر

این خبر برای شما تهیه شده است لطفا نظرتان را بیان کنید.

یادداشت سایت

موبایل

۱۱۸ موبایل

۱۱۸ موبایل

۲۶ مهر ۹۳
بازیReal Racing 3 2.5.0

بازیReal Racing 3 2.5.0

۵ شهریور ۹۳
بازی مدرن کمبات 5

بازی مدرن کمبات 5

۵ شهریور ۹۳
نرم افزار Android Firewall

نرم افزار Android Firewall

۵ شهریور ۹۳
بازیneed for speed

بازیneed for speed

۱۱ مرداد ۹۳
ادامه...

متن