بروز شده در : جمعه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۵:۴۵ بعد از ظهرجمعه ۲۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۴ بعد از ظهر

آخرین اخبار

کد خبر: 45294
تعداد نظرات:بدون نظر
تاریخ انتشار:دوشنبه ۶ آذر ۹۶ ۱:۰۸ ب.ظ

در نشست منطقه ای حوزه سلامت جنوب استان به میزبانی کنگان مطرح شد

پیشگیری از بیماری‌های انتقالی از آب و غذا به انسان بسیار مهم است

ثلاث- سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان گفت: پیشگیری از بیماری‌های انتقالی از آب و غذا به انسان بسیار مهم است

به گزارش ثلاث و به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان، دکتر حسن حیدری در نشست منطقه‌ای حوزه سلامت در خصوص بیماری منتقله از آب و غذا (وبا) در شهرستان کنگان افزود: سلامت جزو اصلی ارکان زندگی بشراست و در حوزه نظام سلامت و بهداشت و درمان مرز وجود ندارد.
وی ضمن اظهار امیدواری از نشست و اتحاد تشکیل‌شده در جنوب به ساختارهای تهدیدکننده سلامت در زمینه بیماری وبا، تصریح کرد: بخش‌های مختلف بهداشت و درمان اعم از بخش خصوصی و دولتی، دانشگاهی، غیردانشگاهی و بهداشت درمان تحت مجموعه وزارت بهداشت و درمان همچون حلقه‌های به‌هم‌پیوسته‌ای جهت تکمیل همدیگر هستند.
دکتر حسن حیدری بیان داشت: اهداف اصلی بررسی اپیدمیولوژیک یک طغیان شامل تأیید مشکل یا طغیان، جمع‌آوری داده‌های مربوط به طغیان، ایجاد یک استنباط اپیدمیولوژیک یا فرضیه، مقایسه مواجهه‌ها بین بیماران و افراد سالم، آنالیز داده‌ها و به‌کارگیری اقدامات کنترل و پیشگیری از طغیان بر اساس نتایج مطالعات اپیدمیولوژیک و نتایج آزمایشگاهی است.
این مقام مسئول اظهار داشت: هدف از برگزاری این نشست حساس سازی بیماری وبا (التور) و جلوگیری از انتقال آن با ارایه راهکارهای مناسب و ضرورت بازدیدها مستمر از سیستم‌های آب‌رسانی است.
وی بابیان وضعیت نظام مراقبت از بیماری التور در شهرستان کنگان و حساسیت منطقه، به تشدید فعالیت‌ها جهت پیشگیری و کنترل طغیان احتمالی وبا در بخش دولتی به‌ویژه در بیمارستان و  مراکز خدمات جامع سلامت شهرستان گفت: پزشکان و پیراپزشکان بخش خصوصی در رفع این مشکل نقش زیادی دارند.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان مجدانه خواستار مشارکت و حساسیت بالای پزشکان بخش خصوصی در بیماریابی و هدایت بیماران در مسیر درست جهت کنترل طغیان پیش رو در منطقه شد.
 رییس سازمان نظام پزشکی شهرستان‌های کنگان، دیر، جم و عسلویه نیز در خصوص بیماری وبا، تازه‌های آن، علایم بالینی، روند درمان و مراقبت‌های بیمار مبتلابه وبا مطالبی بیان کرد.
دکتر فرهاد باقری در این خصوص اظهار داشت: کشور ما در حال حاضر در وضعیت بحران وبا می‌باشد و انتظار داریم شاغلین بهداشت و درمان اعم از بخش خصوصی، بهداشت و درمان نفت و بهداشت و درمان تحت مجموعه وزارت بهداشت و درمان اقدامات لازم در این راستا جهت کنترل و پیشگیری لازم را انجام دهند.
در این نشست گزارشی از اقدامات انجام‌شده در راستای کنترل طغیان موجود ارایه شد و پلن اقدامات کنترلی لازم جهت اجرا در دستور کار مسئولین حوزه سلامت شرکت‌کننده در این نشست قرار گرفت.
گفتنی است در این نشست منطقه‌ای روسای چهار شبکه بهداشت و درمان کنگان، دیر، جم و عسلویه، پزشکان و مسئولین آزمایشگاه‌های بخش دولتی و خصوصی، کارکنان مربوطه در بیمارستان کنگان و سایر شهرستان‌های هم‌جوار، مسئولین امر و سرپرستان مراکز خدمات جامع سلامت در شبکه بهداشت کنگان حضور داشتند.

نظرات

ارسال نظر

این خبر برای شما تهیه شده است لطفا نظرتان را بیان کنید.

یادداشت سایت

دیدگاه کاربران

موبایل

۱۱۸ موبایل

۱۱۸ موبایل

۲۶ مهر ۹۳
بازیReal Racing 3 2.5.0

بازیReal Racing 3 2.5.0

۵ شهریور ۹۳
بازی مدرن کمبات 5

بازی مدرن کمبات 5

۵ شهریور ۹۳
نرم افزار Android Firewall

نرم افزار Android Firewall

۵ شهریور ۹۳
بازیneed for speed

بازیneed for speed

۱۱ مرداد ۹۳
ادامه...

متن