بروز شده در : جمعه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۵:۴۵ بعد از ظهریکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱:۵۶ بعد از ظهر

آخرین اخبار

کد خبر: 44013
تعداد نظرات:بدون نظر
تاریخ انتشار:یکشنبه ۲۶ شهریور ۹۶ ۶:۰۳ ب.ظ

متخصص پوست بیمارستان کنگان پاسخ می دهد

آیا می‌دانید لکه‌های سفیدروی ناخن، نشانه چیست؟

ثلاث- متخصص پوست و مو بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان گفت: نقاط سفید کوچک روی ناخن جزء عوارض شایع ناخن هستند که در خیلی‌ها مخصوصاً در ناخن‌های کودکان می‌توان یافت.

به گزارش ثلاث و به نقل از روابط عمومی بیمارستان امام خمینی(ره) کنگان، لکه های سفیدِ ناخن، عارضه شایعی است که دلایل پیدایش آن روی ناخن هایِ دست بسیار متفاوت است.

شاید بارها برای خیلی از مردم پیش آمده باشد که تلاش می کنند آن لکه‌ی سفید را از روی سطح ناخن بخراشند؛ اما پس از اندکی تلاش متوجه می شوند که این نقاط سفید رنگ، بخشی از بافت ناخن‌هاست.

 

دکتر مرضیه متین متخصص پوست و مو بیماستان امام خمینی(ره) کنگان در این خصوص گفت: نقاط سفید کوچک روی ناخن جزء عوارض  شایع ناخن هستند که در خیلی ها مخصوصا در ناخن های کودکان میتوان یافت.

وی افزود: بیشتر اوقات این نقاط سفید رنگ بی ضرر بوده و اغلب توسط آسیب های کوچک روزمره به ” ناحیه زایایِ ناخن” ایجاد می شوند و نیاز به هیچ گونه پیگیری وجود ندارد.

متخصص پوست و مو بیماستان امام خمینی(ره) کنگان اظهار داشت: برخلاف تصور عامه، لکه های سفید ناشی از کمبود کلسیم، روی یا سایر ویتامین ها در رژیم غذایی نمی باشد. این لکه‌ها در قاعده ناخن ایجاد می‌شوند و با رشد ناخن از بین می‌روند، بنابراین نمی‌توان آن را به عنوان مشکل تلقی کرد و به پزشک مراجعه کرد.

دکتر متین عنوان کرد: برای جلوگیری از بروز آن، به افراد توصیه می‌شود، صفحه ناخن را با مرطوب کننده ها ی حاوی ویتامینE  چرب نگه دارند تا شکنندگی آن ها کاهش یابد.

وی اظهار داشت: افراد باید توجه داشته باشند که اگر این لکه ها افزایش یافت و تعداد زیادی از  ناخن‌ها را درگیر کرد و یا همراه سایر مشکلات پوستی بود، می تواند نشانگر بعضی بیماریهای پوستی یا سیستمیک باشد و بهتر است در این صورت به پزشک متخصص پوست مراجعه شود.

 

 

 

نظرات

ارسال نظر

این خبر برای شما تهیه شده است لطفا نظرتان را بیان کنید.

یادداشت سایت

موبایل

۱۱۸ موبایل

۱۱۸ موبایل

۲۶ مهر ۹۳
بازیReal Racing 3 2.5.0

بازیReal Racing 3 2.5.0

۵ شهریور ۹۳
بازی مدرن کمبات 5

بازی مدرن کمبات 5

۵ شهریور ۹۳
نرم افزار Android Firewall

نرم افزار Android Firewall

۵ شهریور ۹۳
بازیneed for speed

بازیneed for speed

۱۱ مرداد ۹۳
ادامه...

متن