بروز شده در : جمعه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۵:۴۵ بعد از ظهرچهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲:۴۸ بعد از ظهر

آخرین اخبار

کد خبر: 45553
تعداد نظرات:یک نظر
تاریخ انتشار:سه شنبه ۵ دی ۹۶ ۱۲:۱۳ ق.ظ

به همت خیر کنگانی؛

زایشگاهی بزرگ در بیمارستان امام خمینی احداث خواهد شد

به گزارش ثلاث و به نقل از روابط عمومی بیمارستان امام خمینی (ره)، به همت خیر کنگانی زایشگاهی بزرگ در بیمارستان امام خمینی (ره) این شهر احداث خواهد شد.  بنابراین گزارش، از چند مدت پیش، فردی خیر بنا به وصیت پدر مرحومش، قصد دارد بخشی از دارایی وی را صرف انجام یک کار خیر در […]

به گزارش ثلاث و به نقل از روابط عمومی بیمارستان امام خمینی (ره)، به همت خیر کنگانی زایشگاهی بزرگ در بیمارستان امام خمینی (ره) این شهر احداث خواهد شد. 

بنابراین گزارش، از چند مدت پیش، فردی خیر بنا به وصیت پدر مرحومش، قصد دارد بخشی از دارایی وی را صرف انجام یک کار خیر در کنگان کند که هم برای استفاده عموم مردم باشد و هم بحث باقیات‌الصالحاتی برای آن ها محسوب شود و موجبات خوشنودی خداوند را فراهم آورد.
با رایزنی‌های انجام‌شده بین ورثه آن مرحوم با رئیس بیمارستان امام خمینی کنگان، مقرر شد تا این فرد خیر، راغب به احداث یک زایشگاه در بیمارستان کنگان شود.
در همین خصوص و با حضور ورثه آن مرحوم، فرماندار و معاون سیاسی اجتماعی وی، معاون توسعه دانشگاه علوم پزشکی و رئیس بیمارستان کنگان، نشستی مشترک در فرمانداری شهرستان برگزار شد.
باید مشارکت در کار خیرخواهانه به فرهنگ عمومی تبدیل شود
فرماندار شهرستان کنگان در این نشست گفت: مشارکت در اینگونه کارهای خیرخواهانه باید به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود و ان‌شاءالله در آینده شاهد تحول عظیمی در حوزه سلامت با مشارکت نیکوکاران باشیم.
عبدالنبی یوسفی بابیان اینکه باید از تجربیات گذشته نیاکان خود درس بگیریم اظهار داشت: همه ما وظیفه‌داریم از کارهای خیر در جهت صحیح استفاده کنیم تا به نتایج مطلوب‌تری برسد، لذا احداث چنین مرکزی در کنگان باعث می‌شود که مردم منطقه بتوانند از خدمات آن استفاده کنند.
وی افزود: تحقق این امر موجبات خوشحالی مردم و اثربخشی آن در حوزه سلامت و همچنین ادای دین به مردم شریف این منطقه است.
۵۰ میلیارد ریال برای حوزه سلامت شهرستان کنگان اختصاص داده‌ایم
فرماندار کنگان در ادامه از پیشنهاد تخصیص اعتبار در شورای راهبردی در حوزه سلامت خبر داد و گفت: امسال مبلغ ۵۰میلیارد ریال در شورای راهبردی به حوزه سلامت پیشنهادشده است که این مبلغ می‌تواند کمک شایانی به حوزه سلامت نماید. برای ما بحث درمان یکی از مسائل مهم شهرستان است و باید نگاه ویژه‌ای به آن داشت.
این مقام عالی دولت در شهرستان کنگان گفت: این کار نیک خانواده بزرگ کنگانی که از وصایای پدر نیکوکارشان می‌باشد را ارج می‌نهیم و امیدوارم سایر هم‌وطنان نیز با الگوبرداری از این اقدام شایسته شاهد مشارکت بیش‌ازپیش آنان در این حوزه باشیم.
در این نشست معاون توسعه دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر بابیان اینکه یکی از مهم‌ترین اهداف حوزه سلامت خدمت به جامعه است گفت: با اجرای طرح تحول نظام سلامت در بخش بهداشت و درمان در سال‌های اخیر گام‌های بلندی در این زمینه برداشته‌شده است این طرح یکی از خدمات ارزشمند دولت تدبیر و امید است که سبب رضایتمندی عمومی شده است.
دکتر ایرج بیژنی گفت: این زایشگاه در محل و محوطه بیمارستان ۱۹۲ تختخوابی حضرت امام خمینی (ره) شهر کنگان و با زیربنای ۳ هزار مترمربع در سه‌طبقه در زمینی به مساحت ۷۰۰ مترمربع بنا خواهد شد.
بنا به وصیت پدر برای این کار خیر اقدام کردیم
ورثه مرحوم حسین کنگانی نیز در این نشست گفت: یکی از وصایا و اعتقاد قلبی مرحوم کنگانی بر این بود که بتواند در حوزه سلامت خدمتی به شهرستان نماید.
وی افزود: گزینه‌های متعددی در اجرای خدمات‌رسانی به شهرستان وجود داشت اما در حوزه سلامت (زایشگاه) دارای اهمیت بیشتری بود و تصمیم گرفتیم نسبت به احداث آن اقدام نماییم
داریوش کنگانی در ادامه بیان داشت: امیدوارم این اقدام ما باعث شادی و آوردن لبخند بر لبان خانواده‌هایی که در این مکان فرزندشان به دنیا خواهد آمد، باشد.

کارهای خیرخواهانه در حوزه سلامت یک نوع سرمایه گذاری اخروی است

دکترحسن حیدری رئیس بیمارستان کنگان نیز در این نشست ضمن قدردانی از خیر کنگانی گفت: کارهای خیرخوانه باید به یک فرهنگ عمومی گسترده تبدیل شود تا آثار آن را بیش از این شاهد باشیم.

وی گفت: بیمارستان ها و اماکن درمانی جز معدود مکان هایی هستند که انسان از زمان تولد تا زمان مرگ با آن سر و کار دارد و به نوعی به ان نیازمند است.

دکتر حیدری سرمایه گذاری خیرخواهانه در حوزه سلامت را یک سرمایه گذاری اخروی دانست و افزود: قطعا کارهای خیری که آثار نیک و خیر آن تا مدت ها برای مردم باقی می ماند، باقیات الصالحات محسوب می شود.

وی اظهار داشت: با احداث این زایشگاه توسط وثه مرحوم کنگانی، مشکلات مراجعین پر تعداد ما به حداقل خواهد رسید.

این پروژه به شکل مشارکتی انجام خواهد شد که در این خصوص، خیر کنگانی، بخش قابل توجهی از هزینه آن را بر عهده گرفته است.

عکس: محمد علی قنبری

 

نظرات

  1. aram says:

    کار بزرگ فقط از مردم بزرگ انجام میشود

ارسال نظر

این خبر برای شما تهیه شده است لطفا نظرتان را بیان کنید.

یادداشت سایت

موبایل

۱۱۸ موبایل

۱۱۸ موبایل

۲۶ مهر ۹۳
بازیReal Racing 3 2.5.0

بازیReal Racing 3 2.5.0

۵ شهریور ۹۳
بازی مدرن کمبات 5

بازی مدرن کمبات 5

۵ شهریور ۹۳
نرم افزار Android Firewall

نرم افزار Android Firewall

۵ شهریور ۹۳
بازیneed for speed

بازیneed for speed

۱۱ مرداد ۹۳
ادامه...

متن